www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Gaziantep'te Bölge Ticaret Köprüsü Kuruldu

Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Federasyonu (Günsiaf) Başkanı Cahit Erbalcı, Türkiye'de ve Uluslararası Boyutlarda Oluşturulan Ticaret Köprülerinin Yatırımcılara Büyük Katkılar Sağladığını Söyledi.Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Federasyonu (GÜNSİAF) Başkanı Cahit Erbalcı, Türkiye'de ve uluslararası boyutlarda oluşturulan ticaret köprülerinin yatırımcılara büyük katkılar sağladığını söyledi.

GÜNSİAF ve Hür Sanayici ve İşadamları Derneği (HÜRSİAD) iş birliğiyle Özel Cahit Nakıpoğlu Koleji Sosyal Tesislerin düzenlenen Bölge Ticaret Köprüsü'ne 25 ilden yaklaşık 100 firma katıldı. Bölge Ticaret Köprüsü'nün açılış töreninde konuşan GÜNSİAF Başkanı Cahit Erbalcı, Türkiye İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu'nun (TUSKON)'un girişimleri sonucunda bir çok Türk firmasının yurt dışına açıldığını belirterek, "TUSKON tarafından yapılan uluslararası ticaret köprüleri işadamlarımızın bire bir görüşmeleri ülkemiz yararına olmaktadır. Gaziantepli işadamları da üzerine düşen görevi yerine getirerek, yabancı işadamlarını en iyi şekilde burada ağırlamışlardır. Yine bunların sonucu olarak ta dış ticaretimiz genişlemiştir. İstenen seviyede olmasa da bunun meyvelerini zamanla toplayacağız. Atılan adımların hiç biri boş çıkmamaktadır. Uzak Doğuya ne sata biliriz derken yapılan girişimler sonucu Gaziantep'ten yurt dışına saç siparişleri verilmektedir. Bu sadece bir örnektir bunun gibi birçok girişimler var. Elimizde bulunan ürünleri yurt dışına satmamız gerekiyor. Tüm ülkelerle kurulacak temaslar sonucunda ihracatımızın yüksek oranda artacağına inanıyorum" dedi.


Toplantıda konuşan HÜRSİAD Başkan Yardımcısı Mehmet Taşdemir ise, ticaret köprülerinin Gaziantep ve Türkiye için büyük bir fırsat olduğunu belirterek, bu kapsamda yapılacak bütün girişimleri destekleyeceklerini söyledi.

Yapılan açılış konuşmaların ardından işadamları ve şirket yöneticileri kendi ürünlerini sergilediği standların açılışı yapıldı. Toplantıya katılan Gaziantep Şehitkamil Belediye Başkanı Metin Özkarslı da sergilenen ürünleri yakından inceledi. 25 ilden gelen yaklaşık 100 firma gün boyunca ürünlerini sergilerken, yapıla bilecek yatırımlar hakkında bilgi alış verişinde bulundu.

(HD-ST-ST-Y)

28.04.2007 16:00 TSİ (İhlas Haber Ajansı) 28.04.2007 16:13

 


 Ticaret Köprüsünden 1500 işadamı geçti...Güneydoğu Sanayici ve İş adamları Federasyonu (GÜNSİAF) ve Hür Sanayici ve İş Adamları (HÜRSİAD) tarafından organize edilen ticaret köprüsünde 17 ilden bin 500 iş adamı bir araya gelerek ticaret görüşmesi yaptı.

Cahit Nakiboğlu Sosyal Tesislerindeki organizasyona katılan iş adamları kendi aralarında ticaret yapmak amacıyla teklif alıp, teklif verdiler. Tüm sektörlerde katılımın olduğu Ticaret Köprüsünün açılış töreninde konuşan GÜNSİAF Başkanı Cahit Erbalcı, dünyanın dört bir yanında açılan Türk okullarının iş dünyasına önemli katkılar sağladığını, referans olduğunu söyledi. Erbalcı, "TUSKON'un düzenlediği organizasyonlarda Gaziantep olarak üzerimize düşeni yaptık ve gereken bağlantıları sağladık. Hala bizlere dünyanın değişik ülkelerinden ürün istek mailleri geliyor. TUSKON'un düzenlediği bu programların amacına ulaştığını mutlulukla görüyoruz" şeklinde konuştu.

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48 
Paraguaylı İşadamları TUSKON’daydı
Kolombiya Heyetinin TUSKON Ziyareti
Ganalı İşadamları TUSKON’da
Teksas Eyalet Meclisi Heyetinin TUSKON Ziyareti
TUSKON Makedonya Devlet Bakanı Hadi Neziri’yi Makamında Ziyaret Etti
Çin Halk Cumhuriyeti Jilin Eyaleti Yetkililerinin TUSKON’u Ziyareti
Teksas Eyalet Senatörü Rodney Ellis, TUSKON Genel Merkez’ini Ziyaret Etti
Rusya Federasyonu Karadeniz Ekonomik İşbirliği Komitesi İle TUSKON Arasında İşbirliği Anlaşması İmzalandı
Paraguay'lı İşadamlarının TUSKON Ziyareti
Venezuela Heyetinin TUSKON Ziyareti
Küba Cumhuriyeti’nden İşadamları TUSKON’a ziyaret gerçekleştirdi
Şili-Türkiye Serbest Ticaret Anlaşması, İkili Ekonomik ve Ticari İlişkiler için Fırsatlar Semineri
Avrupa Birliği Genişlemeden Sorumlu Komiseri Stefan Füle, TUSKON Genel Merkez’ini Ziyaret Etti
Pakistan İşadamları TUSKON’da
Tunus Büyükelçisi TUSKON Ziyareti

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2009 Tasarım ve Programlama