TUSKONWTB    TUSKONTRADE    TUSKON EVRENSEL
İLETİŞİM
TUSKON TV
TUSKON NEREDE
"Güvenilir İş Ortağınız"
Türkiye-Moldova Ticaret Ve Yatırım Forumu
A+   A

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) geçtiğimiz günlerde Moldova’nın başkenti Kişinev’de düzenlediği iş forumunun ardından, Moldova Başbakanı Sayın Vladimir Filat’ın da teşrifleriyle 2 Ekim’de İstanbul’da Türkiye-Moldova Ticaret ve Yatırım Forumu’nu gerçekleştirdi.

Türkiye ziyareti kapsamında Türkiye ile imzalanan başta vizelerin kaldırılması olmak üzere toplam 7 anlaşmanın önemine değinen Başbakan Sayın Vladimir Filat, “ Hedefimiz 2015 yılı için 1 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşmak. Yılbaşından itibaren Türkiye ile serbest ticaretimiz başlayacak. Vize sorunu olmayan iki ülke arasındaki tüm bürokratik engeller de aşılacak” diye konuştu.

İş forumunda konuşan T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan ise iki ülke işadamlarının üçüncü dünya ülkelerine birlikte gidebileceğini belirtti. Moldova’da Türk müteahhitlerin 300 milyon dolarlık iş üstlendiğine dikkat çeken Sayın Çağlayan, “Bugün bu ülkeye yatırım yapanlar, gelecekte karlı çıkacaklar” dedi.
 
TUSKON Yönetim Kurulu Başkanı Rızanur Meral karşılıklı gerçekleştirilen ticaret ve yatırım forumları çerçevesinde 400’ün üzerinde iş insanının bir araya geldiğini ifade etti. Moldova'nın Rusya ve AB ülkelerine geçiş için önemli bir ülke olduğunu söyleyen Rızanur Meral, 'Turizm, perakende ve tarım alanlarındaki fırsatlar Türk iş adamlarını bekliyor' dedi.
 
Türkiye-Moldova Ticaret ve Yatırım Forumu farklı sektörlerden 30 Moldovalı işadamı ile 200 Türk işadamı arasında gerçekleşen ikili iş görüşmeleriyle sona erdi.
 
Paylaş
Diğer Faaliyetler
Tacikistan Ticaret Odası Başkanı’nın TUSKON Ziyareti
TUSKON Yenilenebilir Enerjiyi Masaya Yatırdı
Fransa-Türkiye İş Dünyası Görüşmesi
TUSKON Türkiye-Tacikistan Ticaret ve Yatırım Forumu 2012
Kazakistan Kızılorda Eyalet Valisinin TUSKON ziyareti
Brezilya Dışişleri Bakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
TUSKON, Başbakan Erdoğan ile Afrika Ziyareti Gerçekleştirdi
TUSKON, Finlandiyalı Milletvekillerini ağırladı
TUSKON, Türkiye-Gana Ticaret ve Yatırım Forumu Düzenledi
Kolombiyalı Senatör TUSKON'un Konuğu Oldu
Genel Merkez ve Temsilciliklerimiz
Tuskon Genel Merkez
Telefon : + 90 212 315 83 00 (Pbx)
Faks : + 90 212 315 83 01
E-Mail : info@tuskon.org
Web Site : www.tuskon.org
Adres : Merkez Mh.Abide-i Hürriyet Cad. Hanımefendi Sk. No : 135 / 4B Şişli / İstanbul PK : 34381