www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
TUSKON`dan üyelerine AB projeleri ve mevzuat semineri

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON), kendisine bağlı derneklerin genel sekreterlerine proje yönetimi ve Avrupa Birliği (AB) projeleri gibi konularda seminer verdi. TUSKON , düzenlediği zirvelerle yeni iş bağlantıları imkanı sunduğu üyelerini, dış ticaret mevzuatı hakkında da bilgilendirmeyi sürdürüyor. 

Dört gün süren organizasyonda insan kaynakları yönetimi, dış ticaret, mali ve hukuki mevzuat, STK `ların önemi ve fonksiyonu gibi farklı konular da işlendi. Öğretim görevlileri, bürokratlar ve konfederasyon yöneticilerinin konuşmacı olarak katıldığı seminer, `verimli ve vizyon açıcı` olarak nitelendi. Dört günlük eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılara, Fatih Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (FÜSEM) tarafından sertifika verildi .

                            

TUSKON `un geleneksel hale getirdiği eğitim semineri, bu yıl Fatih Üniversitesi yerleşkesinde gerçekleştirildi. Edirne `den Hakkari `ye konfederasyon üyesi bütün derneklerin genel sekreterlerini bir araya getiren eğitim, ayı zamanda ileriye dönük plan ve projelerin de tartışıldığı bir ortam vazifesi gördü. Üniversite, devlet ve profesyonel yönetici üçlüsünün deneyimlerini STK `lara aktarmasının önemli olduğunu belirten TUSKON Genel Sekreteri Dr . Mustafa Günay , `Derneklerin profesyonelce yönetilmesi ve değişen çağa ayak uydurması için sürekli kendilerini yenilemesi gerekir. Mevzuatları bilmeleri ve imkanlardan haberdar olup bunları nasıl uygulayacaklarını düşünmeleri gerekir.` dedi. Bu eğitimleri ileriki yıllarda farklı kurumlarla yapabileceklerini söyleyen Günay , bu konuda TUSKON `un örnek bir sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi.

 

                         
Ekonomi Servisi,  10 Ağustos 2007

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50 
TUSKON’dan Yunanistan’a Çıkarma
TUSKON, Yalova Valisi ve Romanya Başkonsolosu ile Tanıtım Günü Gerçekleştirdi
Tuskon Bosna-Hersek Meclis Başkanını Ağırladı
Rusya Federasyonu Tataristan-Türkiye Mobilya Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Kırgızistan Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Ekvator Ticaret ve Yatırım Forumu İstanbul'da Yapıldı
Pakistan Pencab Eyaleti Planlama ve Kalkınma Bakanı Ziyareti
ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı TUSKON'un Konuğu Oldu
Maldivler Konut ve Çevre Bakanı Konuğumuz Oldu
Türkiye-Çin İkili İş Görüşmeleri Organizasyonu
Romanya Meclis Başkan Vekili ve Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı TUSKON'daydı
Çin'li İşadamları TUSKON'daydı
Makedonya Başbakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
Türkiye-Afganistan Çalışma Yemeği
Mubadala Heyeti Ziyareti

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2012 Tasarım ve Programlama