TUSKONWTB    TUSKONTRADE    TUSKON EVRENSEL
İLETİŞİM
TUSKON TV
TUSKON NEREDE
"Güvenilir İş Ortağınız"
Moğolistan Ticaret ve Yatırım Heyeti
A+   A

TUSKON organizasyonuyla 15-21 Mart 2013 tarihlerinde Moğolistan’ın başkenti Ulanbatar’a düzenlenen Ticaret ve Yatırım Heyeti çerçevesinde Türkiye’den 10 firma, Moğolistan’daki resmi kurumlar ve özel sektördeki firmalar ile görüşmeler yapma imkânı buldular. Türkiyeli işadamları Moğolistan’ın ekonomik durumu ve ülkedeki potansiyel işler hakkında da çeşitli bilgiler edindiler.

Ulanbatar Yatırım ve Planlama Başkanlığı yetkilileri Ulanbatar’daki kentsel projelerden ve şehir yapısından bahsettiler. Potansiyel iş imkânları hakkında sunum yapıldı. Toplantıda soru ve cevaplar ile projeler masaya yatırıldı.

BASIC Moğolistanlı İşadamları Derneği’nde Moğolistan hakkındaki genel tanıtım programına katılım sağlandı. Program çerçevesinde BASIC üyesi işadamları ile ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi. İkili görüşmelere 50 den fazla Moğol işadamı katıldı. Türkiyeli işadamlarımız bu görüşmelerde yol ve konut inşaatı, lojistik, ısı sistemleri, enerji, gıda, sağlık, bilişim, mimarlık ve mühendislik sektörlerinde birçok iş anlaşmasına imza attılar.

Moğolistan Ulusal Ticaret ve Sanayi Odası yetkililerinden Moğolistan’daki iş imkânları hakkında bilgi alındı, bazı üyeleri ile de ikili iş görüşmeleri yapıldı.

İnşaat ile alakalı şirketlerin stant açtığı “MİSHEL EXPO CENTER” adli fuar heyetimize katılan işadamlarımızla gezildi. Fuarda yurtdışından Moğolistan’a getirilen malzemeler ve yeni inşaat projelerinin detayları hakkında yerli ve yabancı firmalardan bilgi alındı.
 

Paylaş
Diğer Faaliyetler
Tacikistan Ticaret Odası Başkanı’nın TUSKON Ziyareti
TUSKON Yenilenebilir Enerjiyi Masaya Yatırdı
Fransa-Türkiye İş Dünyası Görüşmesi
TUSKON Türkiye-Tacikistan Ticaret ve Yatırım Forumu 2012
Kazakistan Kızılorda Eyalet Valisinin TUSKON ziyareti
Brezilya Dışişleri Bakanı TUSKON'un Konuğu Oldu
TUSKON, Başbakan Erdoğan ile Afrika Ziyareti Gerçekleştirdi
TUSKON, Finlandiyalı Milletvekillerini ağırladı
TUSKON, Türkiye-Gana Ticaret ve Yatırım Forumu Düzenledi
Kolombiyalı Senatör TUSKON'un Konuğu Oldu
Genel Merkez ve Temsilciliklerimiz
Tuskon Genel Merkez
Telefon : + 90 212 315 83 00 (Pbx)
Faks : + 90 212 315 83 01
E-Mail : info@tuskon.org
Web Site : www.tuskon.org
Adres : Merkez Mh.Abide-i Hürriyet Cad. Hanımefendi Sk. No : 135 / 4B Şişli / İstanbul PK : 34381