www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Dernek Haberleri

Arap Sermayesini Türkiye'ye Çekmeliyiz

Ekonomik krizin önüne geçmek için Türkiye'nin acilen Ortadoğu pazarına yönelmesi gerektiği belirtilerek, Amerika ve Avrupa'dan önce hükümetin elini çabuk tutarak Arap sermayesinin Türkiye'ye çekilmesi gerektiği söylendi.

MARDİN İş Adamları Derneği Başkanı Faruk Yücesoy, dünyayı sarsan ekonomik krizin Türkiye'yi de yavaş yavaş etkilemeye başladığını belirtti. Ekonomik krizin önüne geçmek için Türkiye'nin acilen Ortadoğu pazarına yönelmesi gerektiğini belirten Mardin İş Adamları Derneği Başkanı Faruk Yücesoy, Amerika ve Avrupa'dan önce hükümetin elini çabuk tutarak Arap sermayesini Türkiye'ye çekmesi gerektiğini söyledi.

Mardin İş Adamları Derneği olarak TUSKON önderliğinde Suriye'ye iş adamlarıyla birlikte çıkarma yapacaklarını ifade eden Yücesoy, "Krizin önüne geçmek İçin Arap sermayesini Türkiye'ye çekmek gerekir. Mardin bu konuda önemli bir köprü vazifesi üstlenebilir. Mardin üzerinden bir yandan Habur Sınır Kapısı bir yandan yeni Nusaybin ilçesinde kurulacak sınır kapısı ile bu ülke üzerinden Arap ülkelerine önemli derecede ithalat ve ihracat gerçekleşebilir. Şu anda Suriye ülkesi Türk iş adamlarının bu ülkede yatırım yapmaları konusunda her türlü kolaylığı sağlıyor. Arap ülkeleri ile kurulacak diyaloglarla Türkiye'ye ekonomik açıdan önemli katkı sağlayacaktır. Arap sermayesini Türkiye'ye çektiğimiz zaman ekonomik krizin Türkiye'ye olan etkisini azaltabiliriz." dedi.

MİLLİ GAZETE 24.12.2008

Diğer Haberler
HÜRSİAD Yönetimi, Yeni Seçilen Gaziantep...
Bakan Çağlayan, ANKİSAD'ı Makamında Kabu...
HÜRSİAD İş Güvenlik Semineri
Krizi Fırsata Çeviren Karlı Çıkıyor
HÜRSİAD “Pazarlama Elemanı Yetiştirme Ku...
OGİAD Üyeleri, 4 Günlük Ürdün Ziyaretini...
İşte İnşaatçıların Krizden Çıkış Planı
Çek Yasası Acilen Düzenlenmelidir
Ceyhan, Sudan'a Çiftçi İhraç Etti!
İşadamlarından Bartın Üniversitesi`ne De...

  Nijerya Gezi Notları
  Afrika-Türkiye Zirvesi
  Kuzey Irak İşadamları Ziyareti
Başkanın Mesajı
Temsilciliklerimiz
Yönetim Kurulumuz
Dernek Haberleri
   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2009 Tasarım ve Programlama