www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Doğu Anadolu Kalkınma İşbirliği Köprüsü, İşadamlarına Yatırım Fırsatı Sağlayacak

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi`nin kalkınması için büyük projelerin hazırlanmasına öncülük eden Doğu Anadolu Sanayici ve İş Adamları Dernekler Federasyonu (DASİDEF), Doğu Anadolu Kalkınma İşbirliği Köprüsü (DAKİK2)`nün ikincisini düzenlemeye hazırlanıyor.

DASİDEF, Türkiye`nin kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla proje paylaşım ağı olarak Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri başta olmak üzere, TUSKON üyesi federasyonların projeleri ile Avrupa`da faaliyette bulunan Türk işadamları dernekleri AGİF, HOGİAD, FETİAD ve BETİAD`tan gelecek projeleri hayata geçirmek üzere `PROJE MEYDANI` projesini başlatıyor. `Projeni getir uygun ortağını bul` sloganı ile harekete geçen DASİDEF, bu projelerle işadamlarına yeni açılım, yatırım ve ortaklık fırsatları bulmasını ve hükümetle iş adamlarını bir araya getirerek dikkatleri doğuya çekmeyi hedefliyor.

DASİDEF, bini aşkın üyesi ile iş dünyasında Doğu Anadolu Bölgesi`nin kalabalık ve yaygın sivil toplum kuruluşlarından biri Kars`tan Bayburt`ta kadar her sektörde faaliyet gösteriyor. Küçük ve büyük ölçekli üyeleri ile güçlü iş potansiyellerini de beraberinde sürükleyen DASİDEF, üye kuruluşları Doğu Anadolu Bölgesi`nde olmanın avantajını yaşıyor.

Hava, kara ve demiryolu ulaşımı ile tarihi İpek Yolu üzerinde olması, coğrafi konumu nedeniyle Orta Asya`ya uzanan ağı sayesinde bölgesel sinerji oluşturmak adına son derece avantajları elinde bulunduran Doğu Anadolu Bölgesi, başta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olmak üzere hükümet ve iş adamlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Erzurum`da yapılacak olan DAKİK2 programı kapsamında yurt dışında iş adamlarının da katılacağı toplantıda doğunun yeraltı zenginliklerinin ham maddesi ve yatırım imkanları ile insan kaynakları masaya yatırılacak.

Konuyla ilgili bilgi veren DASİDEF Başkanı Mustafa Yıldız, `DASİDEF düzenlediği etkinlik için güçlü bir referans oluşturuyor. Güvenilir ve soysal sorumluluk anlayışıyla işadamlarını buluşturan DASİDEF organizasyonlarına bu anlayışı taşıyor. Bu amaçla ikincisini düzenlenecek organizasyonla DASİDEF, DAKİK2 ile güç birliğini pratik düzeye taşıyarak üyelerin iş tabanını geliştirecek ve ufkunu açacak projelere zemin olmayı amaçlıyor. Bu etkinliğe Avrupa ve Anadolu`daki işadamları federasyonları da destek veriyor. ESİDEF, ANFED, ANSİFED, KASİF, MARİFED ve GÜNSİAF`IN yanı sıra Avrupa Genç İşadamları Federasyonu AGİF üyeleri de toplantıya katılarak Marmara`daki ekonomik potansiyelin geliştirilmesine katkıda bulunacak.` diye konuştu.

Yıldız, www.dakikprojesi.com adresine gelen projelerin komisyon tarafından incelenip onaylandıktan sonra sitede yer aldığını belirtti. Doğu Anadolu Kalkınma İşbirliği Köprüsü programı çerçevesinde sitede duyurulan projelerle alakalı doğu ve batıdaki iş adamları yüz yüze görüşme fırsatı bulacak.

DAKİK2`ye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül`ün de katılacağını ifade eden Yıldız, toplantının 22 Temmuz günü saat 09.30 Erzurum Atatürk Üniversitesi Oditoryum Salonu`nda yapılacağını açıkladı. Rektörlük binasının arka kısmına kurulacak olan 2 bin metrekarelik çadırın yanı sıra toplam 3 bin metrekarelik alanda 100`den fazla stant kurularak işadamlarının ürünlerini sergileneceği belirtildi. Dört günlük etkinlik süresince stantlar salona gelecek olan her sektörden girişimci için doğrudan hedef kitleye seslenen birer iletişim ve buluşma birimi özelliği taşıyacak.


(CİHAN)

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48 
Paraguaylı İşadamları TUSKON’daydı
Kolombiya Heyetinin TUSKON Ziyareti
Ganalı İşadamları TUSKON’da
Teksas Eyalet Meclisi Heyetinin TUSKON Ziyareti
TUSKON Makedonya Devlet Bakanı Hadi Neziri’yi Makamında Ziyaret Etti
Çin Halk Cumhuriyeti Jilin Eyaleti Yetkililerinin TUSKON’u Ziyareti
Teksas Eyalet Senatörü Rodney Ellis, TUSKON Genel Merkez’ini Ziyaret Etti
Rusya Federasyonu Karadeniz Ekonomik İşbirliği Komitesi İle TUSKON Arasında İşbirliği Anlaşması İmzalandı
Paraguay'lı İşadamlarının TUSKON Ziyareti
Venezuela Heyetinin TUSKON Ziyareti
Küba Cumhuriyeti’nden İşadamları TUSKON’a ziyaret gerçekleştirdi
Şili-Türkiye Serbest Ticaret Anlaşması, İkili Ekonomik ve Ticari İlişkiler için Fırsatlar Semineri
Avrupa Birliği Genişlemeden Sorumlu Komiseri Stefan Füle, TUSKON Genel Merkez’ini Ziyaret Etti
Pakistan İşadamları TUSKON’da
Tunus Büyükelçisi TUSKON Ziyareti

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2009 Tasarım ve Programlama