www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
İŞHAD Mısır'a çıkarma yaptı

 Türkiye İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu (TUSKON) bünyesinde faaliyet gösteren İş Hayatı Dayanışma Derneği (İŞHAD) son dönemde Türk yatırımcıların gözdesi haline gelen Mısır'a işadamları çıkarması yaptı.

22-25 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen Mısır ziyaretine 40 işadamının katıldı. İŞHAD Genel Sekreteri Oğuzhan Dirican, bu yıl başında 1.000'den fazla Afrikalı işadamını bir araya getiren İstanbul'daki TUSKON toplantısına Mısır'ın önde gelen 40'tan fazla işadamının da katıldığını, İŞHAD olarak gerçekleştirdikleri Mısır çıkarmasının iade-i ziyaret niteliğinde olduğunu söyledi. Türk işadamları heyetinde ağırlıklı olarak tekstil, gıda, makine ve inşaat sektöründen temsilciler bulundu.. İŞHAD'ın üç günlük programında Kahire'nin yanı sıra İskenderiye'de de işadamlarıyla bir araya gelindi. Özellikle Türk tekstil şirketlerinin büyük bir ilgi gösterdiği Mısır'daki Türk yatırımlarının miktarı 350 milyon dolara ulaşmış durumda. Mısır'daki Burc el Arap, 6 Ekim ve 10 Ramazan sanayi bölgelerinde toplanan Türk şirketleri, imal ettikleri mamulleri Avrupa'nın yanı sıra Arap ve Afrika ülkelerine pazarlıyor.

 


 

 

30.10.2007 – İŞHAD tarafından 22-25 Ekim 2007 tarihleri arasında organize edilen Mısır İş Gezisi Değerlendirme Raporu.

İŞHAD Yönetim Kurulu Üyesi Servet SAMSAMA Başkanlığı’nda 21 kişilik bir Heyet Afrika’nın kapısı konumundaki Mısır’a düzenlediği gezide Türkiye’nin dış ticareti açısından önemli temaslarda bulundular.
İş Forumunun gerçekleşmesinde Mısır Büyükelçiliği, EBA(Mısır İşadamları Derneği), Mısır-Türk İşadamları Derneği, İskenderiye Konsolosluğunun özverili katkılarının bulunduğunu belirten Servet SAMSAMA, Mısır’ın Avrupa standartlarında gelişme kaydettiğini ve kendi bölgesinde bu özelliği itibarı ile cazip bir ticaret merkezi haline geldiğini ifade etti.

Ucuz işgücü ve geniş iş olanakları ile yatırımcıların gözdesi haline gelen Mısır, 2007 Mali yılı 3. çeyreği sonunda 9.2 milyar dolar doğrudan yabancı yatırım miktarı ile tüm dikkatlerini üzerine çekti. Elde edilen bu başarıda reformlar kapsamında yürütülen özelleştirme çalışmalarının yanı sıra, gümrük, bankacılık ve vergilerde yapılan düzenlemelerin yabancı yatırımın artışında önemli rol oynadığı vurgulanırken, yatırımcı dostu bir pazar haline gelen Mısır’ın uluslararası ticarette de daha verimli olmaya başladığı ifade edildi. Vergi ve gümrük reformları sayesinde de Dünya Bankası Mısır'ı en iyi reformist ülkeler listesine almıştır.


 


Gaziantep Hür Sanayici ve İşadamları Derneği üyeleri (HÜRSİAD), Mısır'daki iş gezisinden mutlu döndü.Gaziantep Hür Sanayici ve İşadamları Derneği üyeleri (HÜRSİAD), Mısır'daki iş gezisinden mutlu döndü.

Türkiye Sanayici ve İşadamları Konfederasyonu (TUSKON) çatışı altındaki İŞHAD ve HÜRSİAD işbirliğiyle organize edilen Mısır gezisinden bir takım iş bağlantıları ile dönen Gaziantepli işadamları, geleceğe umutlu bakıyor. (Cihan Haber Ajansı) 30.10.2007 15:01 [1067710

 

 

MISIR’DA  YAPILAN TEMASLAR VE TOPLANTILAR


* 23 Ekim 2007 Salı Mısır İşadamları Derneği; İkili İş Görüşmeleri

* EBA Başkanı Adel Gazarin ve T.C. Kahire Büyükelçisi Şafak Göktürk katıldığı programa 122 Mısırlı işadamı katıldı.

* Günün sonunda TUMIAD (Mısır-Türk İşadamları Derneği) Türk İşadamları onuruna akşam yemeği verdi.

* İki ülke işadamları arasında işbirliğini derinleştirmek, ekonomik ve ticari ilişkileri işadamları düzeyinde de geliştirmek ve canlandırmak amacıyla 22 Kasım 2003 tarihinde Türk-Mısır İşadamları Derneği kurulmuştur. Derneğin üye sayısı 2006 yılı sonu itibariyle 107'dir.

* 24 Ekim 2007 Çarşamba, İskenderiye Baş Konsolosluğu ve İskenderiye Ticaret Odası; İkili İş  Görüşmeleri

* 40 Mısırlı İşadamının katıldığı görüşmelere Başkonsolos Rasha H. EL_ALFY başkanlık yaptı.


 

 


Cumali Önal, Kahire

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50 
TUSKON’dan Yunanistan’a Çıkarma
TUSKON, Yalova Valisi ve Romanya Başkonsolosu ile Tanıtım Günü Gerçekleştirdi
Tuskon Bosna-Hersek Meclis Başkanını Ağırladı
Rusya Federasyonu Tataristan-Türkiye Mobilya Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Kırgızistan Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Ekvator Ticaret ve Yatırım Forumu İstanbul'da Yapıldı
Pakistan Pencab Eyaleti Planlama ve Kalkınma Bakanı Ziyareti
ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı TUSKON'un Konuğu Oldu
Maldivler Konut ve Çevre Bakanı Konuğumuz Oldu
Türkiye-Çin İkili İş Görüşmeleri Organizasyonu
Romanya Meclis Başkan Vekili ve Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı TUSKON'daydı
Çin'li İşadamları TUSKON'daydı
Makedonya Başbakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
Türkiye-Afganistan Çalışma Yemeği
Mubadala Heyeti Ziyareti

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2012 Tasarım ve Programlama