TUSKONWTB    TUSKONTRADE    TUSKON EVRENSEL
İLETİŞİM
TUSKON TV
TUSKON NEREDE
"Güvenilir İş Ortağınız"
Türkiye-Seyşeller Ticaret ve Yatırım Forumu
A+   A

Afrika Kıtasının önemli turizm merkezlerinden biri olan Seyşeller, 26  iş adamı ve bürokrattan oluşan bir heyetle İstanbula geldi. Seyşeller Finans ve Yatırım Bakanı Sayın Pierre Laporte’nin öncülük ettiği heyet, Seyşellerde ki ticaret ve yatırım fırsatlarını Türk girişimcilere duyurmak için TUSKON ortaklığıyla Türkiye-Seyşeller Ticaret ve Yatırım Forumu 29 Eylül 2012 tarihinde gerçekleşti. TUSKON ve Seyşeller Yatırım Ajansı(SIB)’nın koordinasyonunda gerçekleşen program, forum ve ikili iş görüşmeleri ile devam etti. Turizm, tarım, off-shore şirket kurulumu, inşaat ve enerji sektörlerinin ele alındığı forum ve ikili görüşmelerde Seyşellerin girişimcilerimiz için barındırdığı fırsatlar Sayın konuk bakan tarafından bizzat anlatıldı. Ülkesine Türk girişimcileri davet eden sayın bakan Pierre Laporte, Türk firmalarının Seyşellerde yapacağı yatırımla 250 milyon nüfuslu Güney Afrika Kalkınma Topluluğu (SADC) ile gümrüksüz ticaret yapabileceğini anlattı. 

 
TUSKON Başkanı Sayın Rızanur Meral’de Afrika ile ticaret yapmak isteyen girişimcilerimizin Seyşellerin uygun yatırım ortamından faydalanmaları gerektiğini, özellikle turizm alanında yapılacak olan yatırımların verimli olacağını belirtti. Konuşmasında Sayın Meral, "Bunun yanı sıra turizm, inşaat, deniz ürünleri, petrol arama ve işleme, tarımsal ürün işleme ve off-shore şirket kurulumları gibi konularda önemli fırsatlar bunuyor. Türk turizmcilerin fırsatları görerek Seyşeller'e yatırım yapmalarını öneriyoruz."diyerek Seyşellerin barındırdığı fırsatlara dikkat çekti.
 
Forum çerçevesinde Seyşeller Yatırım Ajansı (SIB) ile TUSKON arasında stratejik işbirliği anlaşması da imzalandı. Anlaşma Seyşeller Yatırım Kurulu Başkanı Sherin Renaud ve TUSKON Başkanı Rızanur Meral tarafından parafe edildi. Forum, Sayın Bakan Pierre Laporte’nin Türk firmları Seyşelllere daveti ve hediye takdimi ile son buldu.
 
TUSKON Başkanlar kuruluna katılan Sayın Bakan Pierre Laporte buradaki yemekte Seyşellerin sahip olduğu potansiyele ve Türk firmalarının dinamizmine vurgu yaparak bu sinerjiyi ortaya koymamız gerektiğini belirtti. TUSKON Başkanı Rızanur Meral’in TUSKON dernek başkanlarına yaptığı çağrıda, Seyşellerde eğitimden, turizme, inşaattan, enerjiye kadar farklı alanlarda yatırım yapılabilineceğini söyledi.
 
Paylaş
Diğer Faaliyetler
Tacikistan Ticaret Odası Başkanı’nın TUSKON Ziyareti
TUSKON Yenilenebilir Enerjiyi Masaya Yatırdı
Fransa-Türkiye İş Dünyası Görüşmesi
TUSKON Türkiye-Tacikistan Ticaret ve Yatırım Forumu 2012
Kazakistan Kızılorda Eyalet Valisinin TUSKON ziyareti
Brezilya Dışişleri Bakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
TUSKON, Başbakan Erdoğan ile Afrika Ziyareti Gerçekleştirdi
TUSKON, Finlandiyalı Milletvekillerini ağırladı
TUSKON, Türkiye-Gana Ticaret ve Yatırım Forumu Düzenledi
Kolombiyalı Senatör TUSKON'un Konuğu Oldu
Genel Merkez ve Temsilciliklerimiz
Tuskon Genel Merkez
Telefon : + 90 212 315 83 00 (Pbx)
Faks : + 90 212 315 83 01
E-Mail : info@tuskon.org
Web Site : www.tuskon.org
Adres : Merkez Mh.Abide-i Hürriyet Cad. Hanımefendi Sk. No : 135 / 4B Şişli / İstanbul PK : 34381