www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
TUSKON, Moritanya Cumhurbaşkanı Onuruna Yemek Verdi

TUSKON,  Moritanya Cumhurbaşkanı Ekselansları Sayın Mohammed Ould Abdül Aziz’i İstanbul da ağırladı. 12 Ocak 2010 Cumartesi günü, Ekselansları onuruna Four Seasons Sultanahmet Otel’de TUSKON üyelerinin de katıldığı bir öğlen yemeği organize edildi.

Yemek öncesinde gerçekleşen konuşmasında 2009 yılında Türkiye ile Moritanya arasında 20 milyon dolarlık ticaret hacminin gerçekleştiğini işaret eden TUSKON Başkanı Sayın Rızanur Meral, "Bizim hedefimiz bu rakamı 2010 yılında 100 milyon dolarlar seviyesine çıkarmak" şeklinde konuştu. 2006 dan beri düzenlediğimiz Türkiye-Afrika Dış Ticaret Köprüleri programları için Moritanya’dan Türkiye'ye gelen yaklaşık 100 işadamını ağırladıklarına da işaret eden Meral, "2007 yılında bir Türk heyetini Moritanya'ya gönderdik. Türkiye'nin kaliteli ve rekabet gücü yüksek ürünlerini bu ülkede görmek istiyoruz. Moritanya'nın her türlü yüksek teknoloji gerektiren projelerine Türkiye olarak talibiz" diyerek konuşmasını sonlandırdı.

TUSKON Başkanından sonra kürsüye çıkan Misafir Cumhurbaşkanı, Türk müteşebbislerini ülkesine yatırıma davet etti. Türkiye'deki işadamlarının Moritanya'da çok fazla yatırım imkanları bulabileceklerini vurgulayan konuk Cumhurbaşkanı, gelişmeleri için yabancı yatırımcıya ihtiyaç duyduklarını kaydetti. Ülkesinin özellikle petrol, doğalgaz ve demirin de aralarında bulunduğu farklı madenlere sahip olduğunu işaret eden Abdül Aziz, "Su ürünleri konusunda da zengin kaynaklarımız var. Ülkesinin Afrika da balıkçılık konusunda en bereketli sahillere sahip olduğunu belirten Abdül Aziz, bu konuda yapılacak daha fazla yatırımlarla, çok daha fazla verim alabiliriz. Bunun için altyapıya ihtiyacımız var. Ayrıca bina, yol gibi altyapılara da ihtiyacımız var. Türk şirketlerin kapasite ve uzmanlıklarını göz önünde bulundurduğumuzda, bu şirketler ülkemizin kalkınmasında önemli rol oynayabilirler." dedi. Yatırımları teşvik eden bir yasaları da bulunduğunu kaydeden Moritanya Cumhurbaşkanı, Türk işadamlarını ülkesine gelerek, yatırım imkanlarını araştırmaya davet etti ve her türlü yardımı ve kolaylığı sağlayacaklarını bildirdi.

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50 
TUSKON’dan Yunanistan’a Çıkarma
TUSKON, Yalova Valisi ve Romanya Başkonsolosu ile Tanıtım Günü Gerçekleştirdi
Tuskon Bosna-Hersek Meclis Başkanını Ağırladı
Rusya Federasyonu Tataristan-Türkiye Mobilya Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Kırgızistan Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Ekvator Ticaret ve Yatırım Forumu İstanbul'da Yapıldı
Pakistan Pencab Eyaleti Planlama ve Kalkınma Bakanı Ziyareti
ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı TUSKON'un Konuğu Oldu
Maldivler Konut ve Çevre Bakanı Konuğumuz Oldu
Türkiye-Çin İkili İş Görüşmeleri Organizasyonu
Romanya Meclis Başkan Vekili ve Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı TUSKON'daydı
Çin'li İşadamları TUSKON'daydı
Makedonya Başbakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
Türkiye-Afganistan Çalışma Yemeği
Mubadala Heyeti Ziyareti

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2012 Tasarım ve Programlama