www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Dernek Haberleri

DASİDEF, Doğulu ve Karadenizli işadamlarını Erzurum'da buluşturdu

Doğu Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (DASİDEF), Doğulu ve Karadenizli işadamlarını Erzurum'da biraraya getirdi. 13 ildeki işadamlarının katıldığı toplantıda bölgenin sorunları dile getirildi.


DASİDEF Başkanı Haluk Urvasızoğlu başkanlığında yapılan toplantıda işadamları illerinde yaşadıkları sıkıntıları ve yapacakları çalışmaları dile getirdi.

Bölgede 2008 yılında yapılacak işlerin konuşulduğu toplantıda konuşan DASİDEF Başkanı Haluk Urvasızoğlu, bu tür çalışmaların öncüsü olmanın büyük sorumluluklar getirdiği gibi bölge işadamlarına da katma değer sağladığını belirtti. Bu çalışmaların işadamlarının ufkunu açtığını vurgulayan Urvasızoğlu, bölgeye de ekonomik yönden katkı sağladığının altını çizdi. Önümüzdeki dönemlerde sivil toplum kuruluşlarının (STK) daha da önem kazanacına vurgu yapan Urvasızoğlu, STK'ların bölge altyapısının gelişmesinde önemli payı olduğunun üzerinde durdu. Bölge toplantısında Erzurum ve Trabzon'da 2008 Nisan'ında üretici firmaların ürünlerinin tanıtımı için iş platformu düzenlenmesi şeklinde acil eylem kararı alındı. İş platformu ile bölgedeki firmaların ürünlerin tanıtımı ve işadamları arasında ticari anlaşmaları sağlanması hedefleniyor.

Toplantıda alınan bir başka karar da Erzurum Genç İşadamları Derneği (ERGİAD)'ın organizatörlüğünde Erzurum'da kayak turizmine yatırım yapılması için fizibilite çalışmalarınının yapılması oldu. Toplantıya katılan Rize Sanayici ve İşadamları Derneği (RİSİAD) Başkanı Enver Ak ise yaptıkları çalışmalardan bahsetti. İş sektörü için 60 ara eleman yetiştirdiklerini vurgulan Ak, bu tür çalışmaların işadamlarına yol göstermesi açısından çok önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Cihan
10 Aralık 2007, Pazartesi

Diğer Haberler
Aksaray’a Yatırım Yapan Firmalar AGİAD T...
İzmir İşadamları Derneği, Üyelerini Tanz...
TASİAD Protokol Ziyaretlerini Sürdürüyor
OGİAD'ın Üye Sayısı Artıyor
Samsun'un Kurtuluşu Medikal Cihazlar Sek...
Bafra'nın tütünü
Bafra'da tarım, Samsun'da sanayi potansi...
MESİAD Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ...
SESİAD: "TUSKON Çatısı Altında Biraraya ...
KASİF Başkanı Reis: "Müşteri Odaklı Mal ...

  Türkiye Pasifik Dış Ticaret Köprüsü 2007
  TUSKON III. Başkanlar Kurulu
  Türkiye–Avrasya Dış Ticaret Köprüsü
Başkanın Mesajı
Temsilciliklerimiz
Yönetim Kurulumuz
Dernek Haberleri
   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2008 Tasarım ve Programlama