www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Moritanya İş Gezisi

TUSKON Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Abdülkadir Kahraman başkanlığında, ATILIM işadamları derneğinin organizasyonunda, Moritanya Cumhurbaşkanının daveti üzerine 8-13 Nisan tarihleri arasında 18 kişilik işadamı heyeti ile Moritanya’nın başkenti Naukşot’a bir iş gezisi gerçekleştirilmiştir.

 

 

 

Moritanya İslam Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti arasındaki ticaret hacmini artırmak için ikili iş görüşmeleri organize edilmiştir. Bu bağlamda heyetimiz 100’e yakın Moritanyalı işadamı ile ticaret ve yatırım hususunda görüşme fırsatı bulmuştur. İkili iş görüşmelerin akabinde heyetimiz resmi ziyaretler gerçekleştirmiştir. Sırasıyla Moritanya Ticaret Odası Başkanı, Moritanya Ulaştırma Bakanı, Moritanya Maden Bakanı, Moritanya Dışişleri Bakanı Ve Moritanya Başbakanı heyetimizi kabul etmişlerdir.

Bütün bakanlıklarda yapılan konuşmaların genel olarak ortak bir fikir birliği içerisinde; Türkleri ve Türkiye’yi çok sevdiklerini, Türk yatırımcılara ihtiyaçlarının olduğunu, Türk girişimcilerinin gelip ülkelerinde yatırım yapmalarını arzu ettiklerini dile getirildi. Ayrıca Moritanya Dışişleri Bakanı ücretsiz arsa tahsisi hususunda teklifte bulundular.

Moritanya Cumhurbaşkanı adına heyetimizi kabul eden Sayın Başbakan “Türkiye bütün Arap ülkeleri içinde lider konumunda görülen bir ülkedir.  İlk defa Moritanya’dan bir Cumhurbaşkanı Türkiye’yi ziyarete gitti. Türkiye ile olan iş birliğimiz devam ediyor.  Buraya yatırım yapma amacı ile gelmeniz çok güzel, ciddi yatırımlara ihtiyacımız var. Yapılan anlaşmaların da bir an evvel hayata geçirilmesini bekliyoruz. Moritanya ülkesi bütün hususlarda size yardımcı olmaya hazır.  Bütün Arap ve Müslüman âlemine giden Türk iş adamları mevcut, ben burada da Türk iş adamlarını görmek istiyorum” şeklinde beklentilerini ifade etmiştir.

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50 
TUSKON’dan Yunanistan’a Çıkarma
TUSKON, Yalova Valisi ve Romanya Başkonsolosu ile Tanıtım Günü Gerçekleştirdi
Tuskon Bosna-Hersek Meclis Başkanını Ağırladı
Rusya Federasyonu Tataristan-Türkiye Mobilya Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Kırgızistan Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Ekvator Ticaret ve Yatırım Forumu İstanbul'da Yapıldı
Pakistan Pencab Eyaleti Planlama ve Kalkınma Bakanı Ziyareti
ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı TUSKON'un Konuğu Oldu
Maldivler Konut ve Çevre Bakanı Konuğumuz Oldu
Türkiye-Çin İkili İş Görüşmeleri Organizasyonu
Romanya Meclis Başkan Vekili ve Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı TUSKON'daydı
Çin'li İşadamları TUSKON'daydı
Makedonya Başbakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
Türkiye-Afganistan Çalışma Yemeği
Mubadala Heyeti Ziyareti

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2012 Tasarım ve Programlama