TUSKONWTB    TUSKONTRADE    TUSKON EVRENSEL
İLETİŞİM
TUSKON TV
TUSKON NEREDE
"Güvenilir İş Ortağınız"
TUSKON Tacikistan Meclis Başkanını Ağırladı
A+   A

16 Şubat 2012 tarihinde  TUSKON Başkanı Rızanur Meral ve beraberindeki 15 kadar seçkin şirket yöneticileri Tacikistan Meclis Başkanı Shukurjon Zuhurov, Tacikistan'ın Ankara Büyükelçisi ve İstanbul Başkonsolosu ve beraberindeki milletvekillerinden oluşan heyeti TUSKON merkez binasında ağırlamıştır. Toplantıda açılış konuşmasını yapan TUSKON Başkanı Rızanur Meral Türkiye ile Tacikistan'ın işbirliği içerisinde olduğunu belirtti. Rızanur Meral Tacikistan'da tarım, çimento ve mermer üretiminin yanı sıra sanayi sektöründe de birçok fırsatın bulunduğunu ve Türkiyeli işadamlarının bu fırsatları değerlendirmesi gerektiğini söyledi. İki ülke arasındaki mevcut ticaret hacminden bahsedip hedefin bu miktarı artırmak olduğunu belirtti.

Tacikistan'ın Meclis Başkanı Shukurjon Zuhurov ise Tacikistan'da değeri 500 milyon dolara kadar çıkan toplam 150 adet Hidroelektrik Santral Projesi (HES)nin Türkiye'deki yatırımcıları beklediğini açıkladı. Tacikistan'da 64 Türk şirketi bulunduğunu belirten Shukurjon Zuhurov, "Özellikle inşaat şirketleri Tacikistan halkından tam not almıştır" dedi.

Shukurjon Zuhurov, "Biz keşfedilmemiş bir ülkeyiz. Shukurjon Zuhurov, ayrıca tarım sektörünün  de Tacikistan'da çok önem arz ettiğini, özellikle pamuk üretiminin çok yaygın olduğunu bildirdi.
Ayrıca Sayın Zuhurov TUSKON'un ülkesine ve kendisine gösterdiği ilgiden çok memnun olduğunu belirterek üye işadamlarını Tacikistan'a davet etti, gereken bütün ilgiyi göstereceğini belirtti.
 

Paylaş
Diğer Faaliyetler
Tacikistan Ticaret Odası Başkanı’nın TUSKON Ziyareti
TUSKON Yenilenebilir Enerjiyi Masaya Yatırdı
Fransa-Türkiye İş Dünyası Görüşmesi
TUSKON Türkiye-Tacikistan Ticaret ve Yatırım Forumu 2012
Kazakistan Kızılorda Eyalet Valisinin TUSKON ziyareti
Brezilya Dışişleri Bakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
TUSKON, Başbakan Erdoğan ile Afrika Ziyareti Gerçekleştirdi
TUSKON, Finlandiyalı Milletvekillerini ağırladı
TUSKON, Türkiye-Gana Ticaret ve Yatırım Forumu Düzenledi
Kolombiyalı Senatör TUSKON'un Konuğu Oldu
Genel Merkez ve Temsilciliklerimiz
Tuskon Genel Merkez
Telefon : + 90 212 315 83 00 (Pbx)
Faks : + 90 212 315 83 01
E-Mail : info@tuskon.org
Web Site : www.tuskon.org
Adres : Merkez Mh.Abide-i Hürriyet Cad. Hanımefendi Sk. No : 135 / 4B Şişli / İstanbul PK : 34381