www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Dernek Haberleri

Gözalan: ‘Kilisli İşadamları Derneği (KİAD) Çalışıyor, Kilis Kazanıyor’ Dedi

2001 yılında kurulan Kilisli İşadamları Derneği son altı ayda aktivitelerine hız verdi.

Sanayici, işadamı ve esnafın çıkarları doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Kilisli işadamları derneği, sorunlara çözüm bulma yolunda çalışmalar yapıyor. KİAD başkanı durmuş Gözalan konuyla alakalı yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi: KİAD tamamen gönüllü müteşebbis ve işadamlarının bir araya gelerek oluşturdukları ve Kilis yararına çalışan bir gönüllüler hareketidir. Öncelikle şunu belirtmek gerekir, KİAD hiçbir kurum ve kuruluşa yada derneğe alternatif olarak kurulmamıştır diyen Gözalan şöyle devam etti, "derneğimiz geçtiğimiz altı ay içerisinde ülkemizin önde gelen holdinglerinden BOYDAK holdingin yönetim kurulu üyesi Memduh Boydak’ı kilise getirerek boydakların ticari tecrübelerini Kilisli işadamlarıyla paylaşmasını sağlamıştır. Bununla beraber yine tarihçi yazar Talha Uğurluel’i getirerek tarihte esnaf teşkilatları seminerini verdirerek halkımızın bilinçlenmesini sağlamaya çalışmıştır" diyen başkan Gözalan, Kilis Organize Sanayi bölgesinde 2 ay önce bir kahvaltı başlattıklarını ve burada öncelikle sanayinin sorunlarını Kilis valisi Turhan Ayvaz ve belediye bakanıyla paylaştıklarını ve bu toplantıda alınan karar üzerine hazineden sorumlu devlet bakanı Mehmet Şimşek’i Ankara da makamında ziyaret ederek sorunları bakan Şimşek’e aktarmıştır. Ayrıca KİAD değişik meslek guruplarını da bir araya getirerek sorun ve çözüm yollarını aramıştır dedi.

Başkan Gözalan ülkemizin geleceği olan öğrencileri de unutmadıklarını ve 300 öğrenciye de kırtasiye yardımı yaptıklarını belirtti. Gözalan Kilisin çok büyük bir inanç turizmi potansiyeline sahip olduğunu fakat bunun reklamının çok iyi yapılamadığı için bundan yararlanamıyoruz biz bu bağlamda iki değişik proje hazırladık biri şuanda SODES kapsamında devam eden rehberlik bizim işimiz adlı turizm rehberi yetiştirdiğimiz proje diğeri ise Kilis’in bütün Türkiye’ye tanıtılacağı 100 bin tirajlı tanıtım katalogudur dedi.

Ayrıca Gözalan, sınır şehri olmamıza rağmen komşumuz Suriye ile ticaret yapamıyoruz dedi ve şöyle devam etti: Biz bu bağlamda ilişkilerimizi daha ilerilere taşımak adına girişimlerde bulunduk şu anda Halep valiliği, Kilis valiliği ve Suriye konsolosluğu nezdinde görüşmelerimiz devam ediyor. Halep ve kilis’li işadamlarını karşılıklı olarak iş görüşmesi yapacakları iş geliştirme platformu düzenliyoruz muhtemelen on beş gün içinde gerçekleşir dedi.

Gözalan son olarak Kilis Valisi Tur han Ayvaz ve belediye başkanı M. Abdi Bulut’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Diğer Haberler
TAGİD'den Meslek Edindirme Projesi
Krizi Fırsata Çevirmenin Yolları
OGİAD : TUSKON ile Dünyaya Açılmaya Deva...
Hür Sanayici ve İşadamları Derneği (HÜRS...
SAGİAD, 150 Üyesini Çalışma Gruplarında ...
OGİAD Başkanı Keten: Para Kazanmak İstey...
HÜRSİAD'dan Ürdün’e Çıkartma
GAPGİAD, Bilgisayarlı Muhasebe Elemanı Y...
Bakan Çağlayan, ANKİSAD'ı Makamında Kabu...
HÜRSİAD İş Güvenlik Semineri

  Nijerya Gezi Notları
  Afrika-Türkiye Zirvesi
  Kuzey Irak İşadamları Ziyareti
Başkanın Mesajı
Temsilciliklerimiz
Yönetim Kurulumuz
Dernek Haberleri
   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2009 Tasarım ve Programlama