www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Sanayi ve Ticaret Bakanı M. Zafer Çağlayan, TUSKON Olağan Yönetim Kurulu Toplantısına Katıldı

Sanayi ve Ticaret Bakanı Sayın M. Zafer Çağlayan 1 Kasım 2008 Cumartesi WOW Hotel’de yapılan TUSKON Olağan Yönetim Kurulu Toplantısına katıldı. Yönetim Kurulu Üyeleriyle tek tek tanışan Sayın Bakan üyelerimizin sektörleriyle ilgili bilgi aldı.

Sayın Bakanımız daha sonra Sanayi Bakanlığı tarafından hazırlanan Türkiye’nin sanayi envanteri konulu sunum hakkında bilgi verdi. Sayın Bakan, Şubat’08 de hazırlıkları başlayan ve 2.010.015 adet işletmenin sektör sektör incelenmesi neticesinde hazırlanan adına GİB(Girişimci Bilgi Sistemi) projesi konusundaki sunumuna “Küreselleşme, karar alma sürecini karmaşık hale getirdi. Çin’de alınan yatırım kararları, Konya’dan bağımsız değil” diyerek başladı.

Satır aralarında Yönetim Kurulu Başkanımız Rızanur Meral’e üye firmalarımızın Ar-ge çalışmalarına ağırlık vermeleri hususunda bir seferberlik başlatılması hususuna da dikkat çekti.Yönetim Kurulumuza çok değerli bilgiler veren ve grafikler sunan Bakanımız “Veri alamadığımız kuruluşlardan gelecek bilgilerle sunumumuzu daha vasıflı hale getireceğiz. Önceden elimizde sıfır vardı şimdi sıfırın yanına bir koyduk, 2009’da merceksiz bakacağız, bu bilgiler politik karar alıcıların referansı haline gelecek” diyerek sunumunu bitirdi.

Bir hafta önce İzmir’de ESİDEF(Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu)’in düzenlediği ESİDEF 2. İş Geliştirme platformu açılış programında, dün MARİFED(Marmara İş Hayatı Dernekleri Federasyonu)’in İstanbul’da düzenlediği 2. İş Geliştirme Platformunda ve bugün de TUSKON Yönetim Kurulu vesilesiyle aramızda bulunmaktan dolayı mutluluğunu ifade eden Sayın Bakanımız faaliyetlerimizden dolayı teşekkür etti ve başarılarımızın devamını diledi.

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48 
Paraguaylı İşadamları TUSKON’daydı
Kolombiya Heyetinin TUSKON Ziyareti
Ganalı İşadamları TUSKON’da
Teksas Eyalet Meclisi Heyetinin TUSKON Ziyareti
TUSKON Makedonya Devlet Bakanı Hadi Neziri’yi Makamında Ziyaret Etti
Çin Halk Cumhuriyeti Jilin Eyaleti Yetkililerinin TUSKON’u Ziyareti
Teksas Eyalet Senatörü Rodney Ellis, TUSKON Genel Merkez’ini Ziyaret Etti
Rusya Federasyonu Karadeniz Ekonomik İşbirliği Komitesi İle TUSKON Arasında İşbirliği Anlaşması İmzalandı
Paraguay'lı İşadamlarının TUSKON Ziyareti
Venezuela Heyetinin TUSKON Ziyareti
Küba Cumhuriyeti’nden İşadamları TUSKON’a ziyaret gerçekleştirdi
Şili-Türkiye Serbest Ticaret Anlaşması, İkili Ekonomik ve Ticari İlişkiler için Fırsatlar Semineri
Avrupa Birliği Genişlemeden Sorumlu Komiseri Stefan Füle, TUSKON Genel Merkez’ini Ziyaret Etti
Pakistan İşadamları TUSKON’da
Tunus Büyükelçisi TUSKON Ziyareti

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2009 Tasarım ve Programlama