www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Abhazya Cumhuriyeti Ticaret Bakan Yardımcısı TUSKON’U Ziyaret Etti

Abhazya Cumhuriyeti Parlamentosu Ticaret Bakan yardımcısı, Yurt dışındaki soydaşlarla ilişkiler komisyon başkanı,  ve  Abhazya Türkiye temsilcisi olan Sener Gogua 29 Ocak 2010  tarihinde Konfederasyonumuzu ziyaret etti.

Sener Gogua  birçok ortak noktaları olan Türkiye ile ekonomik ilişkilerin geliştirilmesini hedeflediklerini, bunun için TUSKON un düzenlediği Dünya Ticaret Köprüsü programlarına katılmak istediklerini ve TUSKON üyesi olan şirketleri ülkesine yatırım ve ticari iş birliklerin kurulması için beklediklerini belirtti. Karadeniz in Antalya’sı konumunda olan iklimi ve doğal güzellikleriyle başta turizm sektörü, tarım, enerji , liman ve doğal su kaynakları işletmeciliği gibi birçok alanda verimli yatırımların yapılabileceğini belirten Sener Gogua ülkesinin Rusya Federasyonu ile gümrük birliği anlaşması imzalayacağını ve Türk müteşebbisler için ülkesinin Karadeniz’ den Rusya ya açılan güvenli bir kapı ve tranzit geçiş noktası olacağını söyledi. Rusya Federasyonu’nda yapılacak olan 2014 Olimpiyatlarında ülkesinin de yer alacağını ve bu kapsamda  bir çok projeye ev sahipliği yaptıklarını belirten Sayın Gogua bu projelerde Türk şirketlerinde yer almalarını istediklerini belirtti. Sovyetler Birliği döneminde yapılan Güney Rusya nın en büyük hava alanı ve aktif kullanımda olan 3 limana sahip olan Abhazya Türk ürünlerin Rusya Federasyonu yapılacak transferinde önümüzdeki yakın zaman içerisinde tercih edileceğine değinen Sener Gogua’ ya TUSKON Yönetim Kurulu üyesi Fuat Özbekli TUSKON ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Nazik ziyaretlerinden çok memnun kaldıklarını, ticari ilişkilerin gelişmesi için gerekli desteği sağlayacaklarını söyleyen Sayın Özbekli iki ülke arasında ticaret heyetleri düzenleyerek bu sürece katkıda bulunulması gerektiğini belirtti.

TUSKON Genel Sekreteri ve Dünya Ticaret Köprüsü 2010 programı Genel Koordinatörü Kerem Aydın, Dünya Ticaret Köprüsü 2010 programı hakkında bilgi verdi. TUSKON Avrasya Koordinatörü Coşkun Erten TUSKON’un Avrasya ülkeleri ile yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50 
TUSKON’dan Yunanistan’a Çıkarma
TUSKON, Yalova Valisi ve Romanya Başkonsolosu ile Tanıtım Günü Gerçekleştirdi
Tuskon Bosna-Hersek Meclis Başkanını Ağırladı
Rusya Federasyonu Tataristan-Türkiye Mobilya Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Kırgızistan Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Ekvator Ticaret ve Yatırım Forumu İstanbul'da Yapıldı
Pakistan Pencab Eyaleti Planlama ve Kalkınma Bakanı Ziyareti
ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı TUSKON'un Konuğu Oldu
Maldivler Konut ve Çevre Bakanı Konuğumuz Oldu
Türkiye-Çin İkili İş Görüşmeleri Organizasyonu
Romanya Meclis Başkan Vekili ve Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı TUSKON'daydı
Çin'li İşadamları TUSKON'daydı
Makedonya Başbakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
Türkiye-Afganistan Çalışma Yemeği
Mubadala Heyeti Ziyareti

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2012 Tasarım ve Programlama