www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan:"Kendi Hikayemizi Yazmak için Muş'a Geldik"

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, beraberindeki 150 işadamı heyeti Muş'a geldi. Muş'un makûs talihini değiştirmek için Muş'ta toplandıklarını belirten Bakan Çağlayan, "Şimdiye kadar anlatılan masallara bundan sonra biz konu olacağız. Bugün burada toplanıp kendi hikâyemizi yazmaya geldik" dedi.

Muş'a gelen 150 işadamının katıldığı Muş İli Geliştirme toplantısında konuşan Bakan Çağlayan, "Bugüne kadar bize anlatılan Uzakdoğu, İrlanda gibi ülkelerin gelişmişlik masallarını çok dinledik. Şimdi kendi hikâyemizi yazma zamanı geldi. Dünyaya Türk mucizesini gösterecek bir mucizeyi hep beraber yazmak istiyoruz." şeklinde konuştu.

Muş Valiliği ile Muş Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen Muş İli Genişletilmiş İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, Muş Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, ekonomik alanda yaşanan gelişme ve geleceğe yönelik çabalar konusunda bilgiler verdi.

Çağlayan, Türkiye'de son 5 yılda önemli ekonomik kazanımlar elde edildiğini, 27 yıllık sanayici olarak bunu fiilen yaşadığını belirterek, "Ekonomik gelişmeleri gazeteden, dergilerden öğrenmedim. Fiilen yaşamış biri olarak gelişmeleri çok iyi biliyorum" dedi.

Özel sektörün gelişmede önemli bir paya sahip olduğunu ifade eden Bakan Çağlayan, "Öyle bir çalışma yapalım ki bugüne kadar bize anlatılan masalların yerine, dünyaya Türk mucizesini gösterecek bir mucizeyi hep beraber yazalım istiyoruz. Sizlerin içinden çıkmış biri olarak ve mensubu olmuş olduğum, şeref duyduğum Muş'ta böyle bir toplantı vesilesiyle sizlerle beraber olmaktan şeref duyuyorum. Bu dönemde de geçmiş dönemde elde edilen başarıların devamını sürdüreceğiz." şeklinde konuştu.

Cumhuriyet döneminden bugüne kadar Muş'un hakkettiği bütçeyi devletten alamadığını söyleyen Muş Ticaret ve Sanayi Odası (MESTO) Başkanı Talip Devrim de, "Gün bugündür diyerek Bakan Çağlayan'a, Sayın Bakanım şimdi gün sizin gününüz biz sizden aslan payı istiyoruz" dedi. Alparslan Barajının ekonomiye büyük katkısı olacağını söyleyen MESTO Başkanı Devrim, "Muş'taki Alparslan Barajı 30 yıldır yapılmayı bekliyor" diyerek yetkililere sitemde bulundu.

Bakan Çağlayan ile birlikte Muş'a gelen Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Başkanı Rızanur Meral, Doğuya karşı bir önyargı olduğunu belirterek, "Muş'un güvenilir olduğunu her fırsatta söyledik ve bunu söylemeye devam edeceğiz biz burada çalışmalarımızı başlatacağız" dedi. (Cihan Haber Ajansı) 10 Mayıs 2007

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48 
Paraguaylı İşadamları TUSKON’daydı
Kolombiya Heyetinin TUSKON Ziyareti
Ganalı İşadamları TUSKON’da
Teksas Eyalet Meclisi Heyetinin TUSKON Ziyareti
TUSKON Makedonya Devlet Bakanı Hadi Neziri’yi Makamında Ziyaret Etti
Çin Halk Cumhuriyeti Jilin Eyaleti Yetkililerinin TUSKON’u Ziyareti
Teksas Eyalet Senatörü Rodney Ellis, TUSKON Genel Merkez’ini Ziyaret Etti
Rusya Federasyonu Karadeniz Ekonomik İşbirliği Komitesi İle TUSKON Arasında İşbirliği Anlaşması İmzalandı
Paraguay'lı İşadamlarının TUSKON Ziyareti
Venezuela Heyetinin TUSKON Ziyareti
Küba Cumhuriyeti’nden İşadamları TUSKON’a ziyaret gerçekleştirdi
Şili-Türkiye Serbest Ticaret Anlaşması, İkili Ekonomik ve Ticari İlişkiler için Fırsatlar Semineri
Avrupa Birliği Genişlemeden Sorumlu Komiseri Stefan Füle, TUSKON Genel Merkez’ini Ziyaret Etti
Pakistan İşadamları TUSKON’da
Tunus Büyükelçisi TUSKON Ziyareti

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2009 Tasarım ve Programlama