www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
ESİDEF'in fuarı muhteşemdi

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) üyesi Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu (ESİDEF)'nun organize ettiği 'ESİDEF İş Geliştirme Platformu 2007' fuarını ikinci günde 8 bin 500 kişi ziyaret etti.

Fuara, birbirinden ilginç buluşların yer aldığı yüzü aşkın firma katıldı. Firmalardan bin 350 derece ısıya dayanıklı bina kaplama malzemesi üreten, ayakkabıya kar pateni yapan, telden oturma grubu ve koltuk yapan, yeni ve yüzde 100 yerli zıpkın üreten, deriden halı yapan ve pazar arabasına oturma koltuğu ilave eden firmalar fuarın gözdesi oldu.

İzmir Kültürpark Uluslararası Fuar Alanı 3 ve 4 nolu hollerde iki gün süren fuar hedefini yüzde 50 aştı. Firmalar, ikinci fuar için yer ayırmaya başladı. Türkiye ekonomisin önemli kalelerinden olan Ege Bölgesi ve Batı Akdeniz'in iş potansiyelini ortaya koymak için ESİDEF tarafından düzenlenen fuar rekor katılım ve bir törenle sona erdi. Fuara İzmir, Uşak, Manisa, Balıkesir ve Aliağa Organize Sanayi Bölgeleri, Selçuk Dershaneleri de stant açtı. Bilgi alışverişinin ön planda olduğu organizasyonda 5 bin işadamı 10 bini aşkın ikili görüşme gerçekleştirirken, hedeflerini aşan firmalar hiç beklemedikleri yoğun ilgi ve iş bağlantılarından memnun ayrıldı. Geçtiğimiz dönemde yurtdışından bölgesine işadamı heyetleri taşıyan federasyon, 11 ilden 18 derneği çatısı altında toplayarak 28 farklı sektörde görücüye çıkarak dev bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Kısa sayılabilecek bir hazırlık sürecinin ardından 130 firmayı 175 stantta, federasyona üye bin 850 işadamı başta olmak üzere birçok girişimciyle aynı platformda buluşturdu.

Bunlara ilave olarak Belçika Türk İşadamları Derneği üyesi 25 kişi, Silopi'den 15 işadamı, Ankara, Kayseri, Konya, Samsun ve Osmaniye başta olmak üzere Anadolu'nun birçok şehrinden işadamları, kapanışta da hazır bulundu. Bölgesel işbirliğini artırmak için 'Güvenilir bir iş ortağınız olsun' sloganıyla açılan fuarda, İzmir, Manisa, Uşak, Denizli, Muğla ve Aydın ağırlıklı firmalar dikkat çekti. Uşak Organize Sanayi Bölge Müdürü Vedat Altay, "Gayet planlı ve çok güzel bir organizasyon." dedi.

FUARDAN İZLENİMLER

Deriden halı üreten Özderim firmasının sahibi Hasan Güngör: "Fuar çok verimli geçti. Ürünlerimizde av hayvanı kullanmıyoruz. Bu sebeple talep fazla. Bu tip organizasyonların devamını istiyoruz."

Isıya dayanıklı cephe kaplaması üreten Yıldızpen'in sahibi Ahmet Üzümcü: "Genelde yurt dışı çalışıyoruz. Geliştirdiğimiz bin 350 dereceye dayanıklı bina cephe kaplama malzemesiyle Dubai metrosu için bağlantı kurduk. Beton ve çelik 350 derecede yanıyor veya eğiliyor. Binalarda sanayi ve metrolarda kullanılabiliyor. Burada çok ilgiyle karşılandık. Katıldığımız için çok mutluyum."

Manisa Topbaş Çarşı'nın sahibi İsa Halis: "Fuar çok iyi geçti. Kendimizi tanıtma fırsatı bulduk."

Uşak Valisi Kayhan Kavas: Günlerdir aradığım bir ürünü fuarda buldum. Çok şaşırdım. Fuarı organize edenleri tebrik ediyorum.


Uşak Sesli Battaniye'nin sahibi Mehmet Sesli: "İk olmasına rağmen organizasyon güzel."

Telden oturma gurubu yapan Petek Plastik'in sahibi Haldun Tamer Kurtar: "Fuarda vizyonumuzu genişlettik. Bu telden oturma grubunu bir haftada imal ettik. Sadece fuar içindi ama yoğun ilgi gördü 10 tane sipariş geldi. Bu fuar gelecek vaat ediyor."

Oturaklı pazar arabası üreten Kardelen Metal'in sahipleri Murat ve Sabır Telingün: "Meclis başkanımız bile ürünümüze ilgi gösterdi. Fuara katılamayan işadamları gördükleri karşısında şimdiden seneyi düşünüyor."

Yüzde yüz yerli zıpkın üreten Ne–Ka Kalıp Nezin Kayabaşı: "Fuar çok başarılı geçti."

Ayakkabılara kar zinciri üreten İvrindi Zincir Murat Bilican Karaman: "Fuar sayesinde ürünümüzü yurt dışına ihraç edeceğiz. "

Tosun: Dünya sizden daha çok şey bekliyor

'ESİDEF İş Geliştirme Platformu 2007' fuarının ikinci ve son gününde N&T Yönetim Kurulu Başkanı Naci Tosun kapanış konuşması yaptı.


Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50 
TUSKON’dan Yunanistan’a Çıkarma
TUSKON, Yalova Valisi ve Romanya Başkonsolosu ile Tanıtım Günü Gerçekleştirdi
Tuskon Bosna-Hersek Meclis Başkanını Ağırladı
Rusya Federasyonu Tataristan-Türkiye Mobilya Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Kırgızistan Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Ekvator Ticaret ve Yatırım Forumu İstanbul'da Yapıldı
Pakistan Pencab Eyaleti Planlama ve Kalkınma Bakanı Ziyareti
ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı TUSKON'un Konuğu Oldu
Maldivler Konut ve Çevre Bakanı Konuğumuz Oldu
Türkiye-Çin İkili İş Görüşmeleri Organizasyonu
Romanya Meclis Başkan Vekili ve Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı TUSKON'daydı
Çin'li İşadamları TUSKON'daydı
Makedonya Başbakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
Türkiye-Afganistan Çalışma Yemeği
Mubadala Heyeti Ziyareti

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2012 Tasarım ve Programlama