www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
DASİDEF Başkanı: Kalkınma ve Yatırım Projelerine Ağırlık Vereceğiz

Kafkas Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Başkanı Güven Akdeniz, 5 -6 Nisan tarihleri arasında 500 işadamının Erzurum'a geleceğini hatırlatarak, "Yerel yaşayıp küresel düşünmemiz lazım. Biz bu işe ilk olarak Pakistan'dan başladık. Artık rapor zamanı değil aksiyon zamanıdır." dedi.


KASİAD ile Doğu Anadolu Sanayici ve İş Adamları Federasyonu (DASİDEF) üyesi işadamları, Kars Öğretmenevi'nde proje üretme toplantısı yaptı. Toplantıya Vali Mehmet Ufuk Erden, Emniyet Müdürü İbrahim Demirci, Sarıkamış Belediye Başkanı İlhan Özbilen, Selim Belediye Başkanı İlhan Çiftçi, Kars Ticaret Odası Başkanı Ali Güvensoy, Salihli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Talat Zurnacı, DASİDEF Başkanı Mustafa Yıldız ve KASİAD Başkanı Güven Akdeniz'in yanı sıra çok sayıda sanayici ve işadamı katıldı.


Toplantı, slayt gösterileriyle başladı. Türkiye Sanayiciler ve İşadamları Konfederasyonu (TUSKON)'u tanıtan slayt gösterilerinin ardından KASİAD Başkanı Güven Akdeniz açılış konuşmasını yaptı. Akdeniz yaptığı konuşmada, 5 -6 Nisan tarihleri arasında 500 işadamının Erzurum'a geleceğini söyleyerek, "Toplantımızın amacı, nisan ayında bölgemize gelecek işadamlarına üreteceğimiz projelerin bir durum değerlendirmesini yapmaktır. Yerel yaşayıp küresel düşünmemiz lazım. Biz bu işe ilk olarak Pakistan'dan başladık. Artık rapor zamanı değil aksiyon zamanıdır. Ulusal birliğimiz TUSKON ve bölgesel birliğimiz DASİDEF'in projelerini paylaşmamız lazım." şeklinde konuştu.

DASİDEF Başkanı Mustafa Yıldız ise TUSKON ve DASİDEF'in icraatlarını dinleyicilerle paylaştı. Yıldız şöyle devam etti: "Gelişen dünyaya baktığımızda Asya ve Avrupa ülkelerinin hızla geliştiğini görüyoruz. Biz bu ülkeler seviyesine dernekler aracılığı ile çıkacağız. Birbirimize destek olacak projeler üreteceğiz. Bir proje üreterek ilimizdeki vali ile o proje üzerinde çalışabiliyoruz. Ülkemizin ve bölgemizin kalkınması adına bize düşen görevleri yaptığımız zaman devlet yardımlarının bizden esirgemiyor. Bütün kapılar bize açılıyor. Burda en büyük iş bizim ümitli olmamıza ve geleciğimize bakışımıza bağlıdır."

Doğu Anadolu'nun son 20 yıldır kalkınamadığının altını çizen Yıldız, "Hızlı gelişen dünyada bazı sektörlerde treni kaçırdık. Diğerlerini kaçırmamak için 5-6 Nisan tarihlerinde gelecek olan 500 kadar yabancı işadamına proje üretmemiz ve onları bu konuda ikna etmemiz gerekiyor. Ulusal birliğimiz TUSKON, 2 yıllık geçmişi olmasına rağmen çok büyük işler başardı. İnşallah geleceğe yönelik çok güzel projelere imza atacak." şeklinde konuştu.

Toplantının son konuşmasın yapan Vali M.Ufuk Erden bir durum değerlendirmesi yaptı. Vali Erden, "Arkadaşlarımız kendini etkileyen bilgilerle donatılması lazım. Özel sektörlerin artmasıyla birlikte bilgi birikimi de artıyor. Kars'ta insanların refah seviyelerinin yükselmesini canı gönülden istiyorum. Yapılan bu toplantılarda boş şeyleri tartışmak yerine daha çok çözüme ulaşılacak şeyleri tartışmak faydalı olacaktır. İftihar ediyoruz Türk işadamlarının yer yüzünde ayak basmadıkları yer kalmadı. Bu toplantılarla moral ve motivasyon adına güzel şeyler yapılıyor. Gelişmeyle alakalı proje üreten arkadaşları sonuna kadar destekliyoruz." dedi.

Programda, Salihli Ticaret Odası Başkanı Talat Zurnacı Vali Mehmet Ufuk Erden'e Lidya uygarlığının Salihli'de basmış olduğu madeni parayı plaket olarak takdim etti. (Cihan Haber Ajansı)

Diğer Haberler
DAKİK Doğu ve Batıyı Birleştirecek
İş dünyası oyuna dahil olacak
TUSKON, Güneydoğu için oda ve derneklerle el ele verecek
İş dünyasından ekonomi için beş formül
ANSİFED Öner Boysan'la Devam Dedi
TUSKON Başkanı Meral: "Rapor Değil, Aksiyon Zamanıdır"
GÜNSİAF Başkanı Cahit Erbalcı Güven Tazeledi
İhracatçılar Hindistan Yolcusu
Ülkede gerilim havası oluşturma çabaları dikkat çekiyor.
Meclis`in kararı milletin isteği
Gül’den 150 iş adamı ile Afrika çıkarması
İki Binin Üzerinde İşadamı, İş Görüşmeleri Yapmak Amacıyla Erzurum'da Toplanacak
KASİF Başkanı Reis, Güven Tazeledi
Türkiye Yönünü Hindistan'a Çevirdi
Ahmet Ciğer Yeniden MARİFED Başkanı
"Bu Bir Kriz Değil, Durgunluktur"
'Önümüz açılsın, devletin kalkınma ajansı gibi çalışalım'
Samsun Sanayisinin Gelişme Potansiyeli Masaya Yatırıldı
Ataşehir 20 yıldır finans merkezi olmayı bekliyor
TUSKON Başkanı, Doğulu ve Batılı İşadamlarını Ortak Yatırım Yapmaya Çağırdı

  Türkiye Pasifik Dış Ticaret Köprüsü 2007
  TUSKON III. Başkanlar Kurulu
  Türkiye–Avrasya Dış Ticaret Köprüsü
Başkanın Mesajı
Temsilciliklerimiz
Yönetim Kurulumuz
Dernek Haberleri
   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2008 Tasarım ve Programlama