TUSKONWTB    TUSKONTRADE    TUSKON EVRENSEL
İLETİŞİM
TUSKON TV
TUSKON NEREDE
"Güvenilir İş Ortağınız"
Türkiye Şili Ticaret ve Yatırım Forumu
A+   A

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve Şili Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği organizasyonuyla Türkiye- Şili Ticaret ve Yatırım Forumu İstanbul'da 20 Kasım 2012 tarihinde yapıldı.

Çok sayıda işadamının hazır bulunduğu foruma, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Başkanı Rızanur Meral, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker ve Şili Devlet Başkanı Sebastian Piñera’da iştirak etti.

Şili Devlet Başkanı Sebastian Piñera konuşmalarında iki ülke arasında bulunan “Serbest ticaret antlaşmasını derinleştirelim ve aramızdaki gümrük vergilerini bertaraf edelim” sözlerini dile getirdi. Ayrıca sözlerinde ABD’nin ve Avrupa ülkelerinin zor günlerden geçiyor, Dünya böyle bir bunalımda iken Türkiye ve Şili’nin büyüdüğünü  dile getirerek bu ortamın bize yararlı kılma yollarına gidilmesini istedi. Türk İş adamlarını Şili’ye yatırım yapmaya davet etti ve özellikle Türk müteahhitlerine seslendi.

T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker ise konuşmasında Türkiye Sebze ve Meyve üretiminde Dünya’nın en büyük üreticilerinde biri olduğunu söyleyerek, Şili’nin de tarım sektöründe ciddi bir potansiyele sahip olduğunu biliyoruz ve  Tarım sektöründe olan bu ilişkilerimi daha iyi bir noktaya taşıma çabasında olduğumuzu dile getirdi.

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Başkanı Rızanur Meral, 2009 yılından beri Latin Amerika’ya ağırlık verdiklerini vurgulayarak, 600 milyon dolar olan ticaretimizi Şilili İş adamları ile ortaklık kurarak daha iyi bir seviye getirebileceğinden söz etti.

Paylaş
Diğer Faaliyetler
Tacikistan Ticaret Odası Başkanı’nın TUSKON Ziyareti
TUSKON Yenilenebilir Enerjiyi Masaya Yatırdı
Fransa-Türkiye İş Dünyası Görüşmesi
TUSKON Türkiye-Tacikistan Ticaret ve Yatırım Forumu 2012
Kazakistan Kızılorda Eyalet Valisinin TUSKON ziyareti
Brezilya Dışişleri Bakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
TUSKON, Başbakan Erdoğan ile Afrika Ziyareti Gerçekleştirdi
TUSKON, Finlandiyalı Milletvekillerini ağırladı
TUSKON, Türkiye-Gana Ticaret ve Yatırım Forumu Düzenledi
Kolombiyalı Senatör TUSKON'un Konuğu Oldu
Genel Merkez ve Temsilciliklerimiz
Tuskon Genel Merkez
Telefon : + 90 212 315 83 00 (Pbx)
Faks : + 90 212 315 83 01
E-Mail : info@tuskon.org
Web Site : www.tuskon.org
Adres : Merkez Mh.Abide-i Hürriyet Cad. Hanımefendi Sk. No : 135 / 4B Şişli / İstanbul PK : 34381