www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
TUSKON Gurbetçiyi De Heyecanlandırdı

135 ülkeden 2.500`e yakın işadamını buluşturan Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON)`nun düzenlediği Dünya Ticaret Köprüsü organizasyonu, Avrupa`daki Türkleri de memnun etti.

Organizasyonun kendilerine yeni ufuklar açtığını belirten Hollanda`daki gurbetçi işadamları, bu sayede hem yeni pazarlar hem de yeni iş imkanları keşfettiklerini vurguluyor. İşadamları, benzeri organizasyonların Avrupa`da da yapılmasını istiyor.

Hollanda Genç İşadamları Federasyonu(HOGİAF) Başkanı Mehmet Kabakyer, küresel krize reçete de sunan organizasyonda müthiş bir enerji depoladıklarını söyledi. Bu tür organizasyonların yeni pazarları keşfetme imkanı da sunduğuna değinen Kabakyer, şunları aktardı: `Hollanda`da iken krizle yatıp krizle kalkıyorduk. Medya, iş dünyası, siyaset dünyası krize odaklanmıştı. Bu, insanları biraz karamsarlığa itiyor doğal olarak. Ama TUSKON`un düzenlediği Dünya Ticaret Köprüsü buluşması, oluşan bu olumsuz havayı ve bulutları dağıttı diyebilirim. Çünkü müthiş bir hareketlilik var. İnsanlar burada dört gündür birbirleriyle sürekli görüşüp yeni iş imkânları üzerinde konuşuyorlar. Burada krizden eser yok. Bu, bize enerji veriyor. Yeni yatırımları konusunda bize cesaret veriyor.` Kabakyer, kafilelerinde yer alan 6 işadamının yeni yatırımlar yapmaya karar verdiklerini de bildirdi.

Ortel Mobile Yönetim Kurulu Başkanı Celal Oruç da birçok ülkede düzenlenen etkinliklere katıldığını ama böylesi profesyonel ve etkili olanına az şahit olduğunu dile getirdi. Bir araya gelme imkânları sıfır denecek kadar az olan insanların bu vesileyle rahatlıkla görüşebiliyor olmasına dikkat çeken Oruç, farklı pazarlara açılmak veya bu pazarlardan ürün almak isteyen işadamları başta olmak üzere ticaretle meşgul olan herkes için bu buluşmanın hayati derecede öneme sahip olduğunu ifade etti.


ZAMAN 06 Haziran 2009

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39 
Fas`a çıkarma yapan TUSKON Heyeti, Önemli İş Bağlantılarına İmza Attı
TUSKON Başkanı Meral: Afrika`Yı Gündem Yaptık
TUSKON Mısırlı ve Türk İşadamlarını Biraraya Getirdi
Bakan Çağlayan: Sanayi Üretimindeki Düşüş Moralleri Bozmasın, Kötüye Gidiş Tamamen Durdu
Ülkelerarası Ticaret Aşk Gibidir Tek Taraflı Aşk İse Uzun Sürmez
İran`ın Gümrük Vergisi Engelini Aşmaya Çalışıyoruz
10 Bin İşadamı İzmir`de Buluştu
Kazakistan Gaz ve Petrollerinin Samsun-Ceyhan Petrol Boru Hattı Üzerinden Transferi Bölgenin Önemini Artıracak
TUSKON, Türk ve Kazak İş Dünyasını Buluşturdu
Sudan`a Yatırım Köprüsü
Almanlar İlkelidir, Sözlerinden Dönmez
TUSKON, Türkiye- Brezilya Ticaret Köprüsünü Sağlamlaştırıyor
TUSKON, Rusya'nın En Etkin İş Dünyası Örgütü RSPP ile İşbirliği Anlaşması İmzaladı
10 Bin İş Adamı İzmir`de Buluşacak
Küçülmenin Azalması Bizleri Umutlandırdı

  Nijerya Gezi Notları
  Afrika-Türkiye Zirvesi
  Kuzey Irak İşadamları Ziyareti
Başkanın Mesajı
Temsilciliklerimiz
Yönetim Kurulumuz
Dernek Haberleri
   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2009 Tasarım ve Programlama