porno
TUSKON | Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff, TUSKON'un Düzenlediği Türkiye-Brezilya Ticaret ve Yatırım Forumu’na Katıldı
   www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff, TUSKON'un Düzenlediği Türkiye-Brezilya Ticaret ve Yatırım Forumu’na Katıldı

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON)’un Brezilya Dışişleri Bakanlığı ve Ankara Büyükelçiliği'yle birlikte  7 ekim 2011 tarihinde Ankara'da düzenlediği Foruma Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff de katıldı.

 

Rousseff, TUSKON  forumunun, iki ülke arasındaki işbirliğinin artması için önemli bir adım olduğunu söyledi.

 

Rousseff Konuşmasında iki ülke arasındaki en önemli benzerliğin futbol sevgisi olduğuna işaret ederek bu sevginin ekonomik işbirliğine dönüştürülebileceğini anlattı. "Brezilya'da yapılacak 2014 Dünya Kupası ve 2016 Yaz Olimpiyat Oyunları, Türk işadamları için inşaat ve turizm alanlarında önemli fırsat olacak. Türkleri stadyumlarımıza bekliyoruz." sözleriyle Türk işadamlarına yatırım çağrısı yaptı.

 

Rousseff, burs verdikleri öğrencileri Türkiye’ye eğitime gönderdiklerini, aynı şekilde Türkiye’den de öğrencileri ülkelerine bekledikleri ifade etti.

 

Rousseff, iki ülkenin enerji alanında da önemli işbirliklerine imza atabileceğini, Brezilya'nın biyodizel konusundaki tecrübesinin, Türkiye'ye katkısı olabileceğini kaydetti. Rousseff, "Coğrafî olarak uzak olmamızın olumsuz bir şey değil, tam aksine tüm dünyayı kucaklamamızı sağlayacak bir avantaj olduğunu düşünüyorum." şeklinde konuştu.

 

Programa katılan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, iki ülke arasındaki ticaret hacminin beklentilerin çok altında olduğuna işaret ederek, bunun 30 milyar dolara çıkması için önemli adımlar atacaklarını söyledi. Çağlayan ayrıca Türk işadamlarının Amerika piyasalarında söz sahibi olmaları için en uygun adresin Brezilya olduğunu dile getirerek, aramızda her ne kadar 12-13 saat uçuş mesafesi olsa da kalp mesafemiz sıfır noktasındadır” dedi.

 

TUSKON Başkanı Rızanur Meral, Türkiye-Brezilya Ticaret ve Yatırım Forumu'nda yaptığı konuşmada, iki ülke arasındaki ikili ticaretin geliştirilmesi amacıyla Brezilya Ulusal Sanayiciler Konfederasyonu ile ikili işbirliği anlaşması imzaladıklarını açıkladı. Türk iş adamlarının bugüne kadar Güney Amerika'dan fazla yararlanamadıklarını söyleyen Meral, "Güney Amerika'ya açılma niyet, hedef ve çabamızın tam ortasında 203 milyon nüfusu, 8.5 milyon km2 yüzölçümü, 2 trilyon doları aşan milli geliri ile Güney Amerika'nın en büyük ekonomisi olmanın yanı sıra en büyük sekizinci ekonomisi olan Brezilya yer alıyor. Bu nedenle Brezilya'nın Türkiye ve Türk işadamları açısından özel bir öneme sahip olduğunu düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

 

2009 ve 2010'da TUSKON'un Dünya Ticaret Köprüsü programlarında çok üst düzey işadamları heyetlerini ağırladıklarına işaret eden Meral, şu bilgileri verdi: "2010 Mart ayında Brezilya'ya yönelik ilk ziyaretimizi gerçekleştirdik. Daha sonra da yaptığımız ziyaretlerde Brezilya'nın ne kadar güzel bir ülke olduğunu, sosyal ve ekonomik hayatındaki dinamizmi, insanlarının sıcak kanlılıklarını ve içten misafirperverliklerini gözlerimizle görme imkânımız oldu. Bu çok olumlu intibalarla işadamlarımıza bir çağrıda bulunup vakit kaybetmeden fırsatlarla dolu bu güzel ülkeye gitmelerini öneriyorum." şeklinde konuştu.

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49 
Gambiya Dışişleri Bakanı’nın TUSKON’a Ziyareti
Türkiye-Kolombiya Çalışma Yemeği
TUSKON Paraguaylı Senatörü Ağırladı
Kuveytli İş Adamlarının Tuskon Ziyareti
Seyşeller Ulusal Meclis Başkanı’nın TUSKON’a Ziyareti
Yunan-Türk Ticaret Odası Yetkilileri Ziyareti
Türkiye-Afrika Ticaret Köprüsü-7
Türkiye-Kolombiya Ticaret ve Yatırım Forumu
Nijerya İnşaat Kurulunun (NIOB) TUSKON Ziyareti
Hindistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı TUSKON'un Düzenlediği Türkiye-Hindistan Ticaret ve Yatırım Forumu’na Katıldı
TUSKON Arjantinli Misafirleri Ağırladı
Türkiye – Meksika Ticaret Ve Yatırım Heyeti
Çin Yabancı Ülkelerle Dostluk Derneği TUSKON'a Ziyaret Gerçekleştirdi
Fransa-Türkiye: Yeni Yatırım ve Partnerlik Fırsatları
Balkan Liderleri Zirvesi 2011

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2012 Tasarım ve Programlama