TUSKONWTB    TUSKONTRADE    TUSKON EVRENSEL
İLETİŞİM
TUSKON TV
TUSKON NEREDE
"Güvenilir İş Ortağınız"
Hristiyan Demokrat Birliği TUSKON Ziyareti
A+   A

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Almanya’nın Stuttgart şehrinden CDU (Hristiyan Demokrat Birliği) partisinden 20 kişilik delegasyonu 20 Eylül 2012 tarihinde akşam yemeğinde genel merkezde ağırladı. İstanbul Milletvekili Muhammed Çetin ve Heyetten Bölgesel Meclis Üyesi Elisabeth Buck, Ekonomi ve Yönetim Komite Bölgesel Meclis Üyesi Roswitha Schenk, Leinfelden-Echterdingen Büyükşehir Belediye Başkanı  Roland Klenk ,Bölgesel Meclis Üyesi Peter Huber, (eski)Büyükşehir Belediye Başkanı Bernhard Fritz, Bölgesel Meclis Üyesi Elke Kreiser, Filderstadt Belediye Başkanı Andreas Koch,Planlama Komite Üyesi Bernhard Klass, Ekonomi ve Yönetim Komite Üyesi  Hans Werner Carlhoff , Sindelfingen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Bernd Vöhringer, (eski)Belediye Başkanı Jürgen Lenz, Belediye Danışma Kurulu Üyesi Jan Tielesch, (eski) Belediye Başkanı Helmut Noe, Federal Milletvekili  Dr. Joachim Pfeiffer, Fraksiyon Başkan Yardımcısı Christine Arlt Palmer, Bölgesel Danışma Kurulu Üyesi Thilo Rose, Bölgesel Danışma Kurulu Üyesi Anita İlg, Ekonomi  ve Yönetim Komite Üyesi Sven Sautter, (eski)Belediye Başkanı Udo Goldmann, CDU Bölge Fraksiyonun Bilimsel Çalışma Elemanı Manuela Hager, BUV Almanya İşadamları Federasyon Genel Sekreteri Önder Kurt, Stuttgart SELF İşadamları Derneği Başkanı Ömer Çınar, Stuttgart SELF İşadamları Derneği Genel Sekreteri Faruk Ceran, İcona İşadamları Derneği Başkanı Oktay Keskin, İcona İşadamları Derneği Genel Sekreteri Önder Çiftçi, Stuttgart SELF İşadamları Derneği Genel Sekreter Yardımcısı Murat Altuntaş yer aldı. 

TUSKON Başkanı Rızanur Meral ve Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı yemeğe TUSKON hakkında detaylı bilgi verildi ve şimdiye kadar gerçekleştirilen programlar ve Tuskon’un bugüne gelişindeki başarısı  anlatıldı.TUSKON Başkanı Rızanur Meral ‘’ Ne kadar Afrika üzerine odaklanmış gibi görünsek de Avrupa ile olan ilişkilerimizi her zaman koruyoruz’’ dedi. 

Avrupa ile olan vize sıkıntısına da değinen TUSKON Başkanı Rızanur Meral ‘’ İşadamlarına Avrupa için vize almalarında zorlanıyoruz ve bundan dolayı yeteri kadar ticari ilişkiler gerçekleştiremiyoruz’’ dedi. Bunun üzerine Federal Milletvekili Dr. Joachim Pfeiffer ‘’Bu problemin biran önce çözüm bulması için durumu Almanya Başbakanı Angela Merkel’e ileteceğim’ ’dedi. Programın ardından Sn.Rızanur Meral heyete plaket takdim etti.
 

Paylaş
Diğer Faaliyetler
Tacikistan Ticaret Odası Başkanı’nın TUSKON Ziyareti
TUSKON Yenilenebilir Enerjiyi Masaya Yatırdı
Fransa-Türkiye İş Dünyası Görüşmesi
TUSKON Türkiye-Tacikistan Ticaret ve Yatırım Forumu 2012
Kazakistan Kızılorda Eyalet Valisinin TUSKON ziyareti
Brezilya Dışişleri Bakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
TUSKON, Başbakan Erdoğan ile Afrika Ziyareti Gerçekleştirdi
TUSKON, Finlandiyalı Milletvekillerini ağırladı
TUSKON, Türkiye-Gana Ticaret ve Yatırım Forumu Düzenledi
Kolombiyalı Senatör TUSKON'un Konuğu Oldu
Genel Merkez ve Temsilciliklerimiz
Tuskon Genel Merkez
Telefon : + 90 212 315 83 00 (Pbx)
Faks : + 90 212 315 83 01
E-Mail : info@tuskon.org
Web Site : www.tuskon.org
Adres : Merkez Mh.Abide-i Hürriyet Cad. Hanımefendi Sk. No : 135 / 4B Şişli / İstanbul PK : 34381