TUSKONWTB    TUSKONTRADE    TUSKON EVRENSEL
İLETİŞİM
TUSKON TV
TUSKON NEREDE
"Güvenilir İş Ortağınız"
Türkiye-Filipinler Ticaret ve Yatırım Heyeti
A+   A

TUSKON’lu işadamları, 26-30 Ocak tarihleri arasında TUSKON Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Yaşar Altıntaş önderliğinde Filipinler’in başkenti Manila’ya ticari çıkarma yaptı. TUSKON heyeti, ziyaret çerçevesinde Filipinler Devlet Başkanı Yardımcısı Jejomar Binay ile başkanlık sarayında görüştü. TUSKON heyetine TBMM Filipinler Dostluk Grubu Başkanı ve Trabzon milletvekili Safiye Seymenoğlu da eşlik etti.

TUSKON'un Manila temasları çerçevesinde Türk - Filipinler İş Forumu organize edildi. Foruma yaklaşık 70 Türk işadamı katılırken, 300'e yakın Filipinli firma katılım gösterdi. Forumda konuşan Ahmet Yaşar Altıntaş, Filipinler’de olmaktan duyduğu mutluluğu diler getirirken, iki ülke arasında dostluğu, ekonomik ve kültürel ilişkilerin gelişimini ve karşılıklı yatırımların oluşmasını desteklediklerini belirtti.

Forumda söz alan Türkiye-Filipinler Ticaret Odası Başkanı İrfan Karabulut ise, 105 milyon nüfusu ve özellikle inşaat, gıda, turizm gibi sektörlerde ciddi potansiyeli olan Filipinler’e Türk işadamlarını yatırıma davet etti.

Forumda konuşan Türkiye'nin Manila Büyükelçisi Hatice Pınar Işık, Türkiye'nin ekonomik altyapısı ve işadamlarının dünyaya açılması ile ilgili bir sunum yaptı.

Forum çerçevesinde Filipinler Ticaret ve Sanayi Odası ile TUSKON arasında iyi niyet anlaşması imzalandı. Forumda Filipinli yetkililer, otoyollar, binalar, altyapı, okulları kapsayan, kar paylaşımı esaslı ve yabancı ülke yatırımcılarına da açık 6 milyar dolarlık bir projeyi ilk defa Türk işadamlarıyla paylaştı. Görüşmede, gelir seviyesi düşük vatandaşlar için sosyal evler inşası projesinin tahmini bedelinin 25 milyar dolar olduğu ve bu projenin de altına girecek yabancı yatırımcılar arandığı vurgulandı.

Paylaş
Diğer Faaliyetler
Tacikistan Ticaret Odası Başkanı’nın TUSKON Ziyareti
TUSKON Yenilenebilir Enerjiyi Masaya Yatırdı
Fransa-Türkiye İş Dünyası Görüşmesi
TUSKON Türkiye-Tacikistan Ticaret ve Yatırım Forumu 2012
Kazakistan Kızılorda Eyalet Valisinin TUSKON ziyareti
Brezilya Dışişleri Bakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
TUSKON, Başbakan Erdoğan ile Afrika Ziyareti Gerçekleştirdi
TUSKON, Finlandiyalı Milletvekillerini ağırladı
TUSKON, Türkiye-Gana Ticaret ve Yatırım Forumu Düzenledi
Kolombiyalı Senatör TUSKON'un Konuğu Oldu
Genel Merkez ve Temsilciliklerimiz
Tuskon Genel Merkez
Telefon : + 90 212 315 83 00 (Pbx)
Faks : + 90 212 315 83 01
E-Mail : info@tuskon.org
Web Site : www.tuskon.org
Adres : Merkez Mh.Abide-i Hürriyet Cad. Hanımefendi Sk. No : 135 / 4B Şişli / İstanbul PK : 34381