www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Eskişehir Van Arasında Ticaret Köprüsü Kuruluyor

Türkiye'nin Doğusu ile Batısı Arasındaki Kurulacak Kardeşlik ve Gönül Köprülerine Bir Yenisi Daha Ekleniyor. Van Aktif ve Sanayici ve İşadamları Derneği (Vasiad) ile Eskişehir Girişimci Sanayici ve İşadamları Derneği (Egsiad) Arasında Eskişehir Başta Olmak Üzere Batı İllerinden Gelecek 130 İş Adamı ile Vanlı İşadamları Arasında Gönül Köprüleri Kurulacak.Türkiye'nin doğusu ile batısı arasındaki kurulacak kardeşlik ve gönül köprülerine bir yenisi daha ekleniyor. Van Aktif ve Sanayici ve İşadamları Derneği (VASİAD) ile Eskişehir Girişimci Sanayici ve İşadamları Derneği (EGSİAD) arasında Eskişehir başta olmak üzere batı illerinden gelecek 130 iş adamı ile Vanlı işadamları arasında gönül köprüleri kurulacak.


Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütlerinden biri olan Türkiye İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu (TUSKON) himayesinde Van'daki VASİAD ile Eskişehir'deki EGSİAD arasında hafta sonu 70'i Eskişehir'den olmak üzere batı illerinden 130 işadamı ile Van'daki işadamları arasındaki Gönül Köprüsü ile iş görüşmeleri yapılacak. 5 -6 Temmuz'da Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı Çitören Sosyal Tesisleri'nde yapılacak görüşmeler öncesinde yapılacak açılış törenine Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, TUSKON Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Nur Meral, Genel Sekreteri Mustafa Günay, yönetim kurulu üyeleri ve ilin milletvekilleri katılacak.


VASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çiçeksay, kardeş dernek EGSİAD ile yapacakları iş görüşmelerinde başta Eskişehir olmak üzere, İzmir, İstanbul, Düzce, Ankara, Uşak ve Bursa illerinde 130 işadamının Van'a geleceğini söyledi. Çiçeksay, son 2 yılda birçok batı ilinde Van'da yatırım imkanlarının araştırılması ve işadamlarının karşılıklı iş görüşmeleri yapmaları için programlar yaptıklarını hatırlatarak, "Somut görüşmeler olacak. Biri sosyal tesis ve 2 fabrikanın kurulması için görüşmeler yapılacak. Yer temini çalışmaları olacak. Bunun yanı sıra bayilik görüşmeleri olacak" dedi. Çiçeksay, Van ve bölge illerinin yıllardan beri hep terörle birlikte anıldığını dile getirerek, önemli kısmının medyaya yansıyan abartılı haberlerin sebebiyle bölgeye karşı ön yargıların olduğunu vurguladı. Dernek olarak öncelikle bu önyargıların kırılması, bu bölgenin söylendiği gibi güvenlik sorunu olan bir yer olmadığını göstermek istediklerini anımsatan Çiçeksey, bu sebeple ilin tarihi ve turistlik değerleriyle tanıtılması için bu gidiş ve gelişlerin önemli katkısının olacağını kaydetti. Çiçeksay, "Bu kapsamda iş görüşmelerinin yanı sıra bakanlarımız ve konuk işadamlarımızı ilin tarihi ve turistik yerlerini gezdireceğiz." şeklinde konuştu.

(Cihan Haber Ajansı) 03.07.2008

Diğer Haberler
ANSİFED'den İş Platformuna Davet
10 Bin Sanayici İzmir`de Buluşacak
DAKİK Projeleri İstanbul`da İşadamlarıyla Buluşuyor
On Bin İşadamı İki Yüz Proje İçin Bir Araya Gelecek
`Afrika`ya Bugün Giden KOBİ`ler 10 Yıl Sonra Dev Olacak`
`Nefes Aldıracak` Pazarlar Buluyor
ANSİFED, Dernekler Arasında Köprü Görevi Görüyor
İhracat İthalatı Karşılamadı Ama Ticaret Fazlası Vermeye Başladı!
"İmalatçı KOBİ'ler 100 Bin Dolarlık Faizsiz Kredi İçin Acele Etsin"
Küresel Dalgaya Karşı Acil Eylem Planı
"İşbirliği Platformu" Tuttu. Egeli Sanayiciler İkinci Kez Bir Araya Geliyor
Afrika Açılımı Çarkı Tersine Döndürdü
Unakıtan`dan esnafa müjde
Bangladeş Ticaret Ve Eğitim Bakanı TUSKON’da işadamları ile kahvaltıda bir araya geldi
Türkiye'nin en önemli sorunu cari açık
Afrika ile ticareti sevdik yeni hedef 30 milyar dolar
Türkiye-Afrika İşbirliği zirvesi başladı
TİM, Afrika'yı Türkiye'nin Zenginleşme Projesi Olarak Belirledi
Türkiye, Afrika liderleriyle buluşuyor
Demokrasi Olgunlaştı

  Afrika-Türkiye Zirvesi
  Atlanta Ticaret Heyeti Programı
  Türkiye Pasifik Dış Ticaret Köprüsü 2007
Başkanın Mesajı
Temsilciliklerimiz
Yönetim Kurulumuz
Dernek Haberleri
   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2008 Tasarım ve Programlama