www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Dernek Haberleri

HÜRSİAD Başkanı Taşdemir: "Ekonomik İstikrar Sayesinde 2007'de Kriz Yaşanmadı"

Gaziartep Hür Sanayici ve İşadamları Derneği (HÜRSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taşdemir, 2007'nin siyasi açıdan kritik bir yıl olduğunu, buna rağmen kriz yaşanmamasında ekonomik istikrarın büyük rol oynadığını söyledi.


TUSKON'a bağlı Gaziartep Hür Sanayici ve İşadamları Derneği (HÜRSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taşdemir, 2007'nin siyasi açıdan kritik bir yıl olduğunu, buna rağmen kriz yaşanmamasında ekonomik istikrarın büyük rol oynadığını söyledi.

Taşdemir, yaptığı açıklamada, 2007 yılında Türkiye'de çok önemli gelişmeler yaşandığını, geçtiğimiz yılın siyasi açıdan kritik bir yıl olduğunu ancak buna rağmen kriz yaşanmamasında ekonomik istikrarın önemli rol oynadığını belirtti.


Siyasi gerginliklerin yanı sıra Güneydoğu ve terör konusunun tüm kesimlerin olduğu gibi iş dünyasının da ortak kaygısı haline geldiğine dikkat çeken Taşdemir, "Özellikle Gaziantep'in ekonomik verileri dikkate alındığında 2007 çok verimli geçmedi. Teşvik mağduriyeti nedeniyle ekonomide istediğimiz rakamları yakalayamadık." dedi.

Tekstilde önemli paya sahip Gaziantep'in, sektörde istediği hedeflere ulaşamadığına vurgu yapan Taşdemir, "Dünya piyasalarında, ticari rakamların azalması ve dolar kururunun düşüklüğü, Türkiye'nin can damarı olan tekstil sektörüne bir takım sıkıntılar verdi.

Tekstilin yanı sıra iplik ve kimyasal ürünler ile diğer sektörlerdeki durgunluk, Türk ekonomisinde bir sıkıntının oluşmasına neden olmuştur. 2001 sonrasında ekonomideki en önemli gelişmelerden birisi, hiç kuşkusuz büyümenin kesintisiz bir şekilde devam etmesidir. 2007 yılında, ekonomik ve siyasi istikrar sağlanması yanında, kamu- özel sektör işbirliği ve diyalogu sayesinde, ekonomide çok fazla bir kırılganlık olmadı. 2008 yılında bütçe açıkları nedeniyle bunun sıkıntısını iş camiası daha yakın yaşayacak. Bütçe açıklarının kapatılması için yeni vergilerin ve enerji zamlarının geldiğini görüyoruz. Umarım 2008'de bu telafi edilir." diye konuştu. (Cihan Haber Ajansı) 01.01.2008

Diğer Haberler
Aksaray’a Yatırım Yapan Firmalar AGİAD T...
İzmir İşadamları Derneği, Üyelerini Tanz...
TASİAD Protokol Ziyaretlerini Sürdürüyor
OGİAD'ın Üye Sayısı Artıyor
Samsun'un Kurtuluşu Medikal Cihazlar Sek...
Bafra'nın tütünü
Bafra'da tarım, Samsun'da sanayi potansi...
MESİAD Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ...
SESİAD: "TUSKON Çatısı Altında Biraraya ...
KASİF Başkanı Reis: "Müşteri Odaklı Mal ...

  Türkiye Pasifik Dış Ticaret Köprüsü 2007
  TUSKON III. Başkanlar Kurulu
  Türkiye–Avrasya Dış Ticaret Köprüsü
Başkanın Mesajı
Temsilciliklerimiz
Yönetim Kurulumuz
Dernek Haberleri
   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2008 Tasarım ve Programlama