www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Tüm Faaliyetler

TUSKON Başkanlar Kurulu Ankara'da Toplandı
07.04.2006 - 09.04.2006


Girişimcilerimizin iş tabanını genişletmek üzere yola çıkan TUSKON, 7-8-9 Nisan tarihlerinde Ankara Kızılcahamam'da ilk başkanlar kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Devlet Bakanı Ali Babacan'ın da konuk olduğu toplantıya TUSKON'u oluşturan federasyonların yöneticileri ve yurt çapına yayılmış üye demeklerin başkanları katıldı.

Ankara'nın termal kaynaklarıyla ünlü ilçesi Kızılcahamam'da gerçekleştirilen başkanlar kurulu toplantısında TUSKON yönetimi, ülkenin çeşitli yerlerinden gelen işadamlarıyla, iş dünyasının durumu ve ülkemizdeki ekonomik gelişmelerle ilgili görüş alışverişinde bulundu. Toplantıda konfederasyonun hedefleri görüşüldü ve işadamlarımızın yeni uluslararası pazarlara açılmasına zemin oluşturacak geniş katılımlı faaliyetler gerçekleştirilmesi kararı verildi. Bu anlamda rotanın öncelikle Afrika'ya yöneltilmesi ve Dış Ticaret Müsteşarlığı'nın da desteğiyle İstanbul 'da "Türkiye-Afrika Dış Ticaret Köprüsü" programının yapılması kararlaştırıldı. Üç gün süren Başkanlar Kurulu toplantısına, Devlet Bakanı Ali Babacan da konuk oldu. Babacan, hükümetin çalışmalarını,
AB ile müzakerelerde gelinen aşamayı aktardı ve işadamlarının sorunlarını dinledi.

Toplantıya Dış Ticaret Müsteşarlığından Afrika Ülkeleri ve Bölgesel Kuruluşlar Başkanı Atilla Kızılarslan, Amerika Ülkeleri Dairesi Başkanı Atilla Bastırmacı, Asya-Pasifik Ülkeleri Dairesi Başkanı Ender Öncü katıldılar. DTM Yetkilileri, ülkemizin Afrika Ülkeleri, Amerika Ülkeleri, Asya-Pasifik Ülkeleri ile ilgili dış ticaret stratejileri ve hedefleri hakkında bilgi aktarırken, TUSKON üyelerinin bu yöndeki sorularına da cevap verdiler.

 


 ç è 
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2012 Tasarım ve Programlama