www.tuskon.org | Giriş sayfam yap | Sık kullanılanlar
Tuskon Bosna-Hersek Meclis Başkanını Ağırladı

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON), Bosna-Hersek Temsilciler Meclisi Başkanı Sayın Milorad Živković, Başkan Yardımcısı Sayın Denis Bećirović, Başkan Yardımcısı Sayın Bozo Ljubic ve Bosna-Hersek Ankara Büyükelçisi Sayın Dragoljub Ljepoja’nın da aralarında bulunduğu heyeti ağırladı.

Türkiye’nin sanayi tecrübesini çok önemsediklerinin belirten Meclis Başkanı Sayın Živković TUSKON’un organize edeceği bir iş heyetini meclislerinde ağırlamak istediklerini belirtti. Parlamenterler olarak ticari ve ekonomik konularda kolaylaştırıcı rol üstlendiklerini belirten Sayın Denis Bećirović ise Bosna-Hersek’e yapılan yabancı yatırımları arttırmak adına önemli adımlar attıklarını söyledi. Bürokratik engelleri kaldırarak şirket açma süresini önemli ölçüde düşürdüklerini ve yatırımcılara çeşitli devlet teşvikleri sağladıklarını belirten Sayın Bećirović bunların dışında Türk yatırımcılara ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarının söyledi. 6 önemli sektörün altını çizen Sayın Mesclis Başkan Yardımcısı; turizme elverişli dağları ile kış turizmi, etkileyici tarihi dokusuyla kültürel ve tarihi turizm, zengin nehirleri ile balıkçılık ve tarım, geniş orman kaynakları ile ahşap ve kereste, modern yol projeleri ile altyapı, 13 yeni hidro-elektrik santral projesiyle enerji ve zengin maden yatakları ile maden-metal sektörlerinde Bosna’nın Türk yatırımcılara birçok fırsat sunduğunu söyledi.

Bosna-Hersek parlamentosunun yatırımcıya bu şekilde destek olmasının yatırımcıyı teşvik edeceğini belirten TUSKON Başkanı Sayın Rızanur Meral bu yıl içerisinde güçlü bir işadamı heyeti ile Bosna-Hersek’i ziyaret edeceklerini söyledi. Balkanları ve özellikle de dost ve kardeş ülke Bosna-Herksek’i çok önemsediklerini belirten Sayın Meral, ziyaretleri için Sayın Meclis Başkanı’na teşekkür etti.

Diğer Haberler
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50 
TUSKON’dan Yunanistan’a Çıkarma
TUSKON, Yalova Valisi ve Romanya Başkonsolosu ile Tanıtım Günü Gerçekleştirdi
Rusya Federasyonu Tataristan-Türkiye Mobilya Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Kırgızistan Ticaret ve Yatırım Forumu
Türkiye-Ekvator Ticaret ve Yatırım Forumu İstanbul'da Yapıldı
Pakistan Pencab Eyaleti Planlama ve Kalkınma Bakanı Ziyareti
ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı TUSKON'un Konuğu Oldu
Maldivler Konut ve Çevre Bakanı Konuğumuz Oldu
Türkiye-Çin İkili İş Görüşmeleri Organizasyonu
Romanya Meclis Başkan Vekili ve Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanı TUSKON'daydı
Çin'li İşadamları TUSKON'daydı
Makedonya Başbakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
Türkiye-Afganistan Çalışma Yemeği
Mubadala Heyeti Ziyareti
Suudi Arabistan-Türkiye Yatırım ve Ticaret Heyeti

   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası |  Banner Giriş sayfam yap |  Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006-2012 Tasarım ve Programlama