www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
TUSKON Kırgızistan Dışişleri Bakanı Ve Heyeti Onuruna Yemek Verdi

TUSKON Kırgızistan Dışişleri Bakanı Sayın Kadurbek Sarbayev ve beraberindeki heyeti İstanbul’da ağırladı.  30-01-2010 Cumartesi günü Sayın bakan onuruna Florya Beyti tesislerinde TUSKON başkanı ve üyelerinin katıldığı öğle yemeğinde bir araya gelindi.

TUSKON Başkanı Sayın Rızanur Meral, yemek öncesi yaptığı konuşmada kardeş ülke Kırgızistan Dışişleri bakanı ve heyetini ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin gelişmesi için TUSKON olarak işadamları heyetleri organize ettiklerini ve üyelerini Kırgızistan’da yatırım yapmaları için gereken teşvik ve desteği ortaya koyduklarını belirtti. Kırgızistan’daki yabancı yatırımcıların başında Türk müteşebbislerin geldiğini ancak, bunun yeterli olmadığını ve yatırımların arttırılması gerektiğini belirten TUSKON Başkanı Meral, Sayın Bakan ve heyetine Kırgızistan ile ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi için TUSKON un yaptığı ve yapacağı proje ve programlara desteklerini beklediklerini belirtti.

Kırgızistan Dışişleri Bakanı sayın Sarbayev; TUSKON’ un çalışmalarını yakından takip ettiklerini, çok güzel çalışmalar yapıldığını belirterek TUSKON un Kırgızistan ile ilgili yapacağı  tüm programlara gönülden destek vereceğini, Bakanlığının kapısının sonuna kadar açık olduğunu ve TUSKON başkanı ve üyesi işadamlarıyla bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu belirtti. Kırgızistan devleti ülkesine gelecek  yabancı yatırımcıların artması için yeni kanunlar çıkardığını ve bu alanda bazı reformlar yaptıklarını belirten bakan, yabancı yatırımcıların önlerindeki bürokratik engellerin kaldırıldığını ve yatırımlara maddi destekler sağlamak için ilk kez bu sene devlet bütçesinden  yatırımlara fon ayrıldığını söyleyen Bakan, gerekli ve faydalı görülen projelere destek vermek üzere yatırım ve kalkınma fonu kurulduğunu belirtti. Bundan sonra Kırgızistan’ın yabancı yatırımcılar için bir cazibe merkezi olacağını sözlerine ekleyen bakan özellikle Türk yatırımcıları ülkesine beklediklerini belirtti.

Sayın Bakan Bu güzel programı organize ettikleri için ve misafirperverliklerinden dolayı TUSKON Başkanı Rızanur Meral’e üyelerine teşekkür etti. 

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50 
TUSKON’dan Yunanistan’a Çıkarma
TUSKON, Yalova Valisi ve Romanya Başkonsolosu ile Tanıtım Günü Gerçekleştirdi
Tuskon Bosna-Hersek Meclis Başkanını Ağırladı
Rusya Federasyonu Tataristan-Türkiye Mobilya Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Kırgızistan Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Ekvator Ticaret ve Yatırım Forumu İstanbul'da Yapıldı
Pakistan Pencab Eyaleti Planlama ve Kalkınma Bakanı Ziyareti
ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı TUSKON'un Konuğu Oldu
Maldivler Konut ve Çevre Bakanı Konuğumuz Oldu
Türkiye-Çin İkili İş Görüşmeleri Organizasyonu
Romanya Meclis Başkan Vekili ve Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı TUSKON'daydı
Çin'li İşadamları TUSKON'daydı
Makedonya Başbakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
Türkiye-Afganistan Çalışma Yemeği
Mubadala Heyeti Ziyareti

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2012 Tasarım ve Programlama