www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
GESİAD Başkanı Ovacık:"KOBİ'ler KOSGEB Desteklerinden Yararlansın"

Balıkesir Genç Sanayici ve İşadamları Derneği (GESİAD) Başkanı Mehmet Akif Ovacık, sanayici ve işadamlarının devletin sunduğu desteklerden yararlanması tavsiyesinde bulundu. Küreselleşen dünyada küçük ve orta ölçekli işletmelerin ayakta kalmasının zor olduğuna değinen Ovacık, rekabet için gerekli destek fırsatlarının önemli olduğunu vurguladı.

Balıkesir Genç Sanayici ve İşadamları Derneği (GESİAD) Başkanı Mehmet Akif Ovacık, sanayici ve işadamlarının devletin sunduğu desteklerden yararlanması tavsiyesinde bulundu. Küreselleşen dünyada küçük ve orta ölçekli işletmelerin ayakta kalmasının zor olduğuna değinen Ovacık, rekabet için gerekli destek fırsatlarının önemli olduğunu vurguladı.

GESİAD, bağlı bulunduğu Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'nun (TUSKON) gelecek ay İstanbul'da düzenleyeceği "Avrasya Dış Ticaret Köprüsü 2" ile ilgili Balıkesir'deki küçük ve orta ölçekli işletme sahipleri ve temsilcilerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantının açılış konuşmasını yapan GESİAD Başkanı Ovacık, üyelerinin ortak ihtiyaçlarını tespit edip giderilmesine yardımcı olmak istediklerini söyledi. İşadamları arasında yardımlaşma kültürünü geliştirmeye öncelik verdiklerini aktaran Ovacık, yerli ve yabancı işadamları arasındaki ticari ilişkilerin artması için çalıştıklarını kaydetti. Ovacık, bu amaçla gelecek ay Avrasyalı işadamlarının bulunacağı toplantılara şehrin sanayici ve işadamlarının da katılarak işlerini büyütmesini istedi. Dünyada sınırların kalktığını hatırlatan Ovacık, rekabetin arttığını ve büyük şirketlerin küçük firmaları yuttuğunu kaydederek, bunun için küçük firmaların da rekabet güçlerini koruması gerektiğini anlattı. Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'nın (KOSGEB) küçük işletmelere değişik kalemlerde destekler sunduğunu belirten Ovacık, sanayi alanında imalat yapan her firmanın bu desteklerden yararlanması gerektiğinin altını çizdi.

Toplantıya katılan TUSKON Avrasya Koordinatörü Haydar Yerdelen de iş görüşmelerine katılabilecek firmaları bilgilendirdi. KOSGEB Balıkesir Bölge Sanayi Geliştirme Merkez Müdürü Erdoğan Yüksel ise KOSGEB'in destek ve kredilerinden yararlanmak isteyen firmalara açıklamalarda bulundu. (Cihan Haber Ajansı) 08.11.2007 16:50 [1082018]

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50 
TUSKON’dan Yunanistan’a Çıkarma
TUSKON, Yalova Valisi ve Romanya Başkonsolosu ile Tanıtım Günü Gerçekleştirdi
Tuskon Bosna-Hersek Meclis Başkanını Ağırladı
Rusya Federasyonu Tataristan-Türkiye Mobilya Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Kırgızistan Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Ekvator Ticaret ve Yatırım Forumu İstanbul'da Yapıldı
Pakistan Pencab Eyaleti Planlama ve Kalkınma Bakanı Ziyareti
ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı TUSKON'un Konuğu Oldu
Maldivler Konut ve Çevre Bakanı Konuğumuz Oldu
Türkiye-Çin İkili İş Görüşmeleri Organizasyonu
Romanya Meclis Başkan Vekili ve Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı TUSKON'daydı
Çin'li İşadamları TUSKON'daydı
Makedonya Başbakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
Türkiye-Afganistan Çalışma Yemeği
Mubadala Heyeti Ziyareti

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2012 Tasarım ve Programlama