TUSKONWTB    TUSKONTRADE    TUSKON EVRENSEL
İLETİŞİM
TUSKON TV
TUSKON NEREDE
"Güvenilir İş Ortağınız"
TUSKON Makedonya Cumhurbaşkanını Merkez Ofisinde Ağırladı
A+   A

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Makedonya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Gjorge Ivanov’u onuruna verilen öğle yemeğinde genel merkezde ağırladı. İşadamlarının katıldığı yemekte Türkiye’yi ziyaret etmiş olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Sayın Ivanov, "Ülkeme geldiğinizde atalarınızın bıraktığı izleri görebilirsiniz. Bizler de Türkiye'ye her geldiğimizde kendimizi evimizde hissediyoruz." dedi.

Makedonya’da yatırım yapan Türk işadamlarına teşekkür eden Sayın Cumhurbaşkanı, “Yakın zamanda ülkemizde yatırım yapacak olan iş adamlarının haberlerini alıyoruz. Yatırım yapmaya hazırlanan iş adamlarını şimdiden kutluyorum. Buradan çağrı yapıyorum. Makedonya’ya gelin ve yatırım yapın. Biz de gelelim ve Türkiye’ye yatırım yapalım. Bu ilişkileri güçlendirmemiz lazım” dedi.
Makedonya’nın gelişimini yakından izlediklerini belirten TUSKON Başkanı Rızanur Meral “Buna biz de Türk iş dünyası olarak katkıda bulanabilmeyi bir vazife ediniyoruz. En kısa zamanda bir iş heyeti ile Makedonya’yı ziyaret etmek istiyoruz” dedi. TUSKON bünyesinde bulunan 173 dernek ve 43 bin girişimciyi Makedonya’ya daha fazla yatırım yapmaya yönelttiklerini söyleyen Rızanur Meral, “Avrupa’ya olan yakınlığı, yetişmiş iş gücü ve Türk insanına verilen değer ve destek Makedonya’yı gerçekten yatırım için çok önemli bir ülke haline getiriyor. Biz bu yıl Makedonya ile ilgili farkındalığı artırmak için Türkiye’nin birçok ilinde tanıtımlar yapmaya hazırız. Bu konuda her zaman talepleri değerlendirebiliriz” dedi.
Paylaş
Diğer Faaliyetler
Tacikistan Ticaret Odası Başkanı’nın TUSKON Ziyareti
TUSKON Yenilenebilir Enerjiyi Masaya Yatırdı
Fransa-Türkiye İş Dünyası Görüşmesi
TUSKON Türkiye-Tacikistan Ticaret ve Yatırım Forumu 2012
Kazakistan Kızılorda Eyalet Valisinin TUSKON ziyareti
Brezilya Dışişleri Bakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
TUSKON, Başbakan Erdoğan ile Afrika Ziyareti Gerçekleştirdi
TUSKON, Finlandiyalı Milletvekillerini ağırladı
TUSKON, Türkiye-Gana Ticaret ve Yatırım Forumu Düzenledi
Kolombiyalı Senatör TUSKON'un Konuğu Oldu
Genel Merkez ve Temsilciliklerimiz
Tuskon Genel Merkez
Telefon : + 90 212 315 83 00 (Pbx)
Faks : + 90 212 315 83 01
E-Mail : info@tuskon.org
Web Site : www.tuskon.org
Adres : Merkez Mh.Abide-i Hürriyet Cad. Hanımefendi Sk. No : 135 / 4B Şişli / İstanbul PK : 34381