www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Türkiye-Afganistan Çalışma Yemeği

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu 7 Ocak 2012 tarihinde Afganistan Halk Meclisi (Wolesi Jirga) Başkanı Sayın Abdul Raouf İbrahimi ve beraberindeki milletvekillerinin katılımları ile Türkiye-Afganistan Çalışma Yemeği düzenledi.

TUSKON’un düzenlediği Türkiye-Afganistan Çalışma Yemeğinde konuşan İbrahimi, iki ülkenin tarihi köklere dayanan işbirliğine sahip olduğunu belirterek, Osmanlı döneminde kendilerine yardım eli uzandığını, cumhuriyet döneminde bu yardımların artarak devam ettiğini anlattı.

Afgan halkının Türkiye’ye olan itimadının tam olduğunu ve ülkelerinin yeniden yapılandırılmasında Türkiye’nin oynadığı rolü takdirle karşıladıklarını vurguladı. İbrahimi ayrıca, Türkiye’nin bölgesinde ve uluslararası alanda artan gücü ve başarılı ekonomik kalkınma modeliyle de iftihar ettiklerini vurguladı. Konuk meclis başkanı ülkedeki ticari fırsatlardan bahsederek, özellikle yer altı zenginliklerini değerlendirme konusunda Türk işadamlarını ülkesine davet etti.  Büyükelçilik ve konsolosluk çalışanlarının Türk işadamlarına yardım için ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekledi.

Programa katılan konuk milletvekilleri, Türk girişimcilerin Afganistan’da açmış olduğu okulların öneminden bahsederek, bu konuda kendilerine müteşekkir olduklarını ifade ettiler. 

TUSKON Başkanı Rızanur Meral, bu programı düzenlemekteki temel amacımız “Afganistan’ın ekonomik ve ticari yönden ülkemiz için önemini vurgulamak ve Türk işadamlarının Afganistan’a ilgisini güçlendirmektir. İnşallah bu etkinlik sonrasında burada bulunan işadamlarımızın gündeminde de Afganistan öncelikli yerini alacaktır.” dedi. Türk işadamlarının Afganistan’da yaptığı faaliyetler konusunda konukları bilgilendiren Meral, ikili ilişkilerin gelişmesi için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Program sonunda konuk Meclis Başkanına TUSKON Başkanı Rızanur Meral tarafından bir hediye takdim edildi.

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50 
Bangladeş Başbakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
Türkiye - Bangladeş Çalışma Yemeği
Yunnan Eyaleti Ticaret Bakanlığı Yetkilileri TUSKON’un Konuğu Oldu
Shanghai Ticaret Odası Delegasyonu TUSKON Ziyareti
ABD Ticaret Bakanı Bryson "Türkiye'nin Zamanı"
CCPIT Heyeti Ağırlandı
Türkiye-Portekiz Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye - Arjantin - Paraguay Ticaret Ve Yatırım Heyeti
TUSKON 4. Olağan Genel Kurulu`nu Sn. Başbakanın Katılımı İle 31 Mart 2012 Tarihinde Gerçekleştirdi
TUSKON’dan Yunanistan’a Çıkarma
TUSKON, Yalova Valisi ve Romanya Başkonsolosu ile Tanıtım Günü Gerçekleştirdi
Tuskon Bosna-Hersek Meclis Başkanını Ağırladı
Rusya Federasyonu Tataristan-Türkiye Mobilya Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Kırgızistan Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Ekvator Ticaret ve Yatırım Forumu İstanbul'da Yapıldı

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2012 Tasarım ve Programlama