www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Türk Şirketine Rusya'dan Dev Proje

İş potansiyeli yaratmak için Türkiye`de düzenlenen uluslararası zirvelerin meyveleri toplanıyor. Son olarak Antalya merkezli Kadıahmetoğulları İnşaat, Güney Rusya`da 1.5 milyar dolarlık otoyol projesini almak için son aşamaya geldi

TÜRKİYE İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu `nun (TUSKON) düzenlediği Afrika , Avrasya ve Pasifik temalı, Türk işadamlarını dünya dünyadaki meslektaşlarıyla buluşturan zirvelerin sonuçları ortaya çıkıyor. Son olarak Antalya merkezli Kadıahmetoğulları İnşaat, Güney Rusya `dan önemli bir proje almak üzere. TUSKON Başkanı Rızanur Meral , Türkiye `de düzenlenen toplantıların büyük iş potansiyelleri yarattığını belirterek `Avrasya `da inşaat noktasında çok ciddi bir potansiyel bulunuyor. Geçen ay Güney Rusya `ya giden bir şirkete 1.5 milyar dolarlık bir otoyol projesi önerildi. Tek başına bir proje. Görüşmeler devam ediyor. Buna benzer çok ciddi projeler Türkler `i bekliyor` demişti.


RUSYA YOLCULUĞU YAKINDA


star `ın edindiği bilgiye göre Güney Rusya `dan iş almak üzere olan şirket, Antalya `daki en büyük inşaat ve taahüt şirketlerinden biri olan Kadıahmetoğulları İnşaat. Kadıahmetoğulları İnşaat Başkanı Hilmi Ünal `ın, son bağlantıları yapmak üzere yakında Rusya `ya gitmeye hazırlandığı öğrenildi. Rusya `da otoyol ve altyapı inşaatlarını üstlenecek olan Kadıahmetoğulları, 1971 yılından bu yana yol yapım, altyapı, sanat yapıları, köprü, baraj ve konut yapım işiyle uğraşıyor. Antalya ve çevresinin inşaat sektörüne yönelik olarak hazır beton ve sıcak karışım asfalt gibi malzemeleri de üreten Kadıahmetoğulları, ayrıca Antalya `da büyak alışveriş ve ticaret merkezleri de inşa ediyor. Hilmi Ünal ise aynı zamanda TUSKON Denetleme Kurulu üyeliği görevinde de bulunuyor.


Latin rüzgarı 2008 sonbaharında esecek


İŞ dünyasının kısır çekişmelerden siyasi kavgalardan çıkması artık uzun vadeli planlar yapmasının yolunu açtı. Siyasetin kavgalı olduğu dönemlerde 6 aylık bile program yapamayan işadamları iki yıl sonraya fuar ya da toplantı organize etmeye başladı. Daha önce iki kere Afrika zirvesi düzenleyerek Afrika ile dış ticaret hacmini yüzde 2`lerden yüzde 10`lara çıkmasını sağlayan Türk Sanayici ve İşadamları Konfederesyonu (TUSKON ) şimdi Türkiye `nin ihracatının çok az olduğu Güney Amerika ülkelerine açılma kararı aldı . 2008 sonbaharında Brezilya , Arjantin gibi ülkelerle Türkiye `de bir zirve yapmaya karar veren TUSKON Başkanı Rızanur Meral `Bu bölgeler bizim için çok bakir yerler ve büyük potansiyel taşıyor. Yeni pazarlar ve müşteriler bulma açısından çok ümitliyiz` dedi.

İBRAHİM ACAR

2007-07-30 03:45:07 Star

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50 
TUSKON’dan Yunanistan’a Çıkarma
TUSKON, Yalova Valisi ve Romanya Başkonsolosu ile Tanıtım Günü Gerçekleştirdi
Tuskon Bosna-Hersek Meclis Başkanını Ağırladı
Rusya Federasyonu Tataristan-Türkiye Mobilya Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Kırgızistan Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Ekvator Ticaret ve Yatırım Forumu İstanbul'da Yapıldı
Pakistan Pencab Eyaleti Planlama ve Kalkınma Bakanı Ziyareti
ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı TUSKON'un Konuğu Oldu
Maldivler Konut ve Çevre Bakanı Konuğumuz Oldu
Türkiye-Çin İkili İş Görüşmeleri Organizasyonu
Romanya Meclis Başkan Vekili ve Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı TUSKON'daydı
Çin'li İşadamları TUSKON'daydı
Makedonya Başbakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
Türkiye-Afganistan Çalışma Yemeği
Mubadala Heyeti Ziyareti

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2012 Tasarım ve Programlama