www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Brezilya Dış İşleri ve Dış Ticaret Bakanlığı Müsteşarı TUSKON’u ziyaret etti

07.01.2010 tarihinde Brezilya Dış İşleri Bakanlığı Müsteşarı Sn. Min. Norton Ratesta önderliğinde;  Brezilya Ulusal Sanayi ve Varlık Enstitüsü başkanı Sn. Jorge Avila, Brezilya Dış İşleri Bakanlığı diplomatlarından Sn. Daniel Fernandez ve Brezilya Ankara Büyükelçiliği Ticaret Bölümü Başkanı Sn. Nur Hasçelik’ten oluşan bir grup diplomat TUSKON merkez binasında TUSKON’un Yönetim kurulu ile bir araya geldi.

Ziyaretlerinde Türkiye ile olan ticari ilişkileri geliştirmek istediklerini belirten Sn. Ratesta, bu konuda TUSKON ile fikir alış verişinde bulundu. Türkiye’nin çok büyük bir ticari potansiyeli olduğunu belirten ve Latin Amerikanın da ticari hacminin tüm Afrika kıtasına denk olduğunu vurgulayan Norton Ratesta, karşılıklı ticaretin geliştirilmesi için zeminin de hazır olduğuna dikkat çekti.

TUSKON Yönetim Kurlu Başkanı Sn. Rızanur Meral ise, ticaretin geliştirilmesinin önemine binaen, devlet kurumlarının da desteğinin önemine vurgu yaparak, TUSKON üyesi firmaların tüm dünya genelinde bir çok iştiraklerinin ve tecrübelerinin bulunduğuna ve bu bağlamda iş yapılacak ideal işadamı profiline uyduğuna dikkat çekti. Ayrıca Meral, iki ülke arasında ticareti geliştirmeye yönelik yapılacak olan çalışmalar, örnek başarı hikayeleri ve ticari heyetlerle 5-10 yıllık bir vadede halihazırdaki iş hacminin ikiye katlanabileceğini belirtti.

TUSKON’un bu yıl ikincisini düzenleyeceği Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü Programından da bahseden Rızanur Meral, geçen yılki programa Brezilyalı işadamlarının yoğun ilgisinden bahsederek bu yıl bu ilginin daha da fazla olacağını tahmin ettiklerini belirtti.

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50 
TUSKON’dan Yunanistan’a Çıkarma
TUSKON, Yalova Valisi ve Romanya Başkonsolosu ile Tanıtım Günü Gerçekleştirdi
Tuskon Bosna-Hersek Meclis Başkanını Ağırladı
Rusya Federasyonu Tataristan-Türkiye Mobilya Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Kırgızistan Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Ekvator Ticaret ve Yatırım Forumu İstanbul'da Yapıldı
Pakistan Pencab Eyaleti Planlama ve Kalkınma Bakanı Ziyareti
ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı TUSKON'un Konuğu Oldu
Maldivler Konut ve Çevre Bakanı Konuğumuz Oldu
Türkiye-Çin İkili İş Görüşmeleri Organizasyonu
Romanya Meclis Başkan Vekili ve Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı TUSKON'daydı
Çin'li İşadamları TUSKON'daydı
Makedonya Başbakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
Türkiye-Afganistan Çalışma Yemeği
Mubadala Heyeti Ziyareti

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2012 Tasarım ve Programlama