TUSKONWTB    TUSKONTRADE    TUSKON EVRENSEL
İLETİŞİM
TUSKON TV
TUSKON NEREDE
"Güvenilir İş Ortağınız"
Fransa-Türkiye İş Dünyası Görüşmesi
A+   A

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON)  Paris Valisi Sayın Daniel Canepa’yı Fransa-Türkiye İkinci İş Dünyası Buluşmaları, Yeni Ortaklık Fırsatlar Forumu’nda ağırladı. Fransa Girişimciler ve Yöneticiler Federasyonu (FEDİF) ve Paris Yatırım Ajansı (GPIA) işbirliğiyle düzenlenen forumda konuşan Sayın Canepa Türkiye’nin ekonomik performansından övgüyle bahsetti. Sayın Vali, " Türkiye birkaç yıl içerisinde dünya üzerinde en önemli ekonomik güçlerden biri olacak. Türkiye'de çok derin reformalar yapılıyor ve bu reformlar çok büyük bir kararlıkla yapılıyor. Türkiye'de özel sektörde girişimcilik ruhunun görüyoruz. Yaptıklarınız bunun büyük bir göstergesi" dedi. Türk iş dünyasının Paris’e yatırım yapmaya davet eden Sayın Canepa, Paris bölgesinde 70 bin konutun ve farklı kamu binaları ve komplekslerinin inşa edilmesinin hedeflendiğini belirtti.

Toplantıda konuşan Paris Yatırım Ajansı Başkanı Pierre Simon ise  “Paris son 5 yılda dünya üzerindeki öneli destinasyonlardan biri olmayı sürdürüyor. Dünyanın 500 büyük şirketinin ya merkezi ya da temsilciliği Paris’te bulunuyor” dedi. Bugüne kadar 15 milyon iş adamını Paris’te gerçekleştirilen fuarlarda ağırladıklarını bildiren Pierre Simon, “İş adamı heyetleri bizim için çok önemli" dedi.

TUSKON Başkanı Rızanur Meral ise Türk ve Fransız işadamları için önemli ortaklık imkânlarının olduğunu söyleyerek, “Bizim Fransa ile aramızdaki karşılıklı ticaret hacmi 12 milyar Euro’yu aştı. Ancak bu rakam iki ülke arasındaki potansiyelin altında. Umuyoruz ki bu fırsatları çok daha iyi değerlendireceğiz.” dedi.

Forum sonunda özel sektör temsilcilerinin yaptığı sunumda konuşan dünyanın önde gelen otel işletmecisi Accor’un Ortaklıklar ve Yeni Projelerden sorumlu Başkan Yardımcısı Marie-Claire Bizot-Greggory Türkiye’de 10 tane otele sahip olduklarını, önümüzdeki dönemdi 50 otel daha açmak için yer arayışlarını sürdürdüklerini ve bu konuda Türk işadamları ile işbirliği yapmaya hazır olduklarını belirtti.
 

Paylaş
Diğer Faaliyetler
Tacikistan Ticaret Odası Başkanı’nın TUSKON Ziyareti
TUSKON Yenilenebilir Enerjiyi Masaya Yatırdı
TUSKON Türkiye-Tacikistan Ticaret ve Yatırım Forumu 2012
Kazakistan Kızılorda Eyalet Valisinin TUSKON ziyareti
Brezilya Dışişleri Bakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
TUSKON, Başbakan Erdoğan ile Afrika Ziyareti Gerçekleştirdi
TUSKON, Finlandiyalı Milletvekillerini ağırladı
TUSKON, Türkiye-Gana Ticaret ve Yatırım Forumu Düzenledi
Kolombiyalı Senatör TUSKON'un Konuğu Oldu
Genel Merkez ve Temsilciliklerimiz
Tuskon Genel Merkez
Telefon : + 90 212 315 83 00 (Pbx)
Faks : + 90 212 315 83 01
E-Mail : info@tuskon.org
Web Site : www.tuskon.org
Adres : Merkez Mh.Abide-i Hürriyet Cad. Hanımefendi Sk. No : 135 / 4B Şişli / İstanbul PK : 34381