`Karadeniz`in sorunları istihdamla çözülür`

Karadeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu ile derneğin birlikte hizmet vereceği binanın açılışını yapan Başbakan Yardımcısı Şener, `TUSKON iz bırakan faaliyetlerde bulunuyor.` dedi.  

 

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON), bölgedeki gençlere iş imkanı sağlayacak yatırımlara ağırlık verilmesinin sorunları ortadan kaldıracağına inanıyor. TUSKON bünyesindeki Karadeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu (KASİF) ile Karadeniz Sanayici ve İşadamları Derneği`nin (KASİAD) Samsun`daki yeni binasının açılış törenine katılan Konfederasyon Başkanı Rızanur Meral, `Karadenizli gençlerin adının istenmeyen olaylarla anılmasının önüne istihdamla geçilir.` dedi. Bölgedeki gençlere iş sağlanır, gereken bilgi ve beceri kazandırılırsa hem bölge hem de ülkenin kazanacağını belirten Meral, `İşadamlarımız da bu hassasiyetle hareket ediyor.` dedi. Meral, yedi bölgede toplumsal sorunların çözümüne yönelik adımlar attıklarını vurguladı.

 

Açılış sebebiyle düzenlenen konferansta işadamlarına seslenen Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener ise bölgenin ekonomik gelişimi ve istihdam sağlamaya yönelik yatırımları sebebiyle TUSKON`a ve bünyesinde barındırdığı derneklere teşekkür etti. Ekonomik gücün artırılması gerektiğini ifade eden Şener, `Dünya ticaretine açılmak için önce yakınından başlamak zorundasın. En yakın çevren senin pazar alanın. Yakınından aldığın güç ve kazançla sen dünyaya açılırsın.` diye konuştu. 11 il ve ilçeden 25 derneği bünyesinde barındıran KASİF`in başkanı Osman Reis ise ekonomik faaliyetlerin yanı sıra bölge ve ülke sorunlarına gönüllülük bilinci içerisinde kafa yorduklarını ifade etti. Reis, işadamlarının uluslararası pazarda rekabet edecek düzeyde bilgi ve becerilerle donatılmasını hedeflediklerini vurguladı.

KASİAD Başkanı Ebubekir Çetinkaya da işadamlarının kapasitelerini artırmaları için yaptıkları çalışmalara her geçen gün hız kazandırdıklarını belirtti. Törene AK Parti Samsun milletvekilleri Musa Uzunkaya, Suat Kılıç, Mustafa Demir ve Mehmet Kurt; Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile çok sayıda sanayici ve işadamı katıldı.

 

Diğer Haberler
TUSKON'un Brüksel ofisi açılışında neler...
Sıkıntı Bitiyor
Brüksel ofisi açıldı, TUSKON AB'de lobi ...
AB, Türk işadamlarına vize duvarını kald...
AB ile Türkiye arasındaki kış havası dağ...
AB’yle buzlar eriyor
Hava yumuşuyor
'AB-Türkiye arasında kış havası dağılıyor'
'AB ile kış havası dağılıyor'
Babacan bugün Brüksel’e gidiyor
Babacan, Brüksel'de TUSKON'un ofisini aç...
İş adamları yeni pazarlar arayışında
KOBİ'lere ‘erken uyarı’ istasyonları
“İstikrarla büyüdük şimdi açılma zamanı”
İşadamlarımız çantasını eline alıp dünya...
'Gezen kaplan aç kalmaz' anlayışıyla işa...
KOBİ'ler nasıl rekabet edecek?
'Gezen Kaplan Aç Kalmaz" sloganıyla açılım
TUSKON: 16 milyon kişi AB'ye
Afyon'dan global dünyaya mesaj var

  Türkiye –Avrasya Dış Ticaret Köprüsü
  Türkiye-Afrika Dış Ticaret Köprüsü Programı G...
  TUSKON Başkanlar Kurulu Ankara'da Toplandı
  1. Olağan Genel Kurul
Başkanın Mesajı
Temsilciliklerimiz
Yönetim Kurulumuz
Basında TUSKON
   Dilek ve Temenniler |  Site Haritası Anasayfa   
Her hakkı saklıdır © 2006 Tasarım ve Programlama