www.tuskon.org |  |
DÜNYA`ya teşekkür

 TUSKON Başkanı Rızanur Meral: Yansız, objektif ve yorum katılmadan yapılan haberlere çok ihtiyaç var. DÜNYA, bu tarz haberlere ulaşacağımız kaynaklardan en önemlisi. Ekonomik analizleri iş dünyasına ışık tutar. İş dünyası tarafından her zaman desteklenmeli.

 


 Ankara'dan DÜNYA`ya teşekkür
Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun: Ekonomimizin gelişmesine renk katan ve ülke ekonomisine yön veren sektörleri canlandırma gayretlerini yıllardır gündeme taşıyan DÜNYA Gazetesi`ni yakından takip ediyorum. Sağlıklı ve ciddi çalışmalarının devam edeceğine inancım tam. Gazetenize ve çalışanlarınıza sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.

 

. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan: DÜNYA Gazetesi fevkalade başarılı bir gazete. İş alemi için başarılı buluyorum. Önemli hizmetlerin yapıldığına inanıyorum. İş dünyasının önemli bir ihtiyacını gideren ve iş alemine ışık tutan bir yapıya sahip. DÜNYA Gazetesi`nin bu başarılarının yıllar boyu devam etmesini diliyorum.

 

. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener: Bir ihtisas gazetesi olarak DÜNYA, ekonomi ile ilgilenenlerin, mesleği gereği ekonomi içinde bulunan ve ekonomiyi izleyenlerin elinin altında bulundurdukları bir gazete. Başarılı bir yayın hayatı olan DÜNYA Gazetesi`ne bundan sonraki hayatında başarı diliyorum.

 

. Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen: DÜNYA Gazetesi haberleri, yorumları ve eleştirileriyle bize daima yol gösterici olmuştur. Özellikle KOBİ`lere aydınlatıcı bilgiler vermektedir. DÜNYA Gazetesi`nin 27`nci yılını kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.

 

. Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker: Stratejik bir sektör olan tarım sektörüne verdiği destek ve önemden dolayı tüm çiftçilerimiz ve bakanlığımız adına şükranlarımızı iletmeyi bir borç bildiğimiz DÜNYA Gazetesi`nin 27`nci kuruluş yıldönümünü kutlar, bugüne kadar takdirle izlediğimiz yayıncılığınızdaki başarınızın artarak devamını dilerim.

 

. Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç: Çağımızın en dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. 27 yıldır bu misyonu başarıyla yerine getiren ve ülkemizin demokratik hayatına büyük katkılar sağlayan DÜNYA Gazetesi basın meslek ilkelerinden aldığı gücü ve imkanı kamuoyu yararına kullanmayı unutmamış ve her zaman topluma faydalı bir yayın politikası izlemiştir. Toplumsal duyarlılığı ön planda tutan ilkeli çalışmalarının önümüzdeki dönemde de süreceğine inandığım basınımızın köklü kuruluşlarından DÜNYA Gazetesi`nin 27`inci yıldönümünü en iyi dileklerimle kutluyor, tüm çalışanlarına başarılar diliyorum.

 

. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler: Yayın hayatını, başladığı günden bu yana ilkelerinden sapmadan başarıyla devam ettiren DÜNYA Gazetesi`ni ve her kademedeki çalışanını yürekten kutluyor, içten selam ve saygılarımı sunuyorum.

 

. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu: Ekonomi alanında önde gelen gazetenizin 27`nci yaşını en içten duygularımla kutlarım. Özellikle ekonomi alanında aydınlatıcı bilgi veren başarılı çalışmalarınızın bundan sonra da devam etmesini dilerim.

 

. Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe: Kurulduğunuz günden bu yana ilkeli, tarafsız yayıncılığınızla basın camiasında saygınlığınızı hep korudunuz. Bu ilkeli tavrınızın devamı dileği ile 27`nci yılını kutlar, başarılar dilerim.

 

Siyasette tarafsız, sostal sorunlara duyarlı

 

. Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu: DÜNYA Gazetesi, 27 yıl boyunca kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi, Türk ekonomi ve siyasi hayatını tarafsız bir biçimde okuyucularla buluşturması adına önemli bir işlevi yerine getirmiştir. Birçok kişi ve kurum için referans oluşturan DÜNYA Gazetesi`nin önümüzdeki yıllarda da istikrarlı yayın politikasını koruyacağına inancımız tamdır. Daha nice yıllarda DÜNYA Gazetesi`nin başarılarını diliyorum.

 

. DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar: Ekonomide yaşanan gelişmeleri takip eden ve KOBİ`lere yeni açılımlar sunan DÜNYA Gazetesi`nin 27`nci yılını kutlarım ve başarılarının devamını dilerim.

 

AK Parti Kütahya Milletvekili ve TBMM Sanayi ve Ticaret Komisyonu Başkanı Soner Aksoy: Ekonomi dünyasına önemli katkılar sunan DÜNYA, sosyo-ekonomik konulara da gerçekçi bir bakış açısı ile yaklaşıyor. Kutluyor, başarılar diliyorum.

 

. AK Parti Diyarbakır Milletvekili Aziz Akgül: DÜNYA Gazetesi ile ODTÜ`de çalıştığım dönemde enflasyon muhasebesi başlıklı makalemin yayınlandığı 1981 yılında tanıştım. Yakın ilişkilerimiz KOSGEB başkanlığım döneminde de devam etti. Gazeteniz daha sonraki yıllarda milletvekili olarak, yoksulluğun önlenmesi, istihdam konusundaki çalışmalarımın yakın takipçisi oldu. Çizginizi beğeniyorum, başarınızın devamını diliyorum.

 

. AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı: Doğu Anadolu milletvekili olarak, özellikle bölgesel kalkınmaya verdiğiniz önemden dolayı gazetenizi kutluyorum. Bölgesel kalkınmaya yönelik haberlerin, projelerin duyurulması ve kamuoyu oluşturulması bakımından çok önemli bir işlevi yerine getirdiğiniz için şahsım ve bölgem adına DÜNYA Gazetesi`ni kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.

 

. CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek: DÜNYA Gazetesi ekonomi gazetelerinin ilki. Ekonomi haberlerini en iyi şekilde, en önemlisi de tarafsız bir şekilde aktarmada ilk günkü etkinliğini devam ettiriyor. DÜNYA Gazetesi`nin 27`nci yılını kutlar nice seneler dilerim.

 

. MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır: DÜNYA Gazetesi`ni ve çalışanlarınızı yürekten kutluyorum. Uzun yıllar .kendi alanınızda başarılarınızın devamını diliyorum. Rahmetli Nezih Demirkent`in bayrağını yere düşürmediğiniz için tebrik ediyorum.

 

Ekonomi haberciliğinde öncü

 

. Gelir İdaresi Başkan Vekili Osman Arıoğlu: Ekonomi basınının öncü kuruluşu, tarafsız ve dürüst habercilik anlayışı ile alanında vazgeçilmez olmanın haklı gururunu taşıyan gazetenizin 27. yaşını kutlarım. Büyük gazeteci merhum Nezih Demirkent`in bayrağını O`nun ilkeleri doğrultusunda daha da yükseklere taşıdığına inandığım tüm çalışanlarınıza selam ve saygılarımı sunarım.

 

. PTT Genel Müdürü Osman Tural: DÜNYA Gazetesi, özellikle ekonomi çevrelerince başucu gazetesi olmayı başarmış, son derece tutarlı ve gerçeğe uygun verilere dayalı yayın yapan bir gazete. Bu anlayışıyla Türkiye`de çok önemli bir boşluğu doldurarak diğer gazetelere de öncülük eden DÜNYA, bu yönüyle Türkiye`de bir ilktir. Nice, 27`nci yaşını kutlamak dileğiyle tüm çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

. Rekabet Kurumu Başkanı Mustafa Parlak: Habercilikte doğruluk, tarafsızlık ve ilkelilikten ödün vermeden gazetecilikte 27 yılı geride bırakmak saygıyla karşılanabilecek bir durumdur. DÜNYAGazetesi`ni böyle bir geçmişi geride bıraktığı için kutluyor, daha nice yıllar boyunca istikrarlı çizginin devam etmesini diliyorum.

 

. EPDK Başkanı Yusuf Günay: Türk basınında ekonomi gazeteciliğinin giderek geliştiğine tanık oluyorum. DÜNYA Gazetesi bu sürecin mihenk taşı ve öncüsü konumunda. 27 yıl boyunca Türkiye ekonomisinde yaşanan gelişmeleri zengin bir içerikle sunduğunuzu gözlemliyorum. Başarılar diliyorum.

 

İş yaparken paranın değil, perstijin adı

 

. İTO Başkanı Murat Yalçıntaş: Türk Medyası içerisindeki nezih konumunu 27 yıldan bu yana, en küçük bir taviz vermeden muhafaza eden, Türk ekonomisine ışık tutan, yön gösteren haberleri ile iş ve ekonomi dünyasının takdirini kazanan DÜNYA Gazetesi`nin kuruluş yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyorum. Ekonomi gazeteciliğinin okulu niteliğindeki DÜNYA, aynı zamanda ülkemizde `ekonomi haberi okuyucu kitlesi` oluşturulmasının da öncüsüdür. DÜNYA Gazetesi`nin Türk ekonomisine verdiği hizmetin artarak devam edeceğine olan inancımla, değerli yöneticilerini tebrik ediyor, saygıdeğer çalışanlarına başarılar diliyorum.

 

. İSO Başkanı Tanıl Küçük: İş dünyamızın vazgeçilmez yayın organlarının başında gelen DÜNYA Gazetesi, kurulduğu günden bu yana izlediği dengeli, sağduyulu ve etkin yayın politikasıyla, başarı ve saygınlığını her geçen yıl daha da artırmaktadır. Ekonominin üreten kesimlerine sayfalarında ayrıntılı şekilde yer veren, bölge raporları, şehir ve sektör ilaveleriyle de sektörler arası bilgi paylaşımı açısından çok önemli hizmetler sunan DÜNYA ailesini, 27. yayın yılı vesilesiyle tebrik ediyorum.

 

. TGSD Başkanı Aynur Bektaş: Güne her sabah DÜNYA ile başlarım. Çünkü bilirim ki, bu gazete bağımsız, hiç bir grubun güdümünde olmayan ve abartısız bir gazetedir. Kendi sektörümden örnek vermek gerekirse, hiç kimsenin üzerine gitmediği konuları gündeme taşıyan bu gazete basında `marka`dır. Ben, başta Sayın Didem Demirkent ve Osman S. Arolat`ın nezdinde tüm DÜNYA çalışanlarına çok teşekkür ediyor ve nice 27 yıllar diliyorum.

 

. TİM Başkanı Oğuz Satıcı: Türkiye`de gazeteciliğin duayeni, ekonomi basınının kurucusu rahmetli Nezih Demirkent`in, `Para kazanılır, ama prestij asla satın alınamaz` sözü, sadece gazetecilerin değil, bu ülkede yaşayan tüm insanların her gün hatırlaması gereken çok önemli bir mesaj. Bu duygu ve bakışla Türk ekonomi basınında `hocaların hocası` olan Nezih Bey`in kurduğu, büyüttüğü DÜNYA, dün olduğu gibi bugün de -ve eminim yarın da- ekonomi dünyasında prestijin adı olarak öne çıkıyor. Haberleriyle, yorumlarıyla sadece ekonominin nabzını tutmakla kalmıyor, ekonomik aktörler olarak bizlere ve kuruluşlarımıza değer katıyor.

 

. İHKİB Başkanı Süleyman Orakçıoğlu: Öncelikle, DÜNYA Gazetesi`nin 27. yaşı adına tüm yönetici ekibi ve çalışanlarını kutlamak isterim. DÜNYA, ekonomi ve politika gazetesi olarak ülkemizin önde gelen yayın kuruluşlarının başında yer alıyor. Önemli bir role de sahip. Çünkü yayıncılık hayatında çok kuvvetli bir abonelik sistemini de yıllardır başarıyla sürdürmekte. Politika, şirket, ekonomi başta olmak üzere sektörümüzdeki gelişmeleri son derece etkili bir kadro ile okuyucularla paylaşan DÜNYA Gazetesi`nin daha nice başarılı yıllar geçireceğine inanıyorum.

 

. ODD Başkanı Yüksel Mermer: DÜNYA Gazetesi bizim için değerli bir gazete. Zevkle okuyoruz; okuyamadığımız zaman bir eksiklik hissediyoruz. Bugüne getiren kurucuları, yöneticileri ve tüm çalışanlarına canı gönülden teşekkür ediyorum.

 

. TİSK eski Başkanı Refik Baydur: DÜNYA Gazetesi`nin Nezih Demirkent ile başladığı tarihi biliyorum. Başladığı tarihten bu yana kendisini hiç bozmadı, geliştirdi. Modern tesis kurdu, genç idare ile daha ileri safhalara geldi. DÜNYA Gazetesi`nin en önemli özelliği resimlerle değil, fikirlerle kendini kabul ettirmesidir. Benim için ayrı bir değeri var, sosyal adalete, parlamenter yönetime bağlı. Sevgi ve saygı duyuyorum.

 

. TUSKON Başkanı Rızanur Meral: Yansız, objektif ve yorum katılmadan yapılan haberlere çok ihtiyaç var. DÜNYA, bu tarz haberlere ulaşacağımız kaynaklardan en önemlisi. Ekonomik analizleri iş dünyasına ışık tutar. İş dünyası tarafından her zaman desteklenmeli.

 

. Türkiye Gıda Dernekleri Federasyonu Başkanı Şemsi Kopuz: Gıda sektörü olarak DÜNYA`yı sürekli takip ediyor ve sorunlarımızı bu platformda ifade edebiliyoruz. İş alemi ve reel sektörün güvendiği, tarafsız bir yayın.

 

. Tüm Süt Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aysun Sökmen: DÜNYA, sektörümüzdeki yüksek tanınırlığı ve tercih edilme oranı ile bizim için 27 yıldan çok daha köklü bir kuruluş. Objektif haberleriyle sektörümüze verdiği destek için teşekkür ediyoruz. Dileğimiz böyle bir gazetenin biraz daha tabana yayılmasıdır.

 

. UND Başkanı Çetin Nuhoğlu: DÜNYA`yı okumadan güne başlamam. Her sabah ilk iş olarak birinci sayfa haberlerini okurum. Detaylara ulaşabileceğim, ihtiyacım olan tüm bilgileri DÜNYA`da buluyorum. DÜNYA Gazetesi`nin kurucusu rahmetli Nezih Demirkent, çok doğru bir adım atarak ekonomi camiasının .abzının tutulduğu bir gazeteyi bize kazandırdı. Canı gönülden tebrikler.

 

. MÜSİAD Başkanı Ömer Bolat: Türk basınında ekonomi gazeteciliği DÜNYA ile başladı. Biz de MÜSİAD olarak, özellikle Anadolu ve KOBİ`lerle ilgili birlikte çok önemli işbirlikler gerçekleştirdik. İş dünyasına yol gösteren, her gerektiğinde onlarla işbirliği yapan DÜNYA`ya bir kez daha tebrik ve teşekkür ediyorum.

 

. Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği Başkanı Timur Bayındır: Sizleri tüm içtenliğimle kutluyorum. Rahmetli Nezih Ağabey`in kurduğu DÜNYA, dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de Türk ekonomisine yön verecektir. Emeği geçen herkesi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.

 

. TÜTSİS Başkanı Halit Narin: İş aleminin gazetesi DÜNYA ailesini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

 

. TYD Başkanı Oktay Varlıer: Özel ve kamu sektöründe ticaretle, ekonomiyle ilgilenen herkesin kaçırmaması gereken bir yayın. İş alemi hiçbir zaman DÜNYA Gazetesi`nden vazgeçemez.

 

. TİSK Başkanı Tuğrul Kutadgobilik: Ekonomi alemine inanılmaz bir kaynak sunan ve devamlı olarak takip edilmesi gereken bir gazete. Ben bir DÜNYA okuyucusuyum ve bundan da çok memnunum. Kutlarım.

 

. TABA Başkanı Uğur Terzioğlu: Bu vesileyle bir kez daha kadim dostum, ekonomi basınının duayeni rahmetli Nezih Demirkent`i saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum. Onun kurduğu bu gazete bugün 27. yılını kutluyor. Ama bana sanki daha dünmüş gibi geliyor. Tüm çalışanlara daha çok uzun yıllar başarı ve mutluluk diliyorum.

 

Hergün mutlaka DÜNYA okuyorum

 

- Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan: DÜNYA Gazetesi`nin günlük hayatımızdaki yeri çok önemli. Benim DÜNYA Gazetesi`ni okumadan geçirdiğim gün yoktur. Bilgileri güvenilir. Araştırma konuları ile ışık tutan, güncel, ekonomi hayatına çok önemli katkılar sağlayan bir gazete. Ayrıca Anadolu`daki işletmelere katkısı büyük.

 

İş dünyasının sesi

 

. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Aygün: Ekonomi gazeteciliğinde çok önemli bir yeri olan, doğru habercilik, tarafsızlık, bağımsızlık ve güvenirlilik ilkelerinden ödün vermeden yayın hayatını sürdüren DÜNYA`yı kutluyorum.

 

. ASO Başkanı Zafer Çağlayan: Ekonomi yayıncılığının öncüsü ve iş dünyasının sesi DÜNYA`yı kutluyor, bugünlere gelmesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Daha nice başarılı yıllar!

 

Doğru iş yapanın yanında

 

. TGSD Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Nakkaş: DÜNYA, diğer gazetelerden tamamen farklı. Ülkesini, vatanını seven bir çizgisi var. Doğru iş yapanların yanında. Bu özelliğinden dolayı DÜNYA`yı kutluyor, bu özelliğini sürdürdüğü sürece de tüm toplumun DÜNYA Gazetesi`ni sahipleneceğini düşünüyorum.

 

Emeğin örgütlü sesine kulak veren gazete

 

. Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç: DÜNYA, rahmetli Nezih Demirkent`in ve arkadaşlarının bıraktığı mirası yaşatan köklü bir basın kuruluşu. Ülkemiz ekonomi basınının duayen gazetesi olmayı hak eden DÜNYA, gelişmeleri yansız ve objektif yönleriyle aktaran, emeğin örgütlü sesine kulak veren bir gazetedir.

 

DÜNYA, Nezih Demirkent`in misyonunu başarıyla taşıyor

 

. Hak-İş Başkanı Salim Uslu: İş dünyası, girişim, yatırım alanında en doğru, yorumsuz haberi, Rahmetli Nezih Demirkent`in misyonunu sürdüren, bugün bağımsız gazetecilik adına kurgulamadan bilgilendirmeye öncelik veren

2007-03-02 23:31:23 Dünya

Äğóãèå Íîâîñòè
Вице-президент РСПП А.В.Мурычев встретился с представителями TUSKON
Деловой форум, чтобы повысить Турецкo-Российский
Заседание Российско-Турецкого Делового Совета
Краснодарский край-Турция: сближая народ
Деятельность Российско-Турецкого Делово
Бизнес-мост: Казахстан-Турция
Турецкое «российское лобби»
Новые Инвестиции - в Укрепление Дружбы Кубани и Турции
Hовосибирские Предприниматели Поедут на Mеждународный Форум
Торговый Mост Турция-Евразия II
Мост Bнешней Торговли
Российско-Турецкий Бизнес-форум
Мост к Сотрудничеству
Между Турцией и Евразией
КБПТ» «TUSKON»

   Ïîæåëàíèÿ è Ïğåäëîæåíèÿ |  Êàğòà Ñàéòà |  Áàííåğ  |  Ãëàâíàÿ Ñòğàíèöà   
Âñå Ïğàâà Çàùèùåíû 2006-2009 Äèçàéí è Ïğîãğàììèğîâàíèå