www.tuskon.org |  |
Endonezyalılar Türkiye ile ticari işbirliği istiyor

Antalya Girişimci İşadamları Derneği `nin davetlisi olarak Antalya `ya gelen Endonezya `lı işadamları Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel `i ziyaret etti. Türel iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.


Türkiye Sanayici ve İşadamları Konfederasyonu TUSKON 7-8 Nisan tarihlerinde İstanbul `da düzenlediği ve 15 ülkeden yabancı işadamlarının katıldığı bir toplantı düzenledi. Toplantıya katılan Endonezyalı İşadamları Antalya Girişimci İşadamları Derneği `nin davetlisi olarak Antalya `ya geldi. Antalya `da hayvancılık, tarım , mermer, turizm ve eğitim gibi çeşitli sektörlerle ticari ilişkiler kurmak için bir takım çalışmalar yapacak olan Endonezyalı iş heyeti Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel `i ziyaret etti. Türel , Endonezya gurubunun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türel , Endonezya ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesi ve dostluk bağlarının güçlenmesinin önemine değindi. Endonezyalıların samimi, sıcak insanlar olduğunu belirten Başkan Türel , iAntalya`da düşündükleri yatırım planlama çalışmaları olursa her zaman destek vermeye hazırızi dedi. Endonezyalı işadamları ise, Türkleri daha çok Hac ve Umre `den tanıdıklarını belirterek, iTürkler çok misafirperverler. Kendimiz gibi görüyoruz. Bu nedenle Türkiye ile ticari işbirliği yapmak istiyoruz, Antalya `da çeşitli sektör temsilcileri ile görüşün iş yapmak istiyoruzi dedi.

AGİD Başkanı Halil İbrahim Hamamcıoğlu ise, Endonezyalı gurubun 3 gün Antalya `da bir takım çalışma yapacaklarını belirterek Türk işadamlarının yurtdışını açılmalarına hedeflediklerini söyledi. Hamamcıoğlu `Ülkemizin döviz kazanmasını istiyoruz. Bayrağımızı dünyanın her köşesinde dalgalandırmak istiyoruz. Bu nedenle Endonezyalı gurubun Antalya ve Türkiye ziyareti çok önemlidiri dedi . Başkan Türel , ziyaretin ardından Endonezyalı işadamlarına Antalya tanıtım seti ve damak tadı turunç reçeli hediye etti.


11.04.2007

2007-04-11 19:10:11 Yeni Şafak

Äğóãèå Íîâîñòè
Вице-президент РСПП А.В.Мурычев встретился с представителями TUSKON
Деловой форум, чтобы повысить Турецкo-Российский
Заседание Российско-Турецкого Делового Совета
Краснодарский край-Турция: сближая народ
Деятельность Российско-Турецкого Делово
Бизнес-мост: Казахстан-Турция
Турецкое «российское лобби»
Новые Инвестиции - в Укрепление Дружбы Кубани и Турции
Hовосибирские Предприниматели Поедут на Mеждународный Форум
Торговый Mост Турция-Евразия II
Мост Bнешней Торговли
Российско-Турецкий Бизнес-форум
Мост к Сотрудничеству
Между Турцией и Евразией
КБПТ» «TUSKON»

   Ïîæåëàíèÿ è Ïğåäëîæåíèÿ |  Êàğòà Ñàéòà |  Áàííåğ  |  Ãëàâíàÿ Ñòğàíèöà   
Âñå Ïğàâà Çàùèùåíû 2006-2009 Äèçàéí è Ïğîãğàììèğîâàíèå