Değerli Üyemiz,
 
Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) olarak Türk şirketlerinin yurtdışına açılımını sağlamaya yönelik faaliyetlerimiz çerçevesinde yurtdışı ofislerimizin çalışmaları ile bugüne kadar ABD, Rusya, ve Avrupa’dan pek çok işadamı, kongre üyesi ve düşünce kuruluşu heyetlerinin ülkemizi ziyaret etmelerini sağladık.
 
Bu tür heyet programlarındaki temel amacımız, katılımcıların Türkiye’nin son yıllarda ekonomi, dış ticaret, dış politika ve AB üyeliği alanlarında kaydettiği gelişmeleri görebilmelerini sağlamak, Türk iş dünyamızın yurtdışına açılımına imkân vermek ve Türkiye’deki ticaret fırsatlarının yakından görülmesi için zemin hazırlamaktır.
 
Bu faaliyetlerimizin bir parçası olarak, 12 Eylül 2013 Perşembe günü Türkiye-Çin Ticaret ve Yatırım Forumu gerçekleştirilecektir.
 
Dünyanın en büyük 2. ekonomisi ve en büyük ihracatçısı olan Çin Halk Cumhuriyeti aynı zamanda Türk müteşebbis ve ihracatçıları için de önemli fırsatlar barındırmakta ve son zamanlardaki iç tüketimi artırma çalışmaları sonucunda ithalatını da hızla artırmaktadır. Çin ve Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerinin ele alınacağı “Türkiye-Çin Halk Cumhuriyeti Ticaret ve Yatırım Forumu” kapsamında katılımcı 150 Çinli iş insanı ile Türk muhatapları arasında ikili iş görüşmeleri organize edilecektir.
 
Bu programımıza, özellikle İnşaat, Gıda, Tekstil, Enerji, Turizm, Madencilik ve Makine sektörlerinde faaliyet gösteren üyelerimizin katılımlarının faydalı olacağı mülahaza edilmektedir.
 
Programa katılmak için ekte yer alan başvuru formunun doldurularak 6 Eylül 2013 Cuma günü mesai bitimine kadar www.tuskon.org/cin2013 adresine gönderilmesi gerekmektedir.
 
Saygılarımızla,
 
Dr. Mustafa Günay
Genel Sekreter
 
Not: Programda simültane çeviri yapılacaktır, katılımcıların üst düzey toplantılara uygun kıyafetle teşrif etmeleri uygun olacaktır.
 
Program:
Tarih               : 12 Eylül 2013, Perşembe
Saat                : 08:30-16:00

Yer                  : WOW Hotel, Yeşilköy, İstanbul