www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Arınç: ESİDEF, örgütlü toplum olma yolunda atılmış önemli adımlardan biri

5 bin işadamı fuarda buluştu

TBMM eski Başkanı Bülent Arınç'ın da katıldığı "İş Geliştirme Platformu"nda, 130 firmanın stant açtığı, iki günde 10 bine yakın iş görüşmesinin yapılmasının beklendiği belirtildi Ege ve Batı Akdeniz Sanayicileri ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (ESİDEF), gerçekleştirdiği İş Geliştirme Platformu ve sıvı yağ sektörünün öncü kuruluşlarından Orkide Yağları'nın desteğiyle, İzmir'de 5 bin işadamını bir araya getirdi. Dün Kenan Işık'ın sunum yaptığı, TBMM eski Başkanı ve Manisa Milletvekili Bülent Arınç'ın da katıldığı açılış töreni ile ESİDEF İş Geliştirme Platformu Kültürpark Fuar Alanı'nda açıldı.

Kalabalık katılım

İzmir Fuar Alanı 3 ve 4 numaralı hollerde 130 firma platform çerçevesinde stand açarken, bugün sona erecek olan organizasyonda 10 bine yakın iş görüşmesinin yapılması planlanıyor. Toplantının açılış törenine Bülent Arınç ile birlikte Manisa Valisi Refik Arslan Öztürk, Denizli Valisi Hasan Can Polat, Uşak Valisi Kayhan Kavas, İzmir Vali Yardımcısı Yakup Vatan, İzmir, Uşak, Manisa milletvekilleri ile Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Taşkın katıldı.

Destek sürecek

Törende, Türkiye'nin henüz çözülememiş ekonomik sorunları olduğuna dikkat çeken Arınç, "Ama iş dünyasının son yıllardaki siyasi ve ekonomik istikrardan ne kadar yararlandıklarını görüyoruz. ESİDEF, örgütlü toplum olma yolunda atılmış önemli adımlardan biri" dedi.

Ciddi pay var

ESİDEF'in de üyesi olduğu Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'nun (TUSKON) Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Nur Meral ise Türkiye'nin 103 milyar dolara ulaşan ihracatında üyelerinin ciddi payı olduğuna dikkat çekerek, konfederasyon olarak üyelerine yol göstermeye, onlar için rotalar çizmeye çalıştıklarını kaydetti.

İlk ihracat

Şimdiye kadar hep üyelerini yurtdışından getirdikleri işadamlarıyla buluşturacak organizasyonlar yaptıklarını ifade eden ESİDEF Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Davulcuoğlu da, bu organizasyonlarla bazı üyelerinin ilk kez ihracata başladığını, bazılarının da pazarlarını genişletme fırsatı bulduğunu söyledi.

Reform şart

Türkiye'nin acilen mikro reformlara ihtiyacı olduğunu dile getiren Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Taşkın, bu reformların geciktiği her gün ülkenin geleceğinden de bir günün eksildiğini ifade etti. CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam da, her türlü siyasi ve sosyal sorunun güçlü bir ekonomi ile çözülebileceğini kaydetti. Küresel düşünmek gerektiğini ve KOBİ'lere yurtdışında rekabet edebilecek imkanlar sağlanmasını isteyen Susam, üretimin artık sorun olmadığını, önemli ve zor olanan firmaların pazar bulması olduğunu kaydetti.

2008 iyi olacak

AK Parti İzmir Milletvekili İsmail Katmerci de, gayri safi milli hasılanın 5 yılda 180 milyar dolardan 470 milyar dolara çıktığını ifade ederek, 2008'in 2007'den daha başarılı bir yıl olacağını vurguladı.

Cesur yaklaşım başarı getirir

Küçükbay, "Türk ekenomisi girişimcilik duygusuyla son yıllarda büyüdü" dedi Sıvı yağ pazarının yüzde 15'ini elinde bulunduran Orkide Yağları, Kültürpark'ta gerçekleştirilen ve ESİDEF üyelerinin ürettiği mal ile hizmetlerin sergilendiği dev organizasyona verdiği destekle, bölgesel kalkınmanın gelişimine önemli katkı sağladı.

Teşekkür plaketi verdi

Açılışa katılan TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, organizasyonun ana sponsorluğunu üstlenen Orkide Yağları'nın Yönetim Kurulu Başkanı ve ESİDEF Başkan Yardımcısı Ahmet Küçükbay'a teşekkür plaket verdi.

Arınç, sadece Ege Bölgesi'nin değil, Türkiye'nin sektördeki en güçlü markaları arasında yer alan Orkide Yağları'nın, ihracat, üretim ve satış başarısını, sosyal ve kurumsal alanlarda da başarıyla ürdürmesinden mutluluk duyduklarını ifade etti.

Çağrı yaptı


Türkiye ekonomisinin son yıllarda ciddi oranlarda büyümeyi başardığını ve bu süreçte güçlü girişimcilik duygusuna sahip işadamlarının cesur yaklaşımları ve özverili çalışmaları ile uluslararası başarılara imza attığını kaydeden Orkide Yağları Yönetim Kurulu Başkanı ve ESİDEF Başkan Yardımcısı Ahmet Küçükbay da, bu yıl ilki düzenlenen "ESİDEF İş Geliştirme Platformu 2007"nin ana sponsorluğunu üstlenerek, tüm dünyayı bölgesel potansiyelimizi keşfetmeye çağırıyoruz" şeklinde konuştu.

Murat Şahin (Haber Merkezi)
http://www.yeniasir.com.tr/

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50 
TUSKON’dan Yunanistan’a Çıkarma
TUSKON, Yalova Valisi ve Romanya Başkonsolosu ile Tanıtım Günü Gerçekleştirdi
Tuskon Bosna-Hersek Meclis Başkanını Ağırladı
Rusya Federasyonu Tataristan-Türkiye Mobilya Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Kırgızistan Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Ekvator Ticaret ve Yatırım Forumu İstanbul'da Yapıldı
Pakistan Pencab Eyaleti Planlama ve Kalkınma Bakanı Ziyareti
ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı TUSKON'un Konuğu Oldu
Maldivler Konut ve Çevre Bakanı Konuğumuz Oldu
Türkiye-Çin İkili İş Görüşmeleri Organizasyonu
Romanya Meclis Başkan Vekili ve Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı TUSKON'daydı
Çin'li İşadamları TUSKON'daydı
Makedonya Başbakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
Türkiye-Afganistan Çalışma Yemeği
Mubadala Heyeti Ziyareti

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2012 Tasarım ve Programlama