www.tuskon.org |  |
MARİFED`li KOBİ`ler büyümek için güç birliği yapacak

Marmara İş Hayatı Dernekleri (MARİFED ), çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren 200 KOBİ `yi İş Geliştirme Platformu `nda bir araya getirdi. Ortak iş imkanlarına zemin hazırlamayı hedefleyen platformda stant açan firmalar, ürünlerini iş dünyasına tanıtma imkanı buldu. Ekonominin kalbi Marmara Bölgesi `nde firmalar arasındaki iletişim eksikliğinden dolayı pek çok sanayicinin Türkiye `de alabileceği malı ithal etmek zorunda kaldığını belirten MARİFED Başkanı Ahmet Ciğer , `Platform bizi bizle buluşturarak göremediklerimizi görmeyi hedefliyor. Bu yıl ilk olan etkinliği her yıl düzenleyeceğiz.` dedi.

Platformun açılışına Vali Muammer Güler ile İTO Başkanı Murat Yalçıntaş da katıldı. Milyarlarca dolarlık iş bağlantılarının kurulduğu uluslararası etkinliklerle adını duyuran iş dünyası dernekleri, şimdi de iç pazarı canlandırmaya yönelik adımlar atıyor.


İstanbul Yeşilköy `deki WOW Hotels &Convention `da düzenlenen platformun dün yapılan açılışı sanayi ve ticaret dünyasını bir araya getirdi. İstanbul Sanayi Odası Başkanı Tanıl Küçük , ihracatın ve sanayinin gelişmesine büyük katkı sağlayan bu tür girişimlerin güç birliğinin de önemini ortaya koyduğunu belirterek, `Küresel oyuncu olmanın zorunluluk haline geldiği günümüzde büyük gemilere ihtiyacımız var. Bu ortamlar önemli katkı yapıyor.` dedi. Sadece iş bulma ve kurmanın değil, sürdürülebilirliğin de altını çizen İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Demirtaş , iş geliştirme organizasyonlarının aceleliği ortadan kaldırıp iş sabrını öğretme gibi fonkisyonlarının olduğuna dikkat çekti. Dert yanma değil, çözüm üretmenin önemini vurgulayan Yalçıntaş , en ücra köşelerdeki pazarlara ulaşmak için firmaların bu tür organizasyonları iyi takip etmesi gerektiğini söyledi. Toplumsal huzurun en önemli yapıtaşlarından birisinin ekonomik pastanın büyütülmesi olduğunu belirten İstanbul Valisi Muammer Güler de Türkiye `de paradan para kazanmak döneminin bittiğini vurguladı. Güler`e göre, her türlü kavram kargaşasının bitirilip pastanın büyütülmesine yönelik girişimlere ağırlık verilmeli. MARİFED Başkanı Ahmet Ciğer bugüne kadar ihracatı artırmaya yönelik çalışmalar yapıldığını; ancak yakınların da uzaklar kadar önemli olduğunu söyledi. Günümüzde dış ticarette acımasız rekabetin yoğunlaştığına dikkat çeken Ciğer, bu zorluğu aşmak için işadamları arasındaki işbirliğinin önem kazandığını kaydetti. Ciğer, platformunun amacını şu cümlelerle özetledi: `Türk ekonomisinin kalbi Marmara . Ama bu bölgede şirketler arasında iletişim eksiklikleri var. Bu ve benzer sıkıntıları aşmak için ilk büyük etkinliği düzenledik. Girişimcilere pratik çözüm önerileri sunmaya devam edeceğiz.` Platformda stant açan firmaların temsilcileri de organizasyondan memnuniyetlerini dile getirdi.


200 firmanın iki gün boyunca ürünlerini sergileyeceği, bugün sona erecek platformu 6 bin girişimcinin ziyaret etmesi bekleniyor. Platform kapsamında düzenlenen seminerlerin bugünkü ayağına konuşmacı olarak katılacak İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İTKİB ) Başkanı Süleyman Orakçıoğlu katılacak. MARİFED , Türkiye İş Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu `nu (TUSKON ) oluşturan 7 federasyondan en büyüğü. 33 işadamı derneği ile 3 bin 500 işadamına hizmet veriyor. Ekonomi Servisi

2007-09-09 02:05:09 Zaman

Äğóãèå Íîâîñòè
Вице-президент РСПП А.В.Мурычев встретился с представителями TUSKON
Деловой форум, чтобы повысить Турецкo-Российский
Заседание Российско-Турецкого Делового Совета
Краснодарский край-Турция: сближая народ
Деятельность Российско-Турецкого Делово
Бизнес-мост: Казахстан-Турция
Турецкое «российское лобби»
Новые Инвестиции - в Укрепление Дружбы Кубани и Турции
Hовосибирские Предприниматели Поедут на Mеждународный Форум
Торговый Mост Турция-Евразия II
Мост Bнешней Торговли
Российско-Турецкий Бизнес-форум
Мост к Сотрудничеству
Между Турцией и Евразией
КБПТ» «TUSKON»

   Ïîæåëàíèÿ è Ïğåäëîæåíèÿ |  Êàğòà Ñàéòà |  Áàííåğ  |  Ãëàâíàÿ Ñòğàíèöà   
Âñå Ïğàâà Çàùèùåíû 2006-2009 Äèçàéí è Ïğîãğàììèğîâàíèå