TUSKONWTB    TUSKONTRADE    TUSKON EVRENSEL
İLETİŞİM
TUSKON TV
TUSKON NEREDE
"Güvenilir İş Ortağınız"
Surinam Devlet Başkan Yardımcısı Katılımıyla İkili İş Görüşmeleri
A+   A

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) tarafından düzenlenen Türkiye-Surinam arasında ilk defa gerçekleştirilen Ticaret ve Yatırım Forumu İstanbul'da 8 Mart 2013 tarihinde yapıldı.

İki ülkeden çok sayıda işadamının hazır bulunduğu foruma, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Başkanı Rızanur Meral ve Surinam Devlet Başkan Yardımcısı Robert Ameerali de iştirak etti.

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Başkanı Rızanur Meral, tuskon olarak Surinam’ın gelecekte karlı bir yatırım destinasyonu olacağını inandıklarını belirten Meral şunları söyledi: “ Bu bölgenin Türk işadamlarının ilgi alanına gireceğini ve özellikle Latin Amerika pazarına girmek isteyen türk İşadamlarının Surinam’ın sahip olduğu uygun yatırım ortamlarından istifade edeceklerini düşünüyorum. Özellikle tarım, gıda, hayvancılık, madencilik, özellikle boksit, tekstil, altyapı ve turizm alanında hedef işbirlikleri yapılabilir.”

Surinam Devlet Başkan Yardımcısı Robert Ameerali ise forumda yaptığı konuşmada, yatırımları gerçekleştirebilmek için ciddi müteahhitlik hizmetlerine ihtiyaç duyduklarını belirterek, Türkiye’den yatırımcıları ülkesine davet etti.Ameerali, forumun açılışında birçok doğal kaynağa ve tarım ürününe sahip olduklarını ve son dönemde yatırımları artırmayı planladıklarını anlattı.Bu yatırımlar arasında enerji santrali, okul ve otoyol yapımlarının öncelikli olduğuna işaret eden Ameerali, “ İşte size hazır pazar. Türk müteahhitlerin dünya üzerindeki başarılı çalışmalarını biliyor ve takip ediyoruz. Ülkemizde yapılacak yeni enerji santralleri, okullar ve otoyollar için onları yatırıma bekliyoruz.” Ufkunuzu açın ve Surinam’a gelin.” dedi.

Forum sonrasında Surinam’dan gelen işadamları ile Türk işadamları arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleşti.
 

Paylaş
Diğer Faaliyetler
Tacikistan Ticaret Odası Başkanı’nın TUSKON Ziyareti
TUSKON Yenilenebilir Enerjiyi Masaya Yatırdı
Fransa-Türkiye İş Dünyası Görüşmesi
TUSKON Türkiye-Tacikistan Ticaret ve Yatırım Forumu 2012
Kazakistan Kızılorda Eyalet Valisinin TUSKON ziyareti
Brezilya Dışişleri Bakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
TUSKON, Başbakan Erdoğan ile Afrika Ziyareti Gerçekleştirdi
TUSKON, Finlandiyalı Milletvekillerini ağırladı
TUSKON, Türkiye-Gana Ticaret ve Yatırım Forumu Düzenledi
Kolombiyalı Senatör TUSKON'un Konuğu Oldu
Genel Merkez ve Temsilciliklerimiz
Tuskon Genel Merkez
Telefon : + 90 212 315 83 00 (Pbx)
Faks : + 90 212 315 83 01
E-Mail : info@tuskon.org
Web Site : www.tuskon.org
Adres : Merkez Mh.Abide-i Hürriyet Cad. Hanımefendi Sk. No : 135 / 4B Şişli / İstanbul PK : 34381