www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Nijeryalı işadamları heyeti Kayseri'de

TUSKON-Afrika Dış Ticaret Köprüsü-3 programı kapsamında, Kayseri Genç Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (GESİAD) davetlisi olarak kente gelen 70 kişilik Nijeryalı iş adamı heyeti, Vali Mevlüt Bilici'yi makamında ziyaret etti.

Vali Bilici, yatırım ve işbirliği olanaklarını araştırmak üzere kente gelen Nijerja heyetini makamında kabul etti. Ziyarette konuşan Kayseri GESİAD Başkanı Ömer Dengiz, Türkiye-Nijerya arasındaki münasebetin her geçen gün arttığını belirterek, Nijerya heyetinin bu ziyaretinin, varolan ilişkileri artıracağına inandığını söyledi.

Dernekleri tarafından düzenlenen organizasyonla önceki aylarda Türk işadamlarının Nijerya'yı ziyaret ettiğini anımsatan Dengiz, "İhracatının artması ve ikili ekonomik ilişkilerin gelişmesi için Afrika ile yapılan çalışmalar meyvelerini veriyor. Bölgedeki ülkelerin en güçlülerinden Nijerya'nın işadamları iş olanaklarını araştırmak ve ilişkileri daha da geliştirmek için buradalar. Bu girişimleri somut projelere dönüştürmek istiyoruz" dedi.

Heyet temsilcisi Shifa Garba Adamu ise Kayseri Valisi Mevlüt Bilici'ye, işadamı heyeti içinde bulunanları tanıttı. Adamu, tanıtımın ardından yaptığı açıklamada, Türkiye'yi ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İki ülke arasında ilişkinin daha da artması temennisinde bulunan Adamu, "Kayseri ile ilişkilerin daha da gelişmesini arzu ediyoruz'' dedi.

Kayseri Valisi Mevlüt Bilici de Nijeryalı heyetin Kayseri'ye düzenlediği geziden memnuniyet, onur duyduklarını ifade etti. Nijerya ile Türkiye'nin yıllara varan dostluğu bulunduğunu anımsatan Bilici, "Afrika'da önemli bir ülke olan Nijerya'yı kardeş ülke kabul ediyoruz. İnsanları da bizim kardeşimiz. Dünya, Afrika'nın önemini anlamaya başladı. Ülkeler arasındaki bağın her geçen gün arttığını görmekten mutluyuz. Nijeryalı heyetin yapmış olduğu ziyaretten büyük memnuniyet duyuyoruz. Heyetin ziyaret sırasında zengin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklere sahip Kayseri'de gezme fırsatı bularak ayrılmalarını temenni ediyoruz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Shifa Garba Adamu, Vali Bilici'ye, heyetteki işadamlarının tamamının imzasının bulunduğu bir tablo hediye etti. Vali Bilici de Adamu'ya bir plaket verdi.

Nijerya heyeti, valilik ziyaretinin ardından Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Sanayi Odası'nı ziyaret etti.09 Mayıs 2008, Cuma

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48 
Paraguaylı İşadamları TUSKON’daydı
Kolombiya Heyetinin TUSKON Ziyareti
Ganalı İşadamları TUSKON’da
Teksas Eyalet Meclisi Heyetinin TUSKON Ziyareti
TUSKON Makedonya Devlet Bakanı Hadi Neziri’yi Makamında Ziyaret Etti
Çin Halk Cumhuriyeti Jilin Eyaleti Yetkililerinin TUSKON’u Ziyareti
Teksas Eyalet Senatörü Rodney Ellis, TUSKON Genel Merkez’ini Ziyaret Etti
Rusya Federasyonu Karadeniz Ekonomik İşbirliği Komitesi İle TUSKON Arasında İşbirliği Anlaşması İmzalandı
Paraguay'lı İşadamlarının TUSKON Ziyareti
Venezuela Heyetinin TUSKON Ziyareti
Küba Cumhuriyeti’nden İşadamları TUSKON’a ziyaret gerçekleştirdi
Şili-Türkiye Serbest Ticaret Anlaşması, İkili Ekonomik ve Ticari İlişkiler için Fırsatlar Semineri
Avrupa Birliği Genişlemeden Sorumlu Komiseri Stefan Füle, TUSKON Genel Merkez’ini Ziyaret Etti
Pakistan İşadamları TUSKON’da
Tunus Büyükelçisi TUSKON Ziyareti

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2009 Tasarım ve Programlama