www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Suudi Arabistan-Türkiye Yatırım ve Ticaret Heyeti

TUSKON, iki ülke arasındaki ticaret ve yatırım ilişkilerini geliştirmeye yönelik görüşmeler gerçekleştirmek amacıyla 50’yi aşkın şirketle birlikte Suudi Arabistan’ın ekonomi merkezi olan Cidde’ye yönelik Suudi Arabistan-Türkiye Yatırım ve Ticaret Heyeti düzenledi. Heyet kapsamında ilk olarak Cidde Ticaret ve Sanayi Odası (JCCI) ile iş forumu ve ikili iş görüşmeler organize edilip sonrasında Medine Bilgi Ekonomisi Şehri, Knowledge Economic City (KEC) Projesi yerinde incelendi ve Medine Belediye Başkanı şehrin önde gelen işadamları ile görüşmelerde bulundu.

TUSKON ve Cidde Ticaret ve Sanayi Odası (JCCI) tarafından Cidde’de Suudi Arabistan-Türkiye Yatırım ve Ticaret Köprüsü programı organize edildi.  Programda Cidde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Saleh Abdullah Kamel, TUSKON Başkan Vekili Sn. Ahmet Ciğer, İslam İşbirliği Konferansı Genel Sekreteri Sn. Ekmeleddin İhsanoğlu ve Başbakan Yardımcısı Sn. Ali Babacan birer konuşma yaparak Türk ve Suudlu işadamlarına hitap ettiler. TUSKON ve JCCI arasında Başbakan Yardımcısı Sn. Ali Babacan’ın şahitliğinde TUSKON Başkan Vekili Sn. Ahmet Ciğer ve Cidde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Saleh Abdullah Kamel tarafından ikili işbirliği anlaşması imzalandı.

Ardından Medine'ye geçen TUSKON heyeti şehrin doğusuna kurulan 4,8 milyon metrekarelik yeni yerleşim birimi Knowledge Economic City (KEC) Projesi hakkında yetkililerden bilgi aldı. Medine Ticaret Odası Başkanı Dr. Muhammed Faraj El-Hatravi, şehre 10 milyon metrekare alan üzerine bir sanayi bölgesi kurulacağını ve burada Türk sanayicilerine de büyük fırsatlar olduğunu belirtti.


TUSKON Başkanvekili Ahmet Ciğer, Türk işadamları olarak Suudi Arabistan’a büyük önem verdiklerini ve iki ülkenin ticari anlamda birbirine katkı sağlayacağı birçok alan bulunduğunun altını çizerek, “Biz, TUSKON olarak, her iki ülke işadamlarını bir araya getirmeye devam edeceğiz.” diyerek görüşlerini ifade etti.

 

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50 
Bangladeş Başbakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
Türkiye - Bangladeş Çalışma Yemeği
Yunnan Eyaleti Ticaret Bakanlığı Yetkilileri TUSKON’un Konuğu Oldu
Shanghai Ticaret Odası Delegasyonu TUSKON Ziyareti
ABD Ticaret Bakanı Bryson "Türkiye'nin Zamanı"
CCPIT Heyeti Ağırlandı
Türkiye-Portekiz Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye - Arjantin - Paraguay Ticaret Ve Yatırım Heyeti
TUSKON 4. Olağan Genel Kurulu`nu Sn. Başbakanın Katılımı İle 31 Mart 2012 Tarihinde Gerçekleştirdi
TUSKON’dan Yunanistan’a Çıkarma
TUSKON, Yalova Valisi ve Romanya Başkonsolosu ile Tanıtım Günü Gerçekleştirdi
Tuskon Bosna-Hersek Meclis Başkanını Ağırladı
Rusya Federasyonu Tataristan-Türkiye Mobilya Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Kırgızistan Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Ekvator Ticaret ve Yatırım Forumu İstanbul'da Yapıldı

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2012 Tasarım ve Programlama