www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Kazakistan Gaz ve Petrollerinin Samsun-Ceyhan Petrol Boru Hattı Üzerinden Transferi Bölgenin Önemini Artıracak

 Karadeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (Kasif) Başkanı Osman Reis, Kazakistan ile Türkiye Arasında Karşılıklı İşbirliğine Dayalı Güzel Gelişmelerin Yaşandığını, Samsun-ceyhan Petrol Boru Hattı İçin Verilecek Desteğin Sevindirici Bir Gelişme Olduğunu Söyledi.

Karadeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (KASİF) Başkanı Osman Reis, Kazakistan ile Türkiye arasında karşılıklı işbirliğine dayalı güzel gelişmelerin yaşandığını, Samsun-Ceyhan Petrol Boru Hattı için verilecek desteğin sevindirici bir gelişme olduğunu söyledi.

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON), Kazakistan İşadamları Derneği (KAZKA) ve Kazakistan Ulusal Ekonomi Odası (ATAMEKEN) işbirliği ile geçtiğimiz günlerdeİstanbul'da gerçekleştirilen ve Karadenizli işadamlarının da bir heyet halinde katıldığı toplantının olumlu sonuçlar vereceği kaydedildi.

Türkiye-Kazakistan İş Forumu'na Karadenizli işadamları da çıkartma yaptı.

KASİF Başkanı Osman Reis, KASİAD Başkanı Abdurrahman Hacıkerimoğlu, KARGİD Başkanı Ahmet Yaşar Altıntaş, Bafra Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) Başkanı Ahmet Aydın ve işadamlarından oluşan heyet, Kazak işadamlarıyla ikili iş görüşmelerinde bulundu.

KASİF Başkanı Osman Reis, Türkiye-Kazakistan İş ve Yatırım Forumu'na katılarak iki ülke arasında çok sevindirici gelişmeler yaşandığını, bu anlamda; Samsun-Ceyhan Petrol Boru Hattı'na destek vereceğini açıklayan Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev'e teşekkürü borç bildiklerini kaydetti.

Kazakistan'ın her yıl 70 milyon ton petrol ürettiğini hatırlatan Reis, "Orta Asya'da geleceğin enerji deposu olarak tanımlanan Kazakistan'ın gaz ve petrollerinin Samsun-Ceyhan hattı üzerinden transferi hiç kuşkusuz bölgemizin önemini artıracak. Petrol zengini bu ülkede 2013'ten itibaren Kaşagan yataklarında 50 milyon ton daha petrol çıkartılacak. Bu nedenle ülkemizle Stratejik Ortaklık Anlaşması imzalayan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün huzurunda Samsun-Ceyhan Petrol Boru Hattı projesine destek veren Kazakistan Cumhurbaşkanı Sayın Nursultan Nazarbayev'e bölgemiz adına şükran borçluyuz." diye konuştu.

İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile KazakistanCumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev'in de katıldığı forumda, Kazakistan'dan gelen 50 firmanın yetkilileri ile 415 Türk işadamı 800 aşkın ikili görüşme gerçekleştirmişti.

 

(CİHAN) 25.10.2009

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48 
Paraguaylı İşadamları TUSKON’daydı
Kolombiya Heyetinin TUSKON Ziyareti
Ganalı İşadamları TUSKON’da
Teksas Eyalet Meclisi Heyetinin TUSKON Ziyareti
TUSKON Makedonya Devlet Bakanı Hadi Neziri’yi Makamında Ziyaret Etti
Çin Halk Cumhuriyeti Jilin Eyaleti Yetkililerinin TUSKON’u Ziyareti
Teksas Eyalet Senatörü Rodney Ellis, TUSKON Genel Merkez’ini Ziyaret Etti
Rusya Federasyonu Karadeniz Ekonomik İşbirliği Komitesi İle TUSKON Arasında İşbirliği Anlaşması İmzalandı
Paraguay'lı İşadamlarının TUSKON Ziyareti
Venezuela Heyetinin TUSKON Ziyareti
Küba Cumhuriyeti’nden İşadamları TUSKON’a ziyaret gerçekleştirdi
Şili-Türkiye Serbest Ticaret Anlaşması, İkili Ekonomik ve Ticari İlişkiler için Fırsatlar Semineri
Avrupa Birliği Genişlemeden Sorumlu Komiseri Stefan Füle, TUSKON Genel Merkez’ini Ziyaret Etti
Pakistan İşadamları TUSKON’da
Tunus Büyükelçisi TUSKON Ziyareti

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2009 Tasarım ve Programlama