www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Dernek Haberleri

ORİŞAD Tarafından Hazırlanan Proje, Avrupa Birliği Hibe Fonları'ndan Destek Almaya Hak Kazandı

Ordu İşadamları Derneği (ORİŞAD) tarafından hazırlanan ve küçük ve orta boy işletmeler ile iş gücünü geliştirmeye hedefleyen proje, uygulanacak projeler arasına girmeyi başardı.

ORİŞAD tarafından hazırlanan proje Avrupa Birliği Hibe Fonları'ndan destek almaya hak kazandı. Proje Ordu'daki KOBİ olarak tabir edilen küçük ve orta boy işletmelerin ihracat kapasitesinin artırılmasını, insan kaynaklarının geliştirilmesini, işletmelerin kurumsallaşmasını amaçlıyor.


Ordu Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu ile Fatsa Sanayici ve İşadamları Derneği'nin ortak olduğu projede 60 üniversite öğrencisi, 60 küçük ve orta boy işletme yöneticisi ve 60 küçük ve orta boy işletme idari çalışanı eğitime tabi tutulacak.

Proje kapsamında ORİŞAD bünyesinde dış ticaret, kurumsallaşma, uluslararası pazarlama, insan kaynakları gelişimi, istihdama ulaşma gibi konularda Ordu'daki küçük ve orta boy işletmeler ile işgücüne profesyonel danışmanlık hizmeti ve mesleki eğitim verecek bir merkez oluşturulacak. Proje süresi 11 ay olarak belirlendi.

Bu projenin Ordu'da hayata geçirecekleri ikinci proje olacağını belirten ORİŞAD Başkanı Avni Yılmaz, "Başarılı ile tamamlanan mesleki asistan yetiştirme projesinden sonra bir başka önemli projeyi Ordu'da gerçekleştirecek olmanın memnuniyeti içindeyiz. Yöremizde iş gücü istihdama ulaşmakta zorluk çekiyor. Bu iş gücü hem mesleklerine hem de yapacakları işleri yönelik yeterince deneyim ve vizyon edinememiş durumda. Bunun yanı sıra bölgedeki küçük ve orta boy işletmeler işgücünü ulaşmakta zorluk çekiyor. Proje bu ihtiyaçların karşılanması amacıyla hazırlandı." dedi. (Cihan Haber Ajansı) 15.12.2007

Diğer Haberler
Aksaray’a Yatırım Yapan Firmalar AGİAD T...
İzmir İşadamları Derneği, Üyelerini Tanz...
TASİAD Protokol Ziyaretlerini Sürdürüyor
OGİAD'ın Üye Sayısı Artıyor
Samsun'un Kurtuluşu Medikal Cihazlar Sek...
Bafra'nın tütünü
Bafra'da tarım, Samsun'da sanayi potansi...
MESİAD Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ...
SESİAD: "TUSKON Çatısı Altında Biraraya ...
KASİF Başkanı Reis: "Müşteri Odaklı Mal ...

  Türkiye Pasifik Dış Ticaret Köprüsü 2007
  TUSKON III. Başkanlar Kurulu
  Türkiye–Avrasya Dış Ticaret Köprüsü
Başkanın Mesajı
Temsilciliklerimiz
Yönetim Kurulumuz
Dernek Haberleri
   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2008 Tasarım ve Programlama