www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Ülkelerarası Ticaret Aşk Gibidir Tek Taraflı Aşk İse Uzun Sürmez

Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Güney Afrika Cumhuriyeti yönetiminden, AB`ye uygulanan serbest ticaret anlaşmasının Türkiye`ye uygulanmasını istedi. Ticareti Çağlayan, `Tek taraflı aşk uzun sürmez. Mutlaka aşkın ve ilişkinin karşılıklı olması lazım. İki tarafın da birbirini sevmesi, değer vermesi gerekiyor` dedi.

Dış Ticaret Müsteşarlığı(DTM), Türkiye İhracatçılar Meclisi(TİM), Türkiye Sanayiciler ve İşadamları Konferasyonu (TUSKON) ve İstanbul İhracatçı Birlikleri`nin (İİB) ortaklaşa düzenlediği Türk ve Güney Afrika İş Forumu Johannesburg`da başladı.

Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, zirveye katılan 100`ün üzerindeki işadamıyla Hilton Otel`de yapılan Türkiye-Güney Afrika İş Forumu`nun açılışında konuştu.  

Konuşmasına, Afrika diliyle `savubona` (merhaba) diyerek başlayan Bakan Çağlayan, iki ülke işadamlarına, üçüncü ülkelerde birlikte iş yapmalarını önerdi. Çağlayan, Türkçe ve Afrika yerel diliyle, `Massi sebenze quiyn` (gelin birlikte çalışalım) çağrısında bulundu.

Çağlayan, `Afrika atasözü diyor ki, `Hızlı gitmek istiyorsak yola yalnız çıkalım, uzağa gitmek istiyorsak gelin birlikte yürüyelim.` Bunu sizin atalarınız söylemiş. Ben de canı gönülden söylüyorum, gelin birlikte yürümeye devam edelim` dedi.

TEŞVİKTEN YARARLANIN

Güney Afrika Ekonomik Geliştirme Bakan Yardımcısı Given Mahlangu Nkebinde ise, Güney Afrika`nın yabancı yatırımcılar için teşvik programları olduğunu belirterek, `Türk işadamları geç kalmadan bundan faydalansın. Bu fırsatları kaçırmayın` ifadelerini kullandı.

Yaklaşan Dünya Kupası öncesinde 72 milyar dolarlık yatırım yapıldığını ve 400 bin kişiye iş imkanı yaratıldığını anlatan Nkebide, `Dünya Kupası biter bitmez bu insanları sokağa bırakmak istemiyoruz. Onun için bugün bu topantıda 400 bin insanı istihdamda tutacak yatırımlara fırsat vermeliyiz` dedi.

İşadamları Çin`den korkuyor

Devlet Bakanı Zafer Çağlayan,Türkiye`nin 2023 yılında 500 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşabilmesi için işadamlarından daha cesur olmalarını istedi.

2009-11-03 Yeni Şafak

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40 
Brezilya Dış İşleri ve Dış Ticaret Bakanlığı Müsteşarı TUSKON’u ziyaret etti
TUSKON, Cumhurbaşkanımız İle Türkiye –Arnavutluk/Karadağ İş Forumunu Gerçekleştirdi
Güney Koreli firmalar TUSKON Genel Merkezde Türk İşadamları İle Buluştu
Hedef, İhracatı İkiye Katlamak
Devlet Bakanı Egemen Bağış, Avrupa Politika Merkezinin TUSKON Ile Ortaklaşa Düzenlediği Toplantıda Türkiye`nin AB Üyelik Sürecini Anlattı
Viyana Ticaret Odası TUSKON'u Ziyareti Etti
Güney Kore, Bilişim Devleri İle Türkiye`ye Geldi
Güney Kore`nin Bilişim Devleri Türkiye`ye Geliyor
ATC Heyeti TUSKON'u Ziyaret Etti
Fas`a çıkarma yapan TUSKON Heyeti, Önemli İş Bağlantılarına İmza Attı
TUSKON Başkanı Meral: Afrika`Yı Gündem Yaptık
TUSKON Mısırlı ve Türk İşadamlarını Biraraya Getirdi
Bakan Çağlayan: Sanayi Üretimindeki Düşüş Moralleri Bozmasın, Kötüye Gidiş Tamamen Durdu
İran`ın Gümrük Vergisi Engelini Aşmaya Çalışıyoruz
10 Bin İşadamı İzmir`de Buluştu

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2009 Tasarım ve Programlama