TUSKONWTB    TUSKONTRADE    TUSKON EVRENSEL
İLETİŞİM
TUSKON TV
TUSKON NEREDE
"Güvenilir İş Ortağınız"
TUSKON 4. Olağan Genel Kurulu`nu Sn. Başbakanın Katılımı...
A+   A

TUSKON 4. Olağan Genel Kurulu`nu Sn. Başbakanın Katılımı İle 31 Mart 2012 Tarihinde Gerçekleştirdi TUSKON, 4. Olağan Genel Kurulunda yedi federasyona bağlı 172 derneği temsilen 4 bini aşkın TUSKON delegesini bir araya getirdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, çok sayıda milletvekili, belediye başkanı, yabancı misyonun katılım sağladığı genel kurula basının da ilgisi yoğun oldu. Genel kurula, T.C. Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün mesajının okunması ile başladı. Gül, mesajında, ''Ülkemizin potansiyelinin en iyi şekilde değerlendirilmesine yönelik olarak yoğun gayret gösteren TUSKON, ekonomimizin özel sektörün öncülüğünde dünyaya açılması ve küresel ekonomiyle bütünleşmesi sürecinde takdirle karşıladığımız ve gurur duyduğumuz başarılı hizmetlere imza atmaktadır'' ifadelerine yer verdi.

Sonrasında TUSKON Başkanı Sn. Rızanur Meral salona seslenerek TUSKON'un artık Türkiye'nin yeni küresel markası olduğuna dikkat çekti. “TUSKON son yıllarda yurtdışında en fazla etkinlik yapan Türkiye merkezli bir kurum olarak öne çıkıyor. Sadece 2011 yılında 448 yurtdışı heyeti ve bu etkinliklere katılan 7 bin girişimci, TUSKON'un neden Türkiye'nin yeni küresel markası olmaya başladığını anlatmaya yetiyor. Yaşatma ideali ile yaşayan herkesin bu emanetin hakkını vermesi gerektiğini” belirten Meral, ihracatçıların açılımlarına büyük destek veren Türk Okulları ile devlet büyüklerine teşekkür ederek kalp kırmadan ve kimseye küsmeden çalışmaya devam edeceğiz dedi.

Rızanur Meral’in Konuşması

TUSKON, 4. Olağan Genel Kurulunda katılımcılara hitap eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, birlik ve beraberlik üzerine vurgu yaparak "Bugüne kadar birlikte yürüdüğümüz dostlarımızla bundan sonra da ayrılığa düşmeden, el ele ve omuz omuza yürümeye devam edeceğiz. Nifaka düşmeyeceğiz. Bizler yoksul çocukların, Diyarbakır'ın, Van'ın umuduyuz. Somali'nin Afganistan'ın umuduyuz. Şam'daki masum çocukların umuduyuz. Bu umudu söndürmeyeceğiz. Biz kabile devleti değiliz, Devlet-i Âliye'nin bakiyesiz" dedi. Başbakan ayrıca, TUSKON’un mücadelesinde seçkinlerle değil, milletle beraber, halkla beraber olduğunu ifade etti. Başbakan işadamlarına, "Siz, arkanıza Galata bankerlerini, Hazine'yi, kamu bankalarının kaynaklarını almadınız. Dayatmalara, baskılara boyun eğmediniz. Arkanıza sadece ve sadece milleti aldınız. Siz işte bu nedenle büyüksünüz." diye seslendi.

Başbakan Erdoğan’ın tüm konuşma videosu

TUSKON'un 4. Olağan Genel Kurulu'nda, konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Genel kurulda, yönetim, denetleme ve disiplin kurulunun asil ve yedek üyeleri oy birliğiyle seçilerek TUSKON’un yeni yönetimi şekillendi. Seçilen yönetim kurulu üyeleri, Yönetim Kurulu Başkanlığına Rızanur Meral'i yeniden getirdi. (Yeni Yönetim Kurulu Listesi İçin Tıklayın) 

TUSKON 4. Olağan Genel Kurulu Resim Videosu

 

Paylaş
Diğer Faaliyetler
Tacikistan Ticaret Odası Başkanı’nın TUSKON Ziyareti
TUSKON Yenilenebilir Enerjiyi Masaya Yatırdı
Fransa-Türkiye İş Dünyası Görüşmesi
TUSKON Türkiye-Tacikistan Ticaret ve Yatırım Forumu 2012
Kazakistan Kızılorda Eyalet Valisinin TUSKON ziyareti
Brezilya Dışişleri Bakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
TUSKON, Başbakan Erdoğan ile Afrika Ziyareti Gerçekleştirdi
TUSKON, Finlandiyalı Milletvekillerini ağırladı
TUSKON, Türkiye-Gana Ticaret ve Yatırım Forumu Düzenledi
Kolombiyalı Senatör TUSKON'un Konuğu Oldu
Genel Merkez ve Temsilciliklerimiz
Tuskon Genel Merkez
Telefon : + 90 212 315 83 00 (Pbx)
Faks : + 90 212 315 83 01
E-Mail : info@tuskon.org
Web Site : www.tuskon.org
Adres : Merkez Mh.Abide-i Hürriyet Cad. Hanımefendi Sk. No : 135 / 4B Şişli / İstanbul PK : 34381