www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Tunus Büyükelçisi TUSKON Ziyareti

Kuzey Afrika'nın önemli ekonomilerinden ve Türkiye için önemli bir ticari partner olan Tunus Ankara Büyükelçisi Sayın El Hac Grey görevinin sona erecek olması dolayısı ile Konfederasyonumuza veda ziyaretinde bulundu.

TUSKON Yönetim Kurulu üyesi Sayın Abdülkadir Kahraman tarafından kabul edilen Sayın El Hac Gley Tunus Büyükelçiliği olarak Türkiye-Tunus arasındaki ekonomik ve siyasi ilişkilerin geliştirilmesi için çalışmalar yaptıklarını ve TUSKON’un üye işadamlarını mutlaka Tunus’a ticaret ve yatırım için yönlendirmesini tavsiye ettiler.

Büyükelçi Gley, Tunus’un yatırım ve ihracatta sunduğu fırsatlar ve ulaşım konusunda diğer Afrika ülkelerinde ileri olmasıyla Afrika’ya açılmak isteyen şirketler için avantajlı bir üs olacağını ve bu avantajların kullanımı için kendisinin Türk iş adamlarına memnuniyetle yardımcı olacağını ifade etti.

Büyükelçi  Grey, İnşaat sektöründe bina yapan yerli şirketleri olduğunu ama özellikle alt yapı ve ileri teknoloji isteyen Ticari binaların yapılması noktasında Türk şirketlerinin piyasaya girebileceğini, şu anda Tunus’a göç eden 400 bin Libyalı bulunduğunu Libya’da düzen kurulduktan sonra şimdiden Tunus’a yerleşen şirketlerin de daha hızlı hareket ederek Libya pazarına girebileceklerini bunun yanında ülkede şirket kurmanın çok kolay olduğunu 24 saat içinde şirket kurulabileceği bilgisini verdi.

TUSKON Yönetim Kurulu üyesi Sayın Abdülkadir Kahraman Tunus ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi için gerekli desteği vereceklerini ve gelecek heyetleri karşılamaktan memnuniyet duyacaklarını dile getirirken Eylül ayında Marifed Tekstil komitesinin Tunus’a bir heyet düzenleyeceği bilgisini verdi.

09.06.2011

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48 
Hindistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı TUSKON'un Düzenlediği Türkiye-Hindistan Ticaret ve Yatırım Forumu’na Katıldı
Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff, TUSKON'un Düzenlediği Türkiye-Brezilya Ticaret ve Yatırım Forumu’na Katıldı
TUSKON Arjantinli Misafirleri Ağırladı
Türkiye – Meksika Ticaret Ve Yatırım Heyeti
Çin Yabancı Ülkelerle Dostluk Derneği TUSKON'a Ziyaret Gerçekleştirdi
Fransa-Türkiye: Yeni Yatırım ve Partnerlik Fırsatları
Balkan Liderleri Zirvesi 2011
Paraguaylı İşadamları TUSKON’daydı
Kolombiya Heyetinin TUSKON Ziyareti
Ganalı İşadamları TUSKON’da
Teksas Eyalet Meclisi Heyetinin TUSKON Ziyareti
TUSKON Makedonya Devlet Bakanı Hadi Neziri’yi Makamında Ziyaret Etti
Çin Halk Cumhuriyeti Jilin Eyaleti Yetkililerinin TUSKON’u Ziyareti
Teksas Eyalet Senatörü Rodney Ellis, TUSKON Genel Merkez’ini Ziyaret Etti
Rusya Federasyonu Karadeniz Ekonomik İşbirliği Komitesi İle TUSKON Arasında İşbirliği Anlaşması İmzalandı

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2009 Tasarım ve Programlama