TUSKONWTB    TUSKONTRADE    TUSKON EVRENSEL
İLETİŞİM
TUSKON TV
TUSKON NEREDE
"Güvenilir İş Ortağınız"
Türkiye - Arjantin - Paraguay Ticaret Ve Yatırım Heyeti
A+   A

27 Mart – 1Nisan 2012 tarihlerinde Türkiye İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu (TUSKON) koordinasyonu, Mersin Akdeniz Sanayi ve İşadamları Derneği (ASİAD) organizasyonu ile Arjantin’in başkenti Buenos Aires’de, Paraguay’ın başkenti Asuncion’da ve önemli bir ticaret şehri olan Ciudad del Este’de Arjantin ve Paraguay ile Türkiye arasındaki ticaret ve yatırım ilişkilerine yönelik görüşmeler gerçekleştirdi.
TUSKON, Arjantin Dışişleri bakanlığı ve Paraguay T.C Ciudad del Este Fahri Konsolosluğu tarafından organize edilen görüşmelerde iki ülke arasında gerçekleşen ticaret ve yatırım faaliyetlerinin ülkeler arasında bulunan mevcut dostluk ilişkilerinin daha da gelişmesine ciddi katkılar sağlayacağı vurgulandı.

Program çerçevesinde Buenos Aires, Asuncion ve Ciudad del Estede ikili iş görüşmeleri yapılırken, katılımcı firmalar Arjantin ve Paraguay firmalarıyla görüşmelerde bulundu. Programın diğer günlerinde ise bir dizi ziyaretler gerçekleştirildi.

TUSKON heyeti Türkiye Cumhuriyeti Buenos Aires Büyükelçiliği’nide ziyaret etti. T.C Büyükelçisi Metin Hüsrev Ünler, heyeti kabulünde Arjantin’e ve Paraguay’a gelen iş adamlarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

T.C Ciudad del Estede Fahri konsolosluğunun TUSKON heyeti onuruna verdiği kokteylde konuşan Fahri konsolos Mohammad Mannah, Paraguay’ın kapılarının Türk iş adamlarına daima açık olduğunu söyledi. Bölgenin üretim, ithalat ve ihracat için çok uygun olduğunu vurgulayan Mannah, Ciudad del Estede bölgesinin ticari hacmi ve olanakları konusunda iş adamlarını bilgilendirdi. Mannah, sadece ekonomik değil kültürel ve eğitim alanında da işbirliğinin devam etmesi için elinden gelen her türlü çabayı sarf edeceğini açıkladı.

Geleceğe yönelik fikir ve projelerle ülkesine geri dönen heyette TUSKON Yönetim Kurulu Üyesi Göksel Altuntaş, Mersin Akdeniz Sanayi ve İşadamları Derneği (ASİAD) Başkanı Mehmet İlhan ile birlikte Mersin de faaliyet gösteren iş adamları yer aldı.
 

Paylaş
Diğer Faaliyetler
Tacikistan Ticaret Odası Başkanı’nın TUSKON Ziyareti
TUSKON Yenilenebilir Enerjiyi Masaya Yatırdı
Fransa-Türkiye İş Dünyası Görüşmesi
TUSKON Türkiye-Tacikistan Ticaret ve Yatırım Forumu 2012
Kazakistan Kızılorda Eyalet Valisinin TUSKON ziyareti
Brezilya Dışişleri Bakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
TUSKON, Başbakan Erdoğan ile Afrika Ziyareti Gerçekleştirdi
TUSKON, Finlandiyalı Milletvekillerini ağırladı
TUSKON, Türkiye-Gana Ticaret ve Yatırım Forumu Düzenledi
Kolombiyalı Senatör TUSKON'un Konuğu Oldu
Genel Merkez ve Temsilciliklerimiz
Tuskon Genel Merkez
Telefon : + 90 212 315 83 00 (Pbx)
Faks : + 90 212 315 83 01
E-Mail : info@tuskon.org
Web Site : www.tuskon.org
Adres : Merkez Mh.Abide-i Hürriyet Cad. Hanımefendi Sk. No : 135 / 4B Şişli / İstanbul PK : 34381