www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
TUSKON Rusya Federasyonu İle İlişkileri Geliştiriyor

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON ) ile Rusya Biryansk Bölge Valiliği karşılıklı ticaret hacminin geliştirilmesi ve yatırım potansiyellerinin değerlendirilmesini hedefleyen anlaşmayı Biryansk’da imzaladı. Biryansk Valililiğince düzenlenen 2. Uluslararası Ekonomik Yatırım Forumuna TUSKON işadamı heyeti ile katılım sağlamıştır.  Trabzon KARGİD Dernek Başkanı Ahmet Yaşar Altıntaş, TUSKON Rusya temsilcisi Ali Tırnava ve Trabzonlu işadamlarının da hazır bulunduğu törende yapılan işbirliği anlaşmasını TUSKON adına Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Kayıkçıoğlu ve Biryansk Bölge Valisi Nikolay Denin imzalamışlardır. İmzalanan bu anlaşma ile, karşılıklı olarak iş toplantıları ve gezilerin düzenlenmesi ile Biryansk Bölgesi ve Türkiye’de oluşan imkan ve fırsatların değerlendirilmesi hedefleniyor.

Sayın Denin konuşmasında, Türk iş dünyası temsilcilerini eyaletlerine beklediklerini, Türk işadamları için çok güzel yatırım fırsatları olduğunu ve Türk işadamlarına ellerinden gelen yardımı yapacaklarını ifade etti. Rusya ile Türkiye arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin çok iyi bir noktada olduğunu ancak yeterli olmadığını ve önümüzdeki dönemde çok çalışmamız gerektiğini ve ilişkilerimizi çok daha güzel noktalara taşımamız gerektiğini ifade eden sayın Kayıkçıoğlu, bu hususta, TUSKON olarak Türk işadamlarını Rusya'da yatırım ve üretim yapmaya teşvik edeceklerini belirtti.

Yapılan iş gezisi ve iş forumu çerçevesinde işadamlarımızla bölge işadamları arasında ikili iş görüşmeleri yapıldı.  Gıda, inşaat ve inşaat malzemeleri sektörlerinde prensip anlaşmaları yapıldı.

Bölge ile ticari ilişkilerin arttırılması ve iş dünyasının karşılıklı temaslara devam etmesi konusunda anlaşan Karadenizli işadamlarımızdan oluşan TUSKON heyeti programdan memnun bir şekilde Rusya’dan ayrıldılar.

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Katılımı İle TUSKON Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplandı
Keith Ellison TUSKON'u Ziyaret Etti
Endonezya Ticaret ve Yatırım Heyeti Sn. Cumhurbaşkanımızın Katılımı İle Gerçekleştirildi
Türkiye’nin Yeni Venezuela Büyükelçisi TUSKON’u Ziyaret Etti
TUSKON İsveç Ticaret Bakanı ve Heyetiyle Çalışma Yemeği Düzenledi
Türkiye’nin Letonya Büyükelçisi TUSKON’u Ziyaret Etti
Türkiye-Afrika Semineri TUSKON Tarafından Organize Edildi
TUSKON, Şili Büyükelçisini Ağırladı
TUSKON, Türkiye - Gana & Gabon Ticaret ve Yatırım Heyeti’ni Gerçekleştirdi
TUSKON'un Çin Hedefi
Brezilya Ticaret ve Yatırım Heyeti
Amerikan Ticaret Bakanı Gary Locke TUSKON'u Övdü
Amerika İlerleme Merkezi, TUSKON'nun Oluşturduğu Çalışma Grubu Kapsamında Türkiye’yi Ziyaret Etti
Rusya-Türkiye İş Forumu
TUSKON, Türkiye – Etiyopya&Tanzanya; Ticaret ve Yatırım Heyeti’ni Gerçekleştirdi

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2009 Tasarım ve Programlama